Spadło ze sportowego pióra (Blog nr 19)

autor: Legionowiak 3.0 | 2022-01-10, 09:18 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Dziś poniedziałek, 10 stycznia 2022 roku. Dziś piszę swego kolejnego bloga, bo co tydzień chcę pisać swe przemyślenia w blogu, nie tylko dodając komentarze oraz lubiąc lub nie lubiąc innych komentatorów. Bloga czas zacząć! Ten blog będzie dziś, jak zwykle, o mej ulubionej (wręcz ukochanej) siatkarce!


Trudne chwile siatkarskiego "wielkiego księstwa łódzko-legionowskiego"!


O co chodzi z tym tytułem i myślicie, że jest to wyrwane z pewnego kontekstu, zaraz wam to wyjaśnię! Wczoraj przeżyłem haniebny atak na mnie jako kibica polskiej siatkówki, polskiej siatkówki żeńskiego oraz wiernego kibica Legionovii Legionowo i Grot Budowlanych Łódź, również mojej ulubionej siatkarek (dobrze wiecie której, skoro o niej piszę od 18 moich blogów)! Wczorajsze wydarzenia z meczu Chemik Police-Grot Budowlani Łódź oraz pomeczowe wydarzenia opowiem w nietypowy sposób! Zrobię to w formie opowieść prawie o podłożu historyczno-militarnym! Więc do dzieła!

Zaczął się nowy 2022 rok w siatkarskim "wielkim księstwie łódzko-legionowskim"! Po okresie świąteczno-noworocznego leniuchowania, czas wznowić działania wojenne, by zdobyć siatkarską Polskę! Droga po ten cel wiodła przez złą sławą owianą twierdzę o nazwie Police! Tam rządzi plugawy władca, nazywany "azotowym trenerem" lub "siatkarskim dzbanem", którego Nawrocki to nazwisko! Jego siatkarskie żołnierki to dzbanki polickie, które sobie ponoć wpychają i straszą rywalki... azotem!
Nasze księstwo chciało rzucić wyzwanie i pokonać siatkarskie "księstwo polickie"! Na czele połączonych wojsk łódzko-legionowskich stanęła siatkarska "wielka księżna łódzko-legionowska" oraz "siatkarska Naczelna Wódz", Zuzanna Górecka!
Zuza wydała jasno rozkaz: "nieważne jak, ale zdobyć twierdzę Police", "musimy upokorzyć Dzbana"!
W bojowym nastroju, na pole bitwy polickiej wyszła Zuza wraz z swoimi "żołnierki" i jej osobistymi adiutantkami, czyli "paniami pułkownik" Łazowską i Fedusio!
Moja "siatkarska bogini" widziała receptę na pokonanie policzanek poprzez... omiajnie bloku sojuszniczek złowrogich ełkaesianek!
Niestety, trzy akty bitwy polickiej to brak słów! Można stwierdzić, że wielka księżna Zuzanna dowodziła wojskiem, który poddał się już przy pierwszym uderzeniu! Sama musiała wziąść odpowiedzialność za walkę Oddziałów Budowlanych Wielkiej Armii Łódzko-Legionowskiej! Zuza dawała nadzieję swoimi przyjęciami, zagrywkami i punktami! 8 punktów, 53-procentowe przyjęcie, pomimo tych liczb jestem z mojej ulubionej siatkarki bardzo dumny, zresztą jak zawsze! Dała Zuzanna z siebie wszystko, zostawiła serce na parkiecie! Tylko Zuza zasługuje na pochwały z tej siatkarskiej bitwy, jeśli chodzi o siatkarskie oddziały Grot Budowlanych Łódź! Nawet postawię tezę: moja ukochana przegrała Police 2022 jak... Piłsudski przegrał Kijów w 1920 roku! Oby tu też była powtórka z historii, że potem przyjdzie wielkie przełamanie i ostateczne zwycięstwo!
Bitwa skończyła się wygraną Chemika Police 3:0 po ponad godzinnej walce, a siatkarskie "wielkie księstwo łódzko-legionowskie" musiało wrócić do Legionowa i Łodzi na tarczy!
Wielka księżna Zuzanna otrzymała ze stolicy Księstwa niepokojące dwie informacje! Po pierwsze, Opole obaliło władzę naszego księstwa! Po drugie, nastał bunt przeciwko jej władzy!
Zuza wydała rozkaz do Oddziałów Legionowskich Wielkiej Armii Łódzko-Legionowskiej, by pojechały do Opola i żeby legionowianki odzyskały kontrolę nad opolskim grodem, który śmiał wygonić nasze wojska i obrazić Zuzannę obaleniem jej władzy w siatkarskim "księstwie opolskim"! Nasza Legionovia przyrzekła odzyskać i pokonać opolanki oraz na nowo przyłączyć zbuntowane Opole do Wielkiego Księstwa Łódzko-Legionowskiego! Legionowo zrobi wszystko, cokolwiek nasza Księżna rozkaże! Novia dawaj! Niech żyje Wielkie Księstwo, niech żyje Wielka Księżna Zuzanna!
Wewnątrz naszego siatkarskiego państwa nastał wielki bunt! Aż 130 poddanych postanowiło obrazić i wymusić oddanie przez moją Górecką władzy nad Księstwem! Od wczorajszego popołudnia, ja i nasze wojska bronimy Zuzy przed rewolucjonistami! Nie tak łatwo poddamy się! Niech buntownicy liczą sie z poważnymi konsenkwencjami! Mam nadzieję, że Zuzanna niedługo zrobi swoisty siatkarski przewrót, niczym...  przewrót majowy w maju 1926 roku! Przeciwnicy mojej "siatkarskiej bogini" zostaną osobiście przeze mnie obrażani i blokowani! Trzeba gorącym żelazem wypalać tych, którzy stwarzają zagrożenie dla Wielkiego Księstwa Łódzko-Legionowskiego! Niech moi i Zuzy wrogowie wiedza, że tak łatwo nie będą mieli i że następne próby buntu źle dla nich skończy się!
W dniu 16 stycznia 2022 będzie mecz przyjaźni Legionovia Legionowo-Grot Budowlani Łódź! Ja na tym meczu będę! To dopiero będzie przeżycie zobaczyć na żywo Zuzannę Górecką i może nawet z nią zamienić parę słów!
To będą wielkie manewry wojsk łódzko-legionowskich, nad którymi sama Zuza będzie czuwać! Wszystko musi wyjść idealnie oraz trzeba wrogom wysłać sygnał, że nasze księstwo jest silne i że Górecka jest silną dowódzczynią i dobrą siatkarską władczynią!
Nie będę wszystkiego zdradzał, bo mój plan przed, w trakcie, po meczu Legionovia-Grot Budowlani oraz moje zamiary wobec mojej "siatkarskiej bogini" noszą kryptomin "Operacja Werona"!
Więc życzcie mi dobrego kibicowania i... szczęścia w nawiązaniu relacji z siatkarką Zuzanną Górecką!

