cartman - komentarze

 • cartman napisał/a komentarz do Grzegorz Tkaczyk: Nie wyobrażam sobie, że nie awansujemy do play-offów

  Zajączkowski to trener, który pierwszy raz po wielu latach przerwy wprowadził kadrę Polski na dużą imprezę. A trzeba powiedzieć, że cała ekipa gwiazd bundesligi (Lijki, Bielecki, Tkaczyk, Jurasik, Szmal), była wtedy bardzo młodymi ludźmi, nieznanymi szerzej w Europie. Wenta był beneficjentem tego, że gdy przejął kadrę, ci wszyscy zawodnicy zaczynali być w swoich klubach gwiazdami europejskiego formatu. I być może wtedy sukces z nimi osiągnęłaby nawet moja teściowa. A te preeliminacje to WYŁĄCZNA wina poprzedniego trenera kadry (tego mongoła niewiadomej narodowości)

 • cartman napisał/a komentarz do Francja - Polska. Waleczne serca. Dumni po porażce

  Sugerujesz, że panowie Omeyer, Karabatic, Lazarow i inni nie grają w LM, ligach i pucharach krajowych? To gdzie ma pan Bielecki wrócić: do reprezentacji, czy do drużyny klubowej. W każdej reprezentacji jest mieszanka rutyny z młodością, a zostawianie reprezentacji w sytuacji wielu kontuzji jest wobec niej nie fair. Robili tak i pan Jachlewski i pan Tkaczyk i wielu innych, ale uważam, że zawodnik zarejestrowany powinien być do dyspozycji selekcjonera. Bo za dwa lata będziemy mogli pomarzyć o udziale nawet w eliminacjach MŚ, o eliminacjach olimpijskich nawet nie wspominając.

 • cartman napisał/a komentarz do Francja - Polska. Waleczne serca. Dumni po porażce

  Jak to jest, że w takiej Francji ponad czterdziestoletni Omeyer może grać, Karabatić, Abalo i inni, a u nas pan Bielecki, Szmal, czy (o zgrozo) Lijewski sobie rezygnują, chociaż w klubie ich wiek pozwala im brylować. Czy wydanie licencji zawodniczej przez ZPRP nie skutkuje tym , że dany zawodnik jest do dyspozycji trenera kadry? A jak w takim razie jest z ich patriotyzmem? Skandalem jest, że kapitanem drużyny narodowej jest człowiek, który długie lata olewał reprezentację, czy to moralne? A czymże się ów pan Jachlewski zmęczył, że dziś nawet nie powąchał parkietu. Pół meczu zagrał i tak się zmęczył profesjonalista? Czy to wszystko czasem nie jest uprawianie partykularnych interesów jednego z klubów kosztem Narodowej Reprezentacji? I do panów komentatorów: proszę nie robić z 26-28 letnich przeciętniaków przyszłych zbawców polskiej reprezentacji, bo ani oni młodzi, ani zdolni.

 • cartman napisał/a komentarz do Polska nie do poznania. Tałant Dujszebajew powołał kadrę na mistrzostwa świata

  To, że nie powołał Kusa świadczy wyłącznie o tym, że pan Pałant przyznaje się do błędu, oraz przyznaje rację dziennikarzom, że faktycznie Kus to zawodnik nie nadający się do reprezentacji. Jego zabawa w piłkę ręczną w Kielcach, to sprawa pięniędzy Bertusa ( kto bogatemu zabroni?) Pałanta, oraz spółki państwowej Tauron, ale reprezentacja jest sprawą całego narodu i na szczęście to pan Pałant zrozumiał. Inną sprawą jest to, czy pan Pałant nie działa na korzyść prywatnego klubu sportowego, kosztem reprezentacji narodowej? Bo może się okazać, że mamy w Polsce najlepszy klub świata, a reprezentacja nie potrafi wyjść ze słabej grupy.

 • cartman napisał/a komentarz do Zdziesiątkowana Orlen Wisła Płock jedzie do Głogowa

  Podejrzewam, że różnica w poborach pomiędzy Lindbergiem a Eklemovicem jest parę razy mniejsza niż różnica między Eklemovicem a dajmy na to Gujskim (inaczej Lijewski by do nas nie przyszedł, jeśli Hamburg chciał wciąż mu płacić).A jeśli Milas, Kavas i Eklemovic nie dają rady Chrobremu to niech idą grać do Piotrkowa, za odpowiednie do odpowiedzialności apanaże.

 • cartman napisał/a komentarz do Zdziesiątkowana Orlen Wisła Płock jedzie do Głogowa

  Przepraszam bardzo, ale jeśli Eklemovic, Kavas, Milas, Wiśniewski, Sego, Wichary, Toromanovic, Nikcevic, Kevic, Zrnic, Kwiatkowski (którzy biorą miesięcznie każdy tyle co pewnie cała drużyna Chrobrego), mają mieć jakieś problemy z taką drużyną to niech sobie dadzą spokój z graniem w Wiśle. Moim zdaniem tak opłacani szczypiorniści powinni w dziesięciu wygrać pewnie z Chrobrym, a nie pitolić i się ciągle czymś usprawiedliwiać. Mają być pewne 2 punkty i tyle w temacie, a jak nie to wypad z Płocka. Hamburg w zeszłym sezonie wygrał FF Ligi Mistrzów gdzie bramki rzucało odpowiednio 7 i 8 zawodników.

 • cartman napisał/a komentarz do Męczarnie Vive w Kwidzynie (wyniki)

  "Bardzo słaby mecz rozegrał Valentin Ghionea". Ghionea - 4 bramki, to co napisać o grze Kavasa?

 • cartman napisał/a komentarz do Viret sprawdzi formę Górnika bez kadrowiczów

  Czy autor tłumaczył tekst z portugalskiego przez tłumacza google? Błagam niech ktoś przeczyta tekst przed udostępnieniem, bo można pomyśleć, że "dziennikarzy " macie na poziomie gimnazjum.

 • cartman napisał/a komentarz do [model.removed.news]

  "Stamtąd autokarem dojadzie około północy do Dunkierki". Nie zauważyłem kiedy formy: "dojdziem, dojadziem" zyskały przychylność dziennikarzy PAPu. Polski język rozwija się jednak, nie ma co.

 • cartman napisał/a komentarz do [model.removed.news]

  To nie Andrzej buduje markę tylko wyniki. A tak naprawdę to piłka ręczna jest godna zainteresowania dla mniej niż 1% populacji, więc nie podniecałbym się tak bardzo marką Vive Targi (większość ludzi i tak kojarzy ją pewnie z targiem buraczanym). A jeśli chodzi o poziom intelektualny niektórych pismaków sportowych i zawodników, to pozostawia on wiele do życzenia (że wspomnę o Vegardzie Sandale). Także nie ma pewności czy Aginagalde podpisując kontrakt nie myślał, że idzie do Kiel tylko do Kielc.