Premiership: Festiwal niewykorzystanych rzutów karnych

Bardzo dużo goli padło podczas sobotniej trzeciej kolejki Premiership. Mogłoby paść jeszcze więcej, ale piłkarze tego dnia nie wykorzystali trzech rzutów karnych! Pierwszy raz w ligowym meczu na ławce rezerwowych Wigan znalazł się 18-letni Tomasz Kupisz. Na ławie Boltonu Wanderers znalazł się Jarosław Fojut.

Bartosz Zimkowski

Wigan Athletic sprawiło największą sensację. Dotychczas The Latics nie mieli na swoim koncie ani jednego punktu i zmierzyli się na wyjeździe z Hull City. Tygrysy zdołały już uzbierać cztery "oczka", ale tego dnia musiały przeżyć gorycz porażki. Wigan było w zdecydowanie lepszej formie i wygrało aż 5:0. Dwie bramki dla The Latics zdobył Amr Zaki, do tego dołożył asystę. Bardzo dobre spotkanie rozegrał także Antonio Valencia, który strzelił gola i dwukrotnie swoim podaniem otworzył Zakiemu drogę do bramki.

Równie udanie był to dzień dla West Ham United. Młoty podejmowały przed własną publicznością niepokonane jeszcze Blackburn Rovers, ale po tym meczu się to zmieniło. WHU zwyciężyło 4:1, a jedną z bramek zdobył Craig Bellamy, który po serii kontuzji wreszcie wrócił na boisko. Rzutu karnego nie wykorzystał natomiast Jason Roberts.

Na Riverside Stadium męczyło się Middlesbrough. Boro mierzyło swoje siły ze Stoke City i goście od 35. minuty grały w osłabieniu po czerwonej kartce za brutalny faul Amdy Faye'a. Fantastyczną bramkę z rzutu wolnego zdobył Alfonso Alves, ale w 71. minucie był remis 1:1, ponieważ samobójczego gola zdobył Justin Hoyte. Kilka minut wcześniej rzutu karnego nie wykorzystał Stewart Downing posyłając piłkę obok bramki The Potters. Boro udało się wygrać, gdy pięć minut przed końcem do siatki rywali trafił Tuncay Sanli.

Pierwsze punkty w sezonie wywalczyło Portsmouth i to od razu w jakim stylu! The Pompey pokonali na Goodison Park Everton 3:0, a świetny mecz rozegrał Jermaine Defoe - strzelec dwóch goli oraz asystent przy trafieniu Glena Johnsona. "Jedenastki" dla Everton nie wykorzystał Yakubu, którego strzał obronił David James.

W ostatnim sobotnim meczu 3. kolejki Premiership Arsenal Londyn bez problemu ograł Newcastle United 3:0. Dwie bramki Dla Kanonierów zdobył Robin Van Persie, a jedną Denilson. Arsenal zmazał zatem plamę za porażkę z ubiegłego tygodnia, kiedy przegrał z Fulham Londyn.