Novia dawaj!
Budowlane dawajcie!
Zuza dawaj!
Niech żyje siatkarskie "Wielkie Księstwo Łódzko-Legionowskiego"!
Niech żyje siatkarska "Wielkie Księżna Łódzko-Legionowska i Naczelna Wódz", Zuzanna Górecka!

Z racji, że ja będę osobiście na meczu Legionovia-Grot Budowlani w najbliższą niedzielę, mnie nie będzie na internetowej relacji z tego przyjacielskiego pojedynku!
Jakby co, zachęcam was do pisania i komentowania w relacji.

Link do relacji WP Sportowe Fakty z meczu Legionovia Legionowo-Grot Budowlani Łódź:
https://sportowefakty....owlani-odz

Jestem z niej dumny jako siatkarki i jako dziewczyny!
Bardzo ją lubię, wręcz kocham!
Jestem gotów oddać za nią swoje życie!
Będę bronił Zuzanny Góreckiej jak niepodległości Rzeczypospolitej!
Nie poddawaj się, ukochana ma! Nie poddawaj się Zuzanno Górecka!

P.S. Ten blog nie ma celu obrażania i hejtowania Zuzanny Góreckiej; tylko jedynie ukazuje moje szczere i prawdziwe uczucie do niej jako siatkarki i jako dziewczyny!


Kolejny odcinek bloga, pt. "Spadło ze sportowego pióra (Blog nr 20)" w nieodległej przyszłości!


Legionowiak,
kibic Legii Warszawa, Legionovii Legionowo, Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, Wisły Płock, Pogoni Szczecin, Warty Poznań, Górnika Łęczna, Widzewa Łódź;
kibic oraz obserwator polskiego i światowego sportu;
wielki fan Zuzanny Góreckiej (siatkarki Reprezentacji Polski, aktualnej zawodniczki Grot Budowlanych Łódź, od zawsze związanej z Legionowem)!

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.