SPARTA WROCŁAW-DRUŻYNA MARZEŃ

autor: użytkownik usunął konto | 2013-05-04, 04:27 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Na wrocławski Stadion Olimpijski chodzę od ponad 20 lat.Widziałem wiele ekscytujących meczy ligowych oraz zawodów o charakterze indywidualnym.Sam obiekt (zwany obecnie Skansenem lub Estadio Olimpico:)) ) nasiąknięty jest historią speedwaya i widział największe gwiazdy"czarnego sportu".Chciałem zaprezentować moim skromnym zdaniem najlepszych zawodników jeżdżących we wrocławskich barwach ,których miałem przyjemność oglądać na własne oczy.Z historii znam takich asów wrocławskiego owalu jak K.Pociejkowicz,J.Trzeszkowski,M.Połłukard czy R.Słaboń.A oto Ci,których widziałem na żywo:
1.HENRYK PIEKARSKI-popularny"Heniu" kilkuletni rekordzista toru,kiedy na swoim super szybkim Goddenie w finale ZK porywał swoją jazdą miejscowych kibiców.Ostoja wrocławskiej drużyny,gdy tułała się w 2 lidze,a następnie solidny zawodnik Mistrza Polski.
2.KELVIN TATUM-lider drużyny awansującej do najwyzszej klasy rozgrywkowej co miało podwaliny pod późniejsze 3krotne mistrzostwo.Niewatpliwie czołowy zawodnik świata ówczesnych czasów.
3.TOMMY KNUDSEN-człowiek instytucja!Żyjący wrocławską drużyną,budujący atmosfere i zawsze chętny do pomocy kolegom.Autor największych sukcesów Sparty,szkoda,że nigdy nie został mistrzem świata bo z pewnością ten tytuł Mu się należał!Ale w tamtych czasach już wśród swoich rodaków miał ogromną konkurencję(H.NIELSEN.E.GUNDERSEN.J.O.PEDERSEN) oraz innych świetnych rajderów z innych krajów.
4.DARIUSZ ŚLEDŹ-popularny"Rybka" najlepszy polski żużlowiec Sparty lat 90ych,swego czasu ustępujący tylko T.Gollobowi.Charyzmatyczny zawodnik walczący do ostatnich metrów, a przy tym prawdziwy dżentelmen toru.
5.PIOTR BARON-"PIER BARĘ"wielki,choć nie do końca spełniony talent,w parze z D.Śledziem tworzyli doskonały duet.Obecny trener,który świetnie rozumie się z drużyną i mam nadzieję,że dłuższy czas pozostanie we Wrocławiu,bo to właściwy człowiek na właściwym miejscu!Bardzo miła osoba.
6.JASON CRUMP-"RUDY".Prawdziwy mistrz i lider wrocławskiego teamu.Przez wiele lat czołowy zawodnik  ś wiata i szkoda, że już zakończył karierę.
7.TOMASZ JĘDRZEJAK-"OGÓR"-Obecny kapitan drużyny od dłuzszego czasu związany z Wrocławiem.Świetny miniony sezon.Czołowy zawodnik ekstraligi i IMP.Dobry duch drużyny , niesamowicie sympatyczny człowiek,nie zabiegający o tanią popularność.
8.MACIEJ JANOWSKI-"MAGIC"-Najlepszy wychowanek wrocławskiej Sparty.IMŚJ,obecnie zawodnik tarnowskich Jaskółek.Mam nadzieję,że potwierdzi swój talent w dorosłym speedwayu i jeszcze kiedyś pojedzie dla Spartan.
"NOWA NADZIEJA"-TAI WOFFINDEN-popularny Tajski,obecna gwiazda naszej drużyny,zawodnik robiący furorę w tym sezonie na światowych torach.Mam nadzieję,że będzie prawdziwym Lukiem Skywalkerem i przyczyni się do pozostania Sparty w Eksralidze oraz przywróci żuzlowi we Wrocławiu dawną popularność!
TRENER-Ś.P.RYSZARD NIEŚCIERUK-Prawdziwy Menago tworzący"team spirit" w zespole i świetny taktyk.Szkoda,że nie ma Go już z nami!
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
chris 70
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Speed58

Widziałem ich,prawie wszystkich,a poprzez osobistą znajomość z Eddy'm Jancarzem i Zenkiem Plechem,z wieloma z nich miałem okazję rozmawiać.Może,jak znajdę odpowiedni czas,przytoczę na łamy portalu,kilka równie interesujących wspomnień...jest ich sporo,osiedle na którym mieszkałem,było również miejscem zamieszkania kilku żużlowców gorzowskiej Stali...Eddy,Mirek Ćwikła,Marek Towalski,Zenek ...Jurek Padewski,późniejszy taksówkarz...Edmund Migoś,Andrzej Pogorzelski,za którym panie szalały z racji urody...no byłoby jeszcze wiele do opisania,ale tak,jak mówię...muszę to wszystko poukładać i na pewno skrobnę coś na temat naszych gwiazd...dobra inicjatywa,warta propagowania i zapewne wielu z nas,kibiców,ma podobne,ale trzeba ich do tego,by chcieli się nimi podzielić,zmobilizować,zamiast pisać do cwaniaczków,próbujących wywoływać międzykibicowskie burdy na necie.Pozdrawiam.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

ostatnia odpowiedź: 5 maja 2013 [2 komentarze tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.