Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Apoloniusz Tajner: Będziemy mieli dwóch liderów jeśli chodzi o skoczków

Kadra polskich skoczków przebywa obecnie na zgrupowaniu w Klingenthal. Apoloniusz Tajner, prezes PZN, jest zdania, że nasi reprezentanci w nowym sezonie będą liczyć się w walce o czołowe lokaty.

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Ostatnie tygodnie przed rozpoczęciem rywalizacji o Puchar Świata kadrowicze spędzają głównie w Niemczech. Właśnie tam odbyło się jedno ze zgrupowań, a po jego zakończeniu i po krótkim pobycie w Polsce skoczkowie znów udali się za zachodnią granicę - tym razem do Klingenthal. To ostatni obóz treningowy przed wylotem do Skandynawii. - Skoczkowie zrealizowali swoje plany, które mieli założone - uważa Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego. - Ostatnio byli w Oberstdorfie, gdzie trenowali na torach lodowych na skoczni K-90. Zgrupowanie wypadło pomyślnie, to co trener zaplanował zostało zrealizowane. Ostatni dzień pobytu został skrócony, bo w Oberstdorfie zasypało obiekt śniegiem. Zgodnie z planem teraz realizują kolejny wyjazd, tym razem już na skoczni K-120, także z torem lodowym. Jeśli to się uda to będą już gotowi do wejścia w sezon.

Po zakończeniu kariery przez Adama Małysza liderem naszej kadry został Kamil Stoch. Latem bardzo dobrze skakali także inni polscy reprezentanci, w związku z czym prezes PZN jest optymistą. Według Apoloniusza Tajnera kibice mogą liczyć na dobre wyniki naszych skoczków. - W tej chwili wyróżnia się czwórka zawodników - są to Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Dwaj ostatni wyraźnie podciągnęli się jeśli chodzi o poziom w kierunku dwóch pierwszych. Myślę, że będziemy mieli w tym sezonie dwóch liderów, czyli Stocha i Kota, zawodników prowadzących, którzy są w stanie zajmować miejsca w czołowej dziesiątce. Powinni mieć silnie wsparcie także ze strony kolegów z kadry, którzy także są w dobrej dyspozycji. Trener Łukasz Kruczek jest z nich bardzo zadowolony - mówi Tajner.

Inauguracja nowej edycji Pucharu Świata odbędzie się w dniach 23-25 listopada. Tym razem pierwsze konkursy będą miały miejsce w norweskim Lillehammer.

Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (7)
 • poison Zgłoś komentarz
  sukcesem dla Stocha według mnie będzie Top 10 dla reszty Top-30 bynajmniej takie jest moje zdanie. Brakuje "błysku" naszym aby mieć 2 liderów w kadrze...
  • MITCH Zgłoś komentarz
   Czyżby chodziło o Tomisława i Wojtka?;)
   • pablo80 Zgłoś komentarz
    Znowu w lecie skaali, a zimą zapadną w sen?
    • Narciarz Zgłoś komentarz
     Stoch powtórzy wynik Małysza z Val di Fiemme 2003 :D
     • Szymon B Zgłoś komentarz
      Miejmy nadzieję ,że nadchodzący sezon będzie udany. W polsce od czasu odejścia Adama Małysza skoki narciarskie straciły na zainteresowaniu. Ludzie oczekują sukcesów takich jak
      Czytaj całość
      dostarczył nam nasz wielki mistrz Adam Małysz a takich niestety zbyt wiele nie ma. Pana Adama nikt już nie zastąpi ,ale cieszy mnie fakt, iż nasi młodzi skoczkowie zaczynają sobie radzić co raz lepiej. Powodzenia panowie.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×