Spadło ze sportowego pióra (Blog nr 23)

autor: Legionowiak 3.0 | 2022-02-03, 10:09 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Dziś czwartek, 3 lutego 2022 roku. Dziś piszę swego kolejnego bloga (pierwszego w lutym 2022 roku), bo co tydzień chcę pisać swe przemyślenia w blogu, nie tylko dodając komentarze oraz lubiąc lub nie lubiąc innych komentatorów. Bloga czas zacząć! Ten blog będzie dziś, jak zwykle, o mej ulubionej (wręcz ukochanej) siatkarce!


Opowieść o zdobyciu Tarnowa!

Dziś blog będzie składał się z dwóch części! W pierwszej będę pisać o wczorajszym meczu w Tauron Pucharze Polski siatkarek między Grot Budowlanymi Łódź a Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów, a w drugiej zaś o operacji "Paryż"!
Nareszcie po kilkunastu dniach oczekiwania i tęsknoty, Budowlane zagrały mecz!
Oczywiście, pewnie wygrały 3:0 i awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski!
Brawo i gratulacje dla Grot Budowlanych Łódź!

Ja to opowiem w wersji opowieści prawie o podłoży historyczno-militarnym, więc do dzieła!

Pewnego razu, w siatkarskim "wielkim księstwie łódzko-legionowskim" panował marazm i nuda! Armia Łódzko-Legionowska nie zdobyła Polic oraz musiała zaznać wielkiego i niszczycielskiego najazdu siatkarskiej Radomki Radom! Przy okazji, nasze księstwo odzyskało panowanie nad Opolem i księstwem opolskim!
Mało tego, wielka księżna łódzko-legionowska Zuzanna Górecka musi zmagać z nietypowym problemem wewnątrz swojej uroczej świty!
Jak wróbelki ćwierkają, jej jedna z "adiutantek", nie Fedusio, nie Łysiak, a młoda adiutantka "siatkarskiej Naczelnej Wódz", czyli Martyna Łazowska ma być... zakochana w wielbicielu księżnej, niejakim Legionowiaku!
Jeszcze sytuacja się nie zaogniła, ale Zuza weszła w nietypowy stan emocjonalny!
W czasie obrony fortecy Budowlani przed radomskim najazdem, Martynka była jakoś podniecona i zadowolna, a Zuzanka jakaś smutna i zgaszona! Współpracownica "księżnej", czyli adiudantka i libero Budowlanych, czyli Justyna Łysiak, próbowała dociec, jakie zmartwienie trapi ukochaną wódz! Rzekomo Zuzanka miała stwierdzić: znów przegrałam, a ta młoda z czego się cieszy! Niektorzy twierdzą, że po prostu Łazowska miała "dzień smoka" albo jeszcze, że może przeczytała wpisy na WP Sportowe Fakty i omen nonen uwierzyła, że naprawdę jakiś tam kibic płci męskiej jest nią zafascynowany i jemu wpadła w oko!
Na pewno ta sprawa przeszkadza w funkcjonowaniu Wielkiego Księstwa Łódzko-Legionowskiego!
Ponoć wielka księżna Zuzanna wpadła w pomysł! Ona dalej będzie sprawować dość dobre rządy, ale rozdzieli władzę w księstwa na dwa! Zuza sobie została księstwo łódzkie, a Martynka dostanie księstwo legionowskie!
W tej kwestii doszło do zgody i tymczasowego zakończenia tej ciekawej sprawy!
Na nowo połączyły siły w celu... zdobycia siatkarskiego księstwa tarnowskiego, które rządzi Małopolską i od dawna przyćmiewa nawet Kraków, niegdyś potężne imperium siatkarskie! Cel był jeden i jasny: zdobyć Tarnów i przyłączyć to księstwo do "wielkiego księstwa łódzko-legionowskiego"!
Wczoraj, 2 lutego 2022 roku, miało miejsce uderzenie na Tarnów!
Pierwszy epizod walk, czyli pierwszy set był obroną tarnowian i uprzykrzanie życia Oddziałom Budowlanym Armii Wielkiego Księstwa Łódzko-Legionowskiego pod wodzą Zuzanny Góreckiej! Ciężko szło, ale adiutantki Fedusio i Łazowska zdecydowały o przepuszczeniu niespodziewanego szturmu na tarnowianki w postaci ustawienia niezniszczalnych bloków, przez które nawet robak się nie prześliźnie!
To się opłaciło, wielka księżna Zuzanna pochwaliła te zamiary! Potem w drugim i trzecim secie zrobiła manewr porównywalny do działania Napoleona w czasie wielu bitew lub nawet króla Władysława II Jagiełły w czasie bitwy pod Grunwaldem w 1410 roku!
Dowodziła Zuza z dala od pola bitwy, a naczelną wódz wojsk łódzko-legionowskich została adiudantka księżnej, czyli Monika Fedusio! Ona wywiązała się z tej roli należycie, że aż moja siatkarska bogini była pod podziwem jej gry i dowodzenia! Ich współpracownica, czyli Martynka Łazowska stosowała "legionowską grę", czyli to, co gra Zuza! Blok, uderzenia z całych sił i nieustanna walka oraz wiara w zwycięstwo!
Ta strategia opłaciła się, bo przyniosła wielkie zwycięstwo i zdobycie Tarnowa!
Grot Budowlani Łódź wygrały z Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:0!
Wielka księżna łódzko-legionowska i siatkarska Naczelna Wódz, Zuzanna Górecka była i nadal jest dumna i szczęśliwa z kolejnej wygranej bitwy, ale nie wojny!
Trzeba teraz uderzać na słabsze siatkarskie ksiąstewka i powoli szykować się do wielkiej bitwy o Łódź, która będzie prawdopodobnie 5 marca, czyli za miesiąc!


