Liberty lepsze od Comets po dogrywce

Fantastyczna seria Houston Comets we własnej hali dobiegła końca. Comets ostatnio w Reliant Arena przegrały 18 maja. Seria zwycięstw trwałą do minionej nocy, gdyż zwycięstwo z Houston wywiózł team New York Liberty. W pozostałych meczach dnia zwycięstwa odnotowały Indiana Fever oraz Seattle Storm.

Krzysztof Kaczmarczyk

Tamika Catchings poprowadziła swoją drużynę Indianę Fever do wygranej w stolicy przeciwko tamtejszym Mystics. Catchings zdobyła w całym meczu 26 punktów i była nie do zatrzymania dla zawodniczek z Washingtonu. Ekipa z Indianapolis wystąpiła w tym spotkaniu osłabiona brakiem Ebony Hoffman. Lukę tą jednak znakomicie wypełniła Tan White, która zastąpiła Hoffman w pierwszej piątce i zakończyła mecz z dorobkiem 19 oczek. Wygrana ta przybliżyła Indianę do zapewnienia sobie miejsca w fazie play off.

Stołecznej ekipie nie pomógł nawet powrót na parkiet po urazie Nikkie Blue. Najlepszym strzelcem Mystics po raz kolejny była Alana Beard, która ostatnio znajduje się w znakomitej dyspozycji. Tym razem wywalczyła 17 punktów.

Kolejne zwycięstwo zanotowała ekipa Seattle Storm. Znakomicie dysponowana rozgrywająca Sue Bird znowu skutecznie prowadziła grę swojego zespołu, a sama była najlepszym strzelcem Storm z 21 oczkami na koncie. Drużyna z Seattle nadal występuje bez swojej podstawowej środkowej i bezsprzecznie najlepszej zawodniczki w lidze Lauren Jackson, która przechodzi rehabilitację po operacji kontuzjowanej kostki. Jej miejsce w pierwszej piątce zajęła Camille Little i należy powiedzieć, że lukę po Australijce wypełniła bardzo dobrze. Dzisiejsze spotkanie zakończyła z dorobkiem 16 punktów i 7 zbiórek.

- Jej atletyczność jest po prostu znakomita - komplementuje postawę Little szkoleniowiec Storm Brian Agler. - Camille być może jest troszeczkę za niska na swoją pozycję, ale nadrabia to tym jak wspaniale porusza się po boisku. Gdy straciliśmy Lauren, Little jest dla nas znakomitym wyjściem.

Duże słowa uznania trener Agler skierował również pod adresem Sue Bird. - Sue jest w niesamowitej dyspozycji i gra naprawdę kapitalnie. Powiedzmy sobie sprawiedliwie, że nie wiem kto jest lepszym kandydatem do miana MVP sezonu niż Sue - mówił Agler.

Dla Atlanty Dream była to 27 porażka w 30 rozegranych meczy. Zawodniczki z Atlanty są bliskie pobicia niechlubnego rekordu ligi Chicago Sky, które w swoim debiutanckim sezonie osiągnęły bilans 5 zwycięstw i 29 porażek w całym sezonie. Najlepszą zawodniczką wśród Dream w meczu przeciwko Storm była Betty Lennox, która zakończyła tą konfrontację z dorobkiem 25 punktów.

Niesamowite emocje towarzyszyły spotkaniu Houston Comets z New York Liberty. Do rozstrzygnięcia pojedynku potrzebna była dogrywka, a koncertowy pokaz gry dały liderki obu zespołów Janel McCarville i Tina Thompson. Pierwsza zakończyła mecz z dorobkiem 33 punktów (przy skuteczności 14/20 z gry), 3 asysty i po 4 zbiórki i bloki. Thompson natomiast wywalczyła 34 oczka, co jest jej najlepszym osiągnięciem w tym sezonie, i zebrała z tablic 7 zbiórek. Mimo, że pierwsza zdobyła mniej punktów to ona mogła się cieszyć z wygranej w spotkaniu. New York Liberty po ciężkim boju i dogrywce pokonało bowiem Comets 90:87.

Zawodniczki z Nowego Jorku znakomicie zagrały w 2 kwarcie, którą wygrały 25:13. Comets całą drugą połowę goniły wynik, co po 40 minutach im się udało i doprowadziły do dogrywki. W niej jednak lepsze okazały się rywalki, które tym samym przełamały znakomitą passę zawodniczek Houston we własnej hali. Ostatnią porażkę Comets w hali Reliant Arena poniosły 18 maja w konfrontacji przeciwko Washington Mystics (63:67). Comets nie wiedzie się również po przerwie olimpijskiej. Od czasu powrotu na parkiet ekipa z Texasu ma bilans 0:3.

Washington Mystics - Indiana Fever 68:79 (25:23, 20:14, 10:25, 13:17)

Washington: A.Beard 17, N.Sanford 15, T.Humphrey 9, C.Smith 8, M.Currie 7, C.Miller 4, A.Gardner 4, C.Langhorne 2, S.Murphy 2, N.Blue 0, L.Koehn 0

Indiana: T.Catchings 26, K.Douglas 19, T.White 19, T.Bevilaqua 10, B.Ngoyisa 2, K.Whittington 2, T.Sutton-Brown 1, D.Lewis 0, L.Bond 0, A.Feaster 0

Atlanta Dream - Seattle Storm 83:69 (18:17, 16:22, 16:23, 19:21)

Atlanta: B.Lennox 25, I.Castro-Marques 12, E.DeSouza 8, K.Terry 8, I.Latta 7, T.Young 3, J.Lacy 2, A.Bales 2, K.Feenstra 2, K.Haynie 0, A.Strother 0

Seattle: S.Bird 21, C.Little 16, Y.Griffith 16, T.Wright 11, S.Cash 11, S.Ely 4, K.Santos 4, A.Robinson 0, K.Gearlds 0, K.O’Neill 0

Houston Comets - New York Liberty 87:90 (16:14, 13:25, 27:22, 20:15, 11:14 d.)

Houston: T.Thompson 34, M.Ajavon 16, M.Williams 12, S.Johnson 7, T.Dixon 6, M.Snow 6, M.Mabika 5, E.White 1, S.Holmes 0, L.Byears 0

New York: J.McCarville 33, L.Willis 22, C.Kraayeveld 11, E.Carson 6, L.Moore 5, A.Battle 5, E.Larkins 3, L.Mitchell 3, J.Davenport 2, E.Thorn 0