Gol Łukasza Sosina w cypryjskiej ekstraklasie

W weekend rozpoczął się nowy sezon cypryjskiej ekstraklasy. Dopiero w poniedziałek odbyło się ostatnie spotkanie w ramach 1. kolejki A' Katigoria. Mistrz kraju, Anorthosis Famagusta, podjął przed własną publicznością beniaminka najwyższej klasu rozgrywkowej - APEP Pitsilia.

Wojciech Święch

W wyjściowym składzie gospodarzy pojawił się polski napastnik Łukasz Sosin. Miejscowi długo nie mogli znaleźć sposobu na linię obrony zespołu z dystryku Limassol. Jednak kibice Anorthosisu doczekali się gola w 44. minucie pojedynku. Wówczas w polu karnym został sfaulowany Paulo Costa, a podyktowaną jedenastkę na bramkę zamienił Sosin.

Na początku drugiej połowy, w 50. minucie meczu, były piłkarz Wisły Kraków mógł zaliczyć asystę. Jednak po jego centrze, Paulo Costa zmarnował dogodną sytauację. Chwilę później na 2:0 dla mistrza kraju podwyższył Sávio. Sosin opuścił plac gry w 67. minucie pojedynku. Wówczas na murawie zastąpił go Nikolaos Frousos. Rezultat spotkania w 90. minucie ustalił pomocnik gospodarzy Siniša Dobrasinović. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Anorthosisu.

Anorthosis Famagusta - APEP Pitsilia 3:0 (1:0)
1:0 - Sosin (k.) 44'
2:0 - Sávio 52'
3:0 - Dobrasinović 90'