Spadło ze sportowego pióra (Blog nr 16)

autor: Legionowiak 3.0 | 2021-12-17, 14:13 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Dziś piątek, 17 grudnia 2021 roku. Dziś piszę swego kolejnego bloga (ostatniego przed Świętam Bożego Narodzenia), bo co tydzień chcę pisać swe przemyślenia w blogu, nie tylko dodając komentarze oraz lubiąc lub nie lubiąc innych komentatorów. Bloga czas zacząć! Ten blog będzie dziś, jak zwykle, o mej ulubionej (wręcz ukochanej) siatkarce!


Przedświąteczny okres i koniec 2021 roku w Legionowie i Łodzi!

W nietypowy sposób opiszę wam, jak przebiegą ostatnie dni przed okresem świąteczno-noworocznym w drużynie i u siatkarek zaprzyjaźnionych klubów Tauron Ligi, którymi są klub z mojego miasta, Legionovia Legionowo oraz klub, gdzie aktualnie gra moja "siatkarska bogini", czyli Grot Budowlani Łódź! Trochę dodam od siebie, ale i nutkę rzeczywistości w moim opisie, który będzie miał formę opowieści! Czas pisać przedostatniego bloga w powoli kończącym się 2021 roku! Więc do dzieła!

Okres przedświąteczny w siatkarskim "wielkim księstwie łódzko-legionowskim" przebiega bardzo spokojnie, choć jeszcze dużo pracy!
Wielka księżna łódzko-legionowska oraz "siatkarska Naczelna Wódź", Zuzanna Górecka zmusza nie tylko "budowlane", ale też i legionowianki do ostatniego "siatkarskiego czynu zbrojnego", by móc spokojnie witać kolejny rok swojej władzy, czyli 2022 rok! Zuza sama też będzie uczestniczyć w tej pracy, bo będzie pomagać Armii Łódzkiej (Oddziałom Budowlanym) zatrzymać zimowe natarcie sojuszniczek złowrogich ełkaesianek, czyli siatkarki z Wrocławia! Panny nach Breslau od dawna to najemniczki ŁKS-u Łódź i złowrogiej królowej    ! Nie inaczej też jest z innymi sojuszniczkami tejże złej, ale niczego sobie samozwańczej królowej Łodzi, czyli z bydgoszczankami! Na radość Zuzanny i Wielkiego Księstwa, nasze najbliższe wroginie są w kryzysie, z którego wyjść nie mogą, a tym samym ełkaesianki tracą atuty na wiosenny rewanż w siatkarskiej bitwie o Łódź! Ich słabość to nasza siła!
Wrocław niedawno został najechany przez wielką Armię Legionowską (Legionovia Legionowo), złupiła siatkarski bastion stolicy Dolnego Śląska i pomściły okrutnie obronę Breslau przed siatkarską Naczelną Wódz w październiku! Wielka księżna Zuzanna z wielką radością przyjęła wiadomość o zdobyciu Wrocławia przez Legionovię! Nie można spoczywać na laurach, bo kolejne nieprzyjaciółki przed nami! Bydgoszczanki chcą zaburzyć spokój w stolicy naszego księstwa, czyli w Legionowie! Zresztą, nasze dzielne legionowianki zobaczą bydgoskie jeńce siatkarskie, jak Zuza wrocławskie! Coś w stylu, Legionowo zdobyło Wrocław i Zuzannie daje niewolnice, a moja "siatkarska bogini" w zamian daje nam bydgoskie niewolnice, które pojmała podczas potyczki z Bydgoszczą o fortecę Budowlani! Całe księstwo zobaczy bydgoszczanki i wrocławianki, które oddają razem siatkarski i należny hołd naszej "księżnej"! Łodzianki oraz Legionowianki kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa! Skoro chcemy rządzić siatkarską Polską i Zuza chce być "królową Polski", trzeba pokonywać każdego i najeżdżać oraz bezlitośnie łupić siatkarskie pola bity i miasta!
Legionovia Legionowo szybko rozprawi się z Bydgoszczą, a Grot Budowlani Łódź upokorzy Wrocław! Zwycięstwa muszą być nasze, łódzko-legionowskie!
Potem, aż do 8 stycznia 2022 roku, panuje święte "siatkarskie zawieszenie broni" w podbojach siatkarskiego "wielkiego księstwa łódzko-legionowskiego"! Dopiero na 8 stycznia, wielka księżna Zuzanna Górecka wyznaczyła datę rozpoczęcia na nowo walk o siatkarską Polskę! Zaś już 15 stycznia, Zuza osobiście przyjedzie do Legionowa, by obserwować i uczestniczyć w wielkich manewrach Armii Łódzko-Legionowskiej oraz ustalić ostateczną taktykę na zdobycie wiosną Łodzi z plugawych ełkaesiach rąk! Ja też będę uczestniczyć jako kibic i obserwator w meczu Legionovia-Grot Budowlani! Właśnie ten czas to będzie okazja, by po raz pierwszy spróbować, zobaczyć na własne oczy i co ważne, nawet porozmawiać osobiście z Zuzanną Górecką! Spotkać się z siatkarką, o której bardzo marzę, śnię, myślę i czuję! To dopiero będzie istne spotkanie mojego życia! Daj Boże, żeby to spełniło się i stało się faktem! Można stwierdzić, że to jest miesiąc odpoczynku, a potem przygotowań do tego dnia, do tego spotkania, do bycia sam na sam z moją ulubioną i ukochaną siatkarką!