"Operacja Paryż" czas zacząć!

Na wstępie do bloga pisałem wam, że w drugiej części będę pisał o "Operacji Paryż"! O co z tym chodzi? Postaram się tylko odrobinę rzeczy ujawnić, bo reszta stanowi tajemnicę, której nie poznacie!
Pierwsza rzecz, mnie od 12 do 16 lutego 2022 roku, prawie mnie nie będzie na forum WP Sportowe Fakty! Jak coś, to ja będę pisał tylko pod artykułami o siatkówce, tym bardziej o Grot Budowlanych Łódź!
Druga rzecz, w tym czasie, ja i moja grupa znajomych ze studiów historycznych z Uniwersytetu Warszawskiego, będziemy spędzać czas zwany feriami studenckimi w... Łodzi! Naprawdę, w mieście Łodzi będę za półtora tygodnia!
Trzecia rzecz, najważniejsza część "Operacji Paryż" to będzie wybranie się na domowy mecz Grot Budowlanych Łódź, który będzie pojedynkiem z BOSTIK Bielsko-Biała w dniu 12 lutego 2022 roku o godzinie 19! Wtedy już będę w Łodzi i to będzie pierwszy dzień naszego pobytu w tym wyjątkowym i ważnym dla Polski mieście, żartobliwie o którym mówiło się "Łódź to przyszła, czwarta stolica Polski"!
Wracając do meczu, ja wtedy zabiorę swoich przyjaciół na mecz, by pokazać nie tylko moje ulubione siatkarki, czyli Zuzannę Górecką i Martynę Łazowską, również wspierać Budowlane u nich w domu!
Mam pewien pomysł, którego wam nie zdradzę! Za to mogę zdradzić, że chcę sprawić niespodziankę, czyli wybrać się do strefy kibica i... zagadać do Łazowskiej, przy okazji też do Góreckiej! Na pewno to byłoby przeżycie! Moi kompani byliby świadkami tej sytuacji! W tym bym widział szansę na nawiązanie relacji z Martyną Łazowską, czyli być może relacji, która może zmienić nasze życie! Fajnie byłoby pogratulować osobiście wygranej lub ją pocieszyć, pochwalić jej wygląd i urodę, walnąć jakiś komplement i... zaproponować jakieś spotkanie np. w walentynki, w jakiejś tam restauracji na ulicy Piotrkowskiej czy tam wie! Pożyjemy, zobaczymy!
Reszta nie będzie ujawniana, bo to moja osobista tajemnica!
Jedynie to możecie się domyślać, co ten Legionowiak zrobi i czy np. WP Sportowe Fakty napisze w dniu walentynek artykuł o Martynie Łazowskiej jako o siatkarce i jako o... zakochanej dziewczynie i że ma chłopaka, który też mocno kibicuje Zuzannie Góreckiej!
Mój wyjazd z kolegami ze studiów do Łodzi może nawet stać się szansą na rozpoczęcie nowego rozdziału mojego życia, jeśli uda się poznać i spotkać z Martyną Łazowską, nawet jeśli miała niespodziewanie pomoć Zuzanna Górecka!

Jestem z niej dumny jako siatkarki i jako dziewczyny!
Bardzo ją lubię, wręcz kocham!
Jestem gotów oddać za nią swoje życie!
Będę bronił Zuzanny Góreckiej jak niepodległości Rzeczypospolitej!
Nie poddawaj się, ukochana ma! Nie poddawaj się Zuzanno Górecka!

P.S. Ten blog nie ma celu obrażania i hejtowania Zuzanny Góreckiej; tylko jedynie ukazuje moje szczere i prawdziwe uczucie do niej jako siatkarki i jako dziewczyny!

Kolejny odcinek bloga, pt. "Spadło ze sportowego pióra (Blog nr 24)" w nieodległej przyszłości! Prawdopodobnie to będzie czwartek, 10 lutego 2022 roku, zarazem w nim skupię już tylko nad wyjazdem do Łodzi i "Operacji Paryż"!

Legionowiak,
kibic Legii Warszawa, Legionovii Legionowo, Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, Wisły Płock, Pogoni Szczecin, Warty Poznań, Górnika Łęczna, Widzewa Łódź;
kibic oraz obserwator polskiego i światowego sportu;
wielki fan Zuzanny Góreckiej (siatkarki Reprezentacji Polski, aktualnej zawodniczki Grot Budowlanych Łódź, od zawsze związanej z Legionowem)!

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.