Polacy w Premier Lidze: Remisowe derby Kowalczyka

W weekend w Rosji odbyły się mecze 19. kolejki miejscowej Premier Ligi. Niestety ta seria spotkań nie była udana dla naszych rodaków. Żaden Polak, który występuje w rosyjskiej ekstraklasie, nie zanotował zwycięstwa. Z dobrej strony w derbach Moskwy pokazał się Marcin Kowalczyk.

Wojciech Święch

Damian Gorawski (Szinnik Jarosław) - drużyna Polaka zmierzyła się przed własną publicznością z Tomem Tomsk. Nasz rodak nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych gospodarzy. Przyjezdni odnieśli zwycięstwo w stosunku 1:0.

Dawid Janczyk (CSKA Moskwa) - zespół Polaka zagrał na wyjeździe ze Spartakiem Nalczyk. Były napastnik Legii Warszawa zasiadł na ławce rezerwowych przyjezdnych. Jednak trener stołecznej drużyny nie wpuścił naszego rodaka na murawę. Moskiewski klub na boisku rywala wywalczył bezbramkowy remis.

Mariusz Jop (FK Moskwa) - klub obrońcy zmierzył się na własnym stadionie z Amkarem Perm. Były defensor Wisły Kraków pojawił się w wyjściowym składzie gospodarzy i zagrał całe spotkanie. Jego klub poniósł u siebie porażkę w stosunku 0:1.

Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa) - zespół Polaka zagrał na Łużnikach w derbach stolicy ze Spartakiem. Nasz rodak pojawił się w wyjściowym składzie swojej drużyny i wystąpił w całym meczu. W 33. minucie obrońca włączył się do akcji ofensywnej, ale sfaulował rywala w ataku i sędzia przerwał grę. W 41. minucie Kowalczyk wywalczył dla swojego klubu rzut rożny. Po zmianie stron, w 53. minucie, Polak minął obrońców Spartaka, a następnie upadł w szesnastce, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego dla Dynama. W 71. minucie Kowalczyk dośrodkował z lewej strony, lecz żaden z jego kolegów nie zdołał sfinalizować tej akcji. Derby zakończyły się remisem 1:1.