Vive Kielce zwycięzcą turnieju Kielce Cup!

Ostatnia część turnieju należała do francuskiego Creteil, który pokonał Tatran Presov 30:21 dzięki mocnej obronie i szybkiemu atakowi. Mecz był emocjonujący zarówno dzięki wysokiemu poziomowi gryobu zespołów jak i nieprzyjemnej bójce między drużynami na początku drugiej połowy spotkania.

W drugim meczu Vive Kielce bez większych trudności rozgromiło szwedzkie Hammarby. Zaróno świetna gra M.Stankiewicza, P.Podsiadły i T.Rosińskiego jak i obrona K.Kotlińskiego doprowadziły do końcowego wyniku 30:28.

Weronika Kendra

Zakończyła się trzecia edycja turnieju Kielce Cup! W pierwszym pojedynku Creteil- Tatran Presov zwyciężyła drużyna z Francji wynikiem 31:20. Na początku spotkania Presov wykazywał się większą skutecznością w ataku, przez co prowadził nawet 4:0, jednak Francuzi szybko nadrobili straty doprowadzając do wyniku 14:11 do pierwszej połowy.

Druga część meczu rozpoczęła się bójką między obiema drużynami. Nie obyło się bez interwencji ochrony, którzy rozdzielali zawodników, a sędziowie przyznali dwie czerwone karki dla zawodnika z drużyny słowackiej jak i francuskiej. Druga połowa również okazała się korzystniejsza dla Francuzów dzięki szybko i skutecznie rozgrywanej piłce i to właśnie oni wygrali pojedynek o drugie miejsce w turnieju Kielce Cup.

Drugi mecz ostatniego dnia Kielce Cup był szczęśliwy dla drużyny gospodarzy, którzy pokonali szwedzkie Hammarby 30:28. Po pierwszej połowie Vive Kielce cieszyło się z wyniku 16:12, gdyż to ich atak i obrona były skuteczniejsze, a postawa bramkarza M.Kubiszewskiego lepsza niż R.Hallberga.

Druga połowa również należała do gospodarzy,dzięki świetnej obronie golkipera K.Kotlińskiego, a także dograniu piłek do kołowego M.Stankiewicza. Po raz kolejny Tomasz Rosiński zdobył najwięcej, bo 7 punktów dla Vive, dzięki czemu do niego trafił tytuł Króla Strzelców. W dużej mierze do zwycięstwa przyczynili się również obrotowy M.Stankiewicz i lewy rozgrywający P.Podsiadło zdobywając po 5 bramek. Turniej zakończył się przyznaniem miejsc i rozdaniem pucharów.

I miejsce: Vive Kielce
II miejsce: Creteil - Francja
III miejsce: Tatran Presov - Słowacja
IV miejsce: Hammarby - Szwecja