Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • klimas napisał/a komentarz do PGNiG Superliga Kobiet: Metraco Zagłębie zdobyło Elbląg. Na miejscowych zemściły się błędy

  @bonku866: Jak to co robią? Czekają na czwartkowa gale disco polo! 14min kar i dwie bezpośrednie czerwone kartki? Chyba sędziowie mocno wyczuleni? Chyba że „bifor” za mocno wszedł.

 • klimas napisał/a komentarz do Niespodziewany zwrot akcji. Manolo Cadenas nie poprowadzi Azotów Puławy!

  No jak to? Przecież w sumie posiadamy 48 szkoleniowców z tytułem EHF Master Coach w naszym pięknym kraju. Jest Jaszka, Niewrzawa, Paweł Noch, Tomasz Strząbała. A jak mało to może Bożena Karkut :) Wśród Master Coach’ów macie swojaka Piotr Obrusiewicz też do wzięcia i z rodzinnego podwórka.

 • klimas napisał/a komentarz do Środkowy palec Bożeny Karkut. Lubelscy "kibice" sami sobie winni. Trenerka pokazuje ich prawdziwe oblicze

  Pewne gesty kolego „damie” jednak nie przystoja! A skoro gest wykonany publicznie to wrzucając kamyczek do ogródka- mogły go zobaczyć dzieci np. z dolnych trybun, które rodzice na mecz w ramach relaksu zabrali.

 • klimas napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Kluczem do osiągania sukcesów przez zawodników jest trener!!!! I nie chodzi tu tylko o jego umiejętności nauczenia techniki, taktyki, czy przygotowania fizycznego. Na poziomie mistrzowskim zatrudnia się specjalistów od przygotowania fizycznego, specjalistów od elementów technicznych, czy też psychologów. Trener odpowiada za zebranie tego w całość, przygotowanie taktyczne i tzw. mentalne. To ostatnie- przygotowanie mentalne to proces, który dzieje się w każdej chwili, w każdym kontakcie z zawodnikami. Trener swoim zachowaniem, słowami, gestami, czy też codzienną postawą daje sygnały w co tak naprawdę wierzy, jaki ma stosunek do swoich podopiecznych i przeciwnika, a przez to niejako „programuje” zawodników/drużynę. Owe zaprogramowane zachowania „przejmują dowodzenie” w sytuacjach trudnych. Ot i cala filozofia. Na koniec małe podsumowanie. Są trenerzy dobrzy do zbudowania zespołu, ale nie mistrzowskiego, inni znowu mają dar do budowania zespołów mistrzowskich. Kto jakim trenerem jest pokazał ten sezon.

 • klimas napisał/a komentarz do PGNiG Superliga kobiet: waleczne serca GTPR-u Gdynia

  "mimo poprzednich porażek nie rzuciły rękawic i powalczyły" :) rewelacja. Jak dla mnie to albo rzuciły rękawicę = rzuciły wyzwanie, albo nie podjęły rękawicy = nie podjęły wyzwania. A tak ... Reszta milczeniem.

 • klimas napisał/a komentarz do Jest decyzja w sprawie meczu Zagłębie - Perła! Sędziowie i delegat ukarani

  A więc udokumentowano naruszenie obowiązujących w ZPRP „Przepisów gry w piłkę ręczną” przez sędziówi i delegata ZPRP (i powidzmy, że tylko). A skąd DOMNIEMANIE, że tylko przedstawiciele klubów uczestniczących w owym widowisku mogą składać protest? Wg Ciebie tak jest, a wg mnie uprawnionym do składania takiego protestu jest każdy, klub którego interesy zostały w ten sposób naruszone. Zatem nadal pozostali „gracze” z czołówki tabeli, pozbawieni potencjalnych korzyści przez rozstrzgniecie meczu, którego wynik ustalono z naruszeniem przepisów. Choć jestem zdania, rażące naruszenia przepisów powinno się rozpatrywać i karać z urzędu bez konieczności składania oficjalnych skarg. I dla Twojej wiadomości jestem kibicem Zagłębia i od wielu lat im kibicuję. Ale wiem też gdzie kończy się gra, a zaczynają „nadużycia”!

 • klimas napisał/a komentarz do Jest decyzja w sprawie meczu Zagłębie - Perła! Sędziowie i delegat ukarani

  Nie nie zacytowałeś - DOMNIEMAŁEŚ!

 • klimas napisał/a komentarz do Jest decyzja w sprawie meczu Zagłębie - Perła! Sędziowie i delegat ukarani

  A proszę o odwołanie do prawnych regulacji mówiących o tym, że to klub „uczesnik” ma składać protest.

 • klimas napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