Niespodziewany prezent!

Drodzy, po półtora miesiąca przygotowań i przemyśleń, jak wzbogacić moje wielkie i gorące kibicowanie mojej "siatkarskiej bogini" Zuzannie Góreckiej, postanowiłem... przerobić tekst hymnu drugiego po Legii klubu, który lubię! Mowa o przeróbce tekstu hymnu Pogoni Szczecin "My Portowcy" na hymn nieoficjalnego Legijnego Fanklubu Zuzanny Góreckiej o nazwie "Ja Legionista"! Poczytajcie sobie, nawet sobie na YouTube puście podkład hymnu Pogoni Szczecin i zobaczycie, jak to brzmi! A więc:

"Ja Legionista"!

Ja Legionista, ja zakochany w Góreckiej,
legionowska biało-czerwono-niebieska krew.
W moim sercu zawsze Zuzanna jest;
Zuzanna Górecka!

Ja Legionista, ja zakochany w Góreckiej,
Nasz charakter i zwycięstwo siłą jest.
Legionowa piękna córa i Legionovii legenda;
Zuzanna Górecka!

Ja Legionista, ja zakochany w Góreckiej,
dwa-zero-zero-zero
jej życia to początek jest;
Zuzanna Górecka!

Ja Legionista, ja zakochany w Góreckiej,
z Zuzanną na dobre i na złe,
kocham ją ponad wszystko
mój ideał, moja miłość, moja ulubiona oraz
piękna dziewczyna i siatkarka jest;
Zuzanna Górecka! 


Życzenia świąteczne!

Drodzy, z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, chciałbym wam życzyć wszystkiego, co najlepsze! Pięknych, radosnych i wesołych Świąt w rodzinnym gronie! Oczywiście dobrego smacznego karpia, hojnego Mikołaja, dużo prezentów i cokolwiek, co sobie zażyczycie na ten jedyny i magiczny czas w roku!
Życzę też, żeby święta 2021 to nie były dla niektórych święta spędzone przed komputerem lub telefonem oraz czasem, spędzonym na WP Sportowe Fakty!
Życzmy sobie też nawet sportowych wrażeń, nieważne czy kibice, czy sportowcy!
Pamiętajmy też o zdrowiu, szczególnie pamiętajmy o tych, co przechodzą COVID-19 oraz medyków, którzy są naszymi współczesnymi bohaterami!
Nie zapominajmy, żeby święta były wolne od polityki, chociaż na trzy świąteczne dni zakopmy polityczne szable, którymi wojujemy, jak to my Polacy!
Gloria in exercis Deo!


Ostatni mój blog w 2021 roku będzie w dniu 29 grudnia 2021, gdzie będę wspominał kończący się roku 2021 z mojego punktu widzenia jako Legionowiaka! Wspomnę też o moich sportowych marzeniach na 2022 roku, planach wobec siatkarki Zuzanny Góreckiej na przyszły rok oraz złożę wam Życzenia Noworoczne na 2022 rok!

Nie spodziewać się bloga w dniach 20-28 grudnia 2021 roku!


Jestem z niej dumny jako siatkarki i jako dziewczyny!
Bardzo ją lubię, wręcz kocham!
Jestem gotów oddać za nią swoje życie!
Będę bronił Zuzanny Góreckiej jak niepodległości Rzeczypospolitej!
Nie poddawaj się, ukochana ma! Nie poddawaj się Zuzanno Górecka!
P.S. Ten blog nie ma celu obrażania i hejtowania Zuzanny Góreckiej; tylko jedynie ukazuje moje szczere i prawdziwe uczucie do niej jako siatkarki i jako dziewczyny!

Kolejny odcinek bloga, pt. "Spadło ze sportowego pióra (Blog nr 17)" w nieodległej przyszłości!

Legionowiak,
kibic Legii Warszawa, Legionovii Legionowo, Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, Wisły Płock, Pogoni Szczecin, Warty Poznań, Górnika Łęczna, Widzewa Łódź;
kibic oraz obserwator polskiego i światowego sportu;
wielki fan Zuzanny Góreckiej (siatkarki Reprezentacji Polski, aktualnej zawodniczki Grot Budowlanych Łódź, od zawsze związanej z Legionowem)!

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.