KSZO znowu traci punkty - podsumowanie 8. kolejki II ligi gr. wschodniej

Po 8. kolejce II ligi gr. wschodniej w tabeli nie mamy wielkich zmian. Liderem wciąż jest Start Otwock, jednak po tej serii spotkań zwiększył swoją przewagę nad resztą z trzech do pięciu punktów. W tej kolejce nie obyło się bez kilku niespodzianek. Zaskakujące wyniki padły na stadionach w Ostrowcu Świętokrzyskim i Zamościu.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Kryzys Hetmana

Po raz kolejny swoich fanów zawiódł Hetman Zamość. Klub z województwa lubelskiego miał w tym sezonie walczyć o awans do I ligi. Pierwsze mecze tego sezonu nie wskazują jednak na to, żeby cele zostały zrealizowane. Piłkarze z Zamościa tym razem przegrali z przeciętnym Sokołem Aleksandrów Łódzki 0:1. Goście w ostatnich dwóch kolejkach postarali się o spore niespodzianki. W miniony weekend wygrali z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a teraz postarali się o niemniejszą sensację wygrywając z faworyzowanym zespołem gospodarzy.

Być może do formy powoli powraca spadkowicz z dawnej drugiej ligi - Pelikan Łowicz. Biało-zielonym udało się zremisować na trudnym terenie z Kolejarzem Stróże 1:1. Goście prowadzili nawet do 62. minuty po trafieniu Piotra Grzelczaka, dla którego był to drugi gol w tym sezonie i drugi zdobyty w dwóch ostatnich meczach z rzędu.

Bez wątpienia celem ŁKS-u Łomża na ten sezon będzie utrzymanie, a i o to będzie biało-czerwonym bardzo trudno. ŁKS przegrał kolejny mecz , już czwarty z rzędu. Tym razem za mocny okazała się Przebój Wolbrom. Goście wygrali po trafieniach Dariusza i Adriana Mielca.

Stal już spisana na straty?

Po ośmiu kolejkach zdecydowanie najsłabszą drużyną w lidze jest beniaminek Stal Poniatowa. Tym razem piłkarze tego klubu przegrali z Górnikiem Wieliczka. Goście strzelili gospodarzom aż trzy bramki, wszystkie autorstwa Daniela Jarosza, dla którego jest to już drugi hat-trick w tym sezonie. Dzięki temu zwycięstwu Górnik utrzymał się w ścisłej, ligowej czołówce.

Po raz czwarty z rzędu przed własną publicznością nie był w stanie wygrać olsztyński OKS. Tym razem olsztynianie nie sprostali Wigrom Suwałki. Mecz zakończył się remisem 1:1. Jeden punkt pozwolił zachować piłkarzom z Suwałk nadspodziewanie wysokie jak na tym etapie rozgrywek, drugie miejsce.

Również podziałem punktów zakończył się mecz Jezioraka Iława z Concordią Piotrków Trybunalski. Kibice zgromadzeni w Iławie zobaczyli aż cztery bramki. Wynik już w 1. minucie meczu otworzył Kamil Roszkiewicz, który wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Następnie goście za sprawą trafień Marcina Juszkiewicza i Łukasza Raczyńskiego objęli prowadzenie. Osiem minut przed końcem spotkania do remisu doprowadził Tomasz Zakierski.

Start wciąż samodzielnym liderem

Rewelacyjnie spisuje się beniaminek z Otwocka. Piłkarze Startu zdobyli w tym sezonie już 20 punktów, nie przegrali meczu i z przewagą pięciu punktów są samodzielnym liderem II ligi grupy wschodniej. W środę poradzili sobie z Ruchem Wysokie Mazowieckie. O wyniku rozstrzygnęła tylko jedna bramka, a rezultat już w 2. minucie ustalił Adam Warszawski.

Trzeci mecz w tym sezonie wygrało Ponidzie Nida Pińczów. Gospodarze pokonali Okocimski KS Brzesko 1:0. Decydującą bramkę w 83. minucie spotkania zdobył Tomasz Rabiej. Dzięki temu zwycięstwu pińczowianie wydostali się ze strefy spadkowej, tym samym spychając na 16. lokatę swojego środowego rywala.

KSZO znowu zawodzi

Po raz drugi z rzędu swoich fanów zawiódł KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Po sensacyjnej porażce w Aleksandrowie Łódzkim tym razem podopieczni Andrzeja Wiśniewskiego tylko zremisowali z Sandecją Nowy Sącz 1:1. Gospodarze prowadzili od 59. minuty za sprawą Adriana Frańczaka, który wykorzystał dobre dośrodkowanie jednego ze swoich partnerów z rzutu rożnego. Goście nie poddali się i ich waleczność została nagrodzona w 81. minucie. Do dośrodkowanej piłki doszedł Jan Froehlich i strzałem głową ustalił wynik spotkania.

Po 8. kolejce niespodziewanym liderem wciąż jest Start Otwock. Dodatkowo piłkarze beniaminka zwiększyli swoją przewagę do pięciu punktów. Na drugim i trzecim miejscu z 15 punktami na koncie znajdują się odpowiednio: Wigry Suwałki i Kolejarz Stróże. Dwie ostatnie pozycje zajmują drużyny, którym już teraz nie daje się zbyt dużych szans na utrzymanie. Na 17. miejscu znajduje się ŁKS Łomża, który zdobył cztery punkty, a z jednym oczkiem na koncie tabelę zamyka Stal Poniatowa. Liderem klasyfikacji strzelców jest napastnik Górnika Wieliczka Daniel Jarosz, który w tych rozgrywkach zdobył już siedem bramek.

8. kolejka II ligi grupy wschodniej:

Hetman Zamość - Sokół Aleksandrów Łódzki 0:1 (0:0)
0:1 - Świętosławski 70’

Kolejarz Stróże - Pelikan Łowicz 1:1 (0:1)
0:1 - Grzelczak 30’
1:1 - Drąg 62’

ŁKS Łomża - Przebój Wolbrom 0:2 (0:1)
0:1 - D. Mielec 43’
0:2 - A. Mielec 54

Stal Poniatowa - Górnik Wieliczka 0:3 (0:1)
0:1 - Jarosz 20’
0:2 - Jarosz 56’
0:3 - Jarosz 62’

OKS 1945 Olsztyn - Wigry Suwałki 1:1 (1:0)
1:0 - Łukasik 18’
1:1 - Stasiak 70’

Jeziorak Iława - Concordia Piotrków Trybunalski 2:2 (1:0)
1:0 - Roszkiewicz 1’
1:1 - Juszkiewicz 59’
1:2 - Raczyński 69’
2:2 - Zakierski 82’

Start Otwock - Ruch Wysokie Mazowieckie 1:0 (1:0)
1:0 - Warszawski 2’

Ponidzie Nida Pińczów - Okocimski KS Brzesko 1:0 (0:0)
1:0 - Rabiej 83’

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:0)
1:0 - Frańczak 59’
1:1 - Froehlich 81’

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!