Anglia: Remis w derbach miasta Birmingham

W jedynym niedzielnym meczu 6. kolejki Premier League nie został wyłoniony zwycięzca. W derbach miasta Birmingham padł remis 1:1. Aston Villa nie potrafiła poradzić sobie z West Bromwich Albion.

Bartosz Zimkowski

Dość niespodziewanie na ławce rezerwowych Aston Villi usiadł Darren Bent. Jedynym atakującym miał być Christian Benteke, kupiony w letnim okienku transferowym. Na bramki trzeba było czekać do drugiej połowy. Pierwszy gol był autorstwa Shane'a Longa, który wykorzystał dogranie Jamesa Morrisona.

Paul Lambert widząc, że jego drużynie brakuje "ognia" w ataku zdecydował się na wpuszczenie wspomnianego Benta. 10 minut przed końcem reprezentant Anglii doprowadził do wyrównania i jak się później okazało, był to ostatni gol w tym meczu.

W derbach miasta Birmingham padł remis 1:1. WBA pozostało na szóstym miejscu i ma w dorobku 11 punktów. Aston Villa plasuje się na 15. pozycji.

Aston Villa - West Bromwich Albion 1:1 (0:0)
0:1 - Long 52'
1:1 - Bent 80'