Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Azoty Tauron Tarnów z długami i bez prezesa!

Azoty Tauron Tarnów bez prezesa! Agata Mróz, dotychczasowa prezes zarządu Unii Tarnów ŻSSA, podała się do dymisji. Jako powód podała zadłużenie spółki!

Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

Oświadczenie Agaty Mróz opublikowane na oficjalnej stronie klubu:

Sezon żużlowy 2012 był najlepszym sezonem w historii tarnowskiego klubu. Zespół Azotów Tauron Tarnów wywalczył siedem medali w tym cztery złote. Trzeci raz w historii klubu po siedmioletniej przerwie jesteśmy: Drużynowym Mistrzem Polski na żużlu; Młodzieżowym Drużynowym Mistrzem Polski na żużlu; Młodzieżowym Mistrzem Polski Par Klubowych na żużlu; Indywidualnym Mistrzem Polski Juniorów na żużlu; brązowym medalistą Ligi Juniorów; oraz podwójnym brązowym medalistą w Brązowym i Srebrnym Kasku.

Kiedy w lutym bieżącego roku objęłam stanowisko Prezesa Zarządu sytuacja finansowa klubu była tragiczna. Według przedstawionego mi budżetu na sezon 2012 (przygotowanego przez poprzedni Zarząd) w kasie klubu miało brakować 1 500 000 zł. Dokładna analiza pokazała, że rzeczywista dziura budżetowa jest na poziomie 4 500 000 zł a dodatkowo z poprzednich lat pozostał dług do spłacenia na poziomie 1 700 000 zł. Nie bez znaczenia na obciążenie budżetu 2012 miał także fakt, że z wpływów na sezon 2012 w kwocie 4 000 000 zł zostały spłacone zobowiązania zawodników z sezonu 2011 (m.in. K. Kasprzaka i S.Ułamka).

Przy takim stanie finansowym klub nie miał szans na dalsze funkcjonowanie. W związku z tym podjęłam szereg działań w tym spotkań i rozmów ze Sponsorami, Władzami Samorządowymi oraz z wieloma życzliwymi tarnowskiemu żużlowi osobami.
W efekcie tych działań pozyskałam do kasy klubu dodatkowo 4 260 000 zł, spłaciłam 1 250 000 zł długów. Spółka na dzień dzisiejszy nie ma zobowiązań publiczno - prawnych, w wielu obszarach zmniejszono koszty działalności klubu, a zobowiązania finansowe, także te z lat poprzednich są regulowane w miarę możliwości na bieżąco. Wpływy z karnetów i biletów były w obecnym sezonie na najwyższym w historii klubu poziomie. Wynik finansowy spółki jest dodatni. Podsumowując sytuacja spółki jest nieporównywalnie lepsza od tej jaką przejęłam i jaka była w listopadzie ubiegłego roku.

Niestety, pomimo wielu podjętych przeze mnie działań nie udało się w osiem miesięcy od objęcia stanowiska Prezesa spłacić wszystkich zobowiązań. Nakazy sądowe i komornicze dot. starych długów, 4 000 000 wpływów od Sponsorów a konto sezonów 2012-2013 a wydanych w zeszłym roku nie pozwolą zakończyć obecnego sezonu na zero. Zobowiązania wobec zawodników, które na potrzeby procesu licencyjnego muszą być uregulowane do dnia 30 listopada 2012 wynoszą 1 300 000 zł w tym kwota odsetek, o którą skarży klub były zawodnik Sebastian Ułamek.

W związku z powyższym podaję się do dymisji. O swojej decyzji powiadomiłam Przewodniczącego Rady Nadzorczej ŻSSA w dniu 16.11.2012r.

Jeżeli chodzi o przygotowania do sezonu 2013 to pozostawiam klub z potwierdzonymi jeszcze w ubiegłym tygodniu deklaracjami o pozostaniu z klubem dwóch najważniejszych Sponsorów: Sponsora Głównego Azoty Tarnów oraz Sponsora Strategicznego Tauron Polska Energia. Sponsor Główny Azoty Tarnów w sezonie 2013 będzie w dalszym ciągu finansował trenera oraz dwóch zawodników, którzy zdobywają praktycznie połowę punktów drużyny tj. Macieja Janowskiego oraz Janusza Kołodzieja. Wniosek o sponsoring do Sponsora Strategicznego Tauron Polska Energia został złożony w październiku i będzie rozpatrywany w grudniu.

