Anglia: Czterech Polaków na boisku

Czterech Polaków pojawiło się w sobotę na angielskich boiskach. Czyste konto zachował Tomasz Kuszczak, bramkarz Brighton And Hove Albion.

Bartosz Zimkowski

PREMIER LEAGUE

Wojciech Szczęsny oraz Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) nie pojawili się choćby na ławce rezerwowych Kanonierów z powodu kontuzji. Między słupkami stanął Vito Mannone.

THE CHAMPIONSHIP

Tomasz Kuszczak (Brighton and Hove) - polski golkiper tradycyjnie wystąpił w podstawowym składzie Brighton. Bijący się o awans do Premier League zespół nie potrafił wygrać na wyjeździe z Derby County. Kuszczak zachował czyste konto, a mecz zakończył się remisem 0:0.

Radosław Majewski (Nottingham Forest) - ponownie tylko rezerwowym był "Maja". Jego drużyna na wyjeździe mierzyła się z Peterborough United i zdołała wygrać 1:0.  Majewski na murawie zameldował się na ostatnie dziewięć minut.

Tomasz Cywka (Barnsley) - na boisku nie spędził tym razem pełnych 90 minut. Został zmieniony na 21 minut przed końcem, a jego drużyna przegrała z Leeds United 0:1.

Sławomir Peszko (Wolverhampton Wanderers) - z powodu kontuzji nie zagrał w wygranym meczu z Blackburn Rovers.

Grzegorz Sandomierski (Blackburn Rovers) - poza kadrą w przegranym spotkaniu z Wolverhampton.

LEAGUE ONE

Bartosz Białkowski (Notts County) - pełne spotkanie w barwach Notts County w przegranym meczu z Tranmere Rovers 0:1.

LEAGUE TWO

Artur Krysiak (Exeter City) - na ławce rezerwowych w przegranym 0:2 meczu z Port Vale.