Atom Trefl wygrał przed walką o Superpuchar Polski

Atomówki pewnie pokonały PTPS Piła 3:1 podczas drugiego dnia turnieju Enea Cup w Szamotułach. W niedzielę mistrzynie kraju zagrają o Superpuchar Polski z dąbrowiankami.

Magdalena Gajek

Lepiej spotkanie rozpoczęły pilanki. Przełamanie rywalek nastąpiło po pierwszej przerwie technicznej i do drugiej Atom wypracował przewagę 16:12. Potem sopocianki straciły jednak kilka oczek w jednym ustawieniu i w końcówce seta górą minimalnie był PTPS.

Kolejną odsłonę Atomówki rozpoczęły z wysokiego C i nie roztrwoniły wypracowanej na początku gigantycznej przewagi. Mistrzynie Polski w ostatnim ustawieniu zdobyły siedem punktów pod rząd i pewnie wygrały 25:10.

Potem nie zabrakło zwrotów akcji, bo przez niemal całą trzecią partię prowadził PTPS, a Atom do remisu doprowadził już w ostatniej chwili. Dwupunktową stratę mistrzynie Polski nadrobiły, wyrównując stan trzeciego seta 22:22, a potem nie oddały w tej partii już żadnej akcji. Ostatni fragment pojedynku był formalnością - Atomówki nawet na chwilę nie straciły prowadzenia i pewnie wygrały cały mecz 3:1.

Atom Trefl Sopot - PTPS Piła 3:1 (24:26, 25:10, 25:22, 25:18)

Atom Trefl Sopot: Bełcik, Cabrera, Pykosz, Rourke, Coimbra, Shełuchina, Zenik (libero) oraz Wilk, Podolec, Kaczorowska, Kuziak.

PTPS Piła: Martałek, Naczk, Kuligowska, Malesevic, Katic, Wawrzyniak, Borek (libero) oraz Krawulska, Lis, Wysocka.