Dziękuję wszystkim Sponsorom, trenerowi Markowi Cieślakowi  oraz zawodnikom za współpracę i życzliwość.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
unia.tarnow.pl
Komentarze (1459)
 • Odmieniony Zgłoś komentarz
  Ale moment... Jak z długami? To jakim cudem są w Ekstralidze? :D
  • Odmieniony Zgłoś komentarz
   Profesjonaliści i mistrzowie Polski. HAHAHA! :D
   • foliatek Zgłoś komentarz
    to sobie jaskolki polataly hhehhehehee
    • tarnowiak Zgłoś komentarz
     kiedy ktoś rozliczy Gurgula do sądu z nim !!!!!!!!!!!!!!!1
     • smok Zgłoś komentarz
      W następnym roku będzie gorzej, bo 3 kluby spadają. Trzymaj się Tarnów. Pozdro z Bydzi.
      • wanow Zgłoś komentarz
       Zaczyna się powolutku robić światełko w tunelu z napisem Azoty Tauron 2013 coś bardziej konkretnego będzie wiadomo w sobote.
       • wiedeńczyk Zgłoś komentarz
        O k.. a to ciekawe, ze nikogo nie oskarzono o dzialanie na szkode spolki, ani o kreatywna ksiegowosc. Azoty nadal kryja swojego czlowieka, bylego prezesa Gurgula. Dlatego najdrozsi zawodnicy i
        Czytaj całość
        trener figuruja na liscie plac Azotow, a nie spolki zuzlowej. I teraz wstyd bo prezydent miasta prosi o zrzute na klub.
        • SiwyUnibax Zgłoś komentarz
         Greg już uciekł, pora na kombinatora. I po uni ehheheheehehheheehhehehehehehehehehehehehehehehehe
         • esmundostarnow Zgłoś komentarz
          ujadacze internetowi przygotowanie do startu -start!dajecie!alescie sa naiwni.cza cos pisaC.
          • Matheo Zgłoś komentarz
           Każdy dobrze wie że Jaskółki będą jeździć w E-lidze, ale że w myśl zasady "bij mistrza" każdy chce w jakikolwiek sposób móc wyładować swoje niepowodzenia związane z własnymi
           Czytaj całość
           drużynami to ma teraz na to "utopijną" okazję, w końcu... "jak nie da się pokazywać swojej wyższości na torze to przynajmniej w takich sytuacjach powbijamy szpilkę w Jaskółki", JAKBY WASI ZAWODNICY MIELI TAK SZYBKĄ REAKCJĘ STARTOWĄ, A NA DYSTANSIE JEŹDZILI TAK AGRESYWNIE JAK WY TUTAJ MIELIBYŚCIE MUROWANE MISTRZOSTWO...
           • RZESZA RULEZ Zgłoś komentarz
            Pytanie do komisji licencyjenj: NA JAKIEJ PODSTAWIE KLUB UNIA TARNÓW DOSTAŁ LICENCJĘ NA ROK 2012 ???!!!!!!!!!!
            • rafunia tarnów Zgłoś komentarz
             noi poco te wasze wypciny i ujadanie unia itak wystartuje w nadchodzącym sezonie i zostaliby wszyscy zawodnicy gdyby nie ksm ale popiszcie sobie chetnie poczytam i sie posmieje ale
             Czytaj całość
             niezapominajcie kto jest mistrzem polski na zuzlu:)pozdro dla normalnych kibiców
             • jaskólski Zgłoś komentarz
              psy szczekają a karawana jedzie dalej...wole mieć 3 razy DMP w 10-leciu -co przejdzie do historii, i spadać co kilka lat do 1 ligi, niż spokojnie utrzymywać wiele lat przeciętny zespół
              Czytaj całość
              e-ligowy!!!
              Zobacz więcej komentarzy (508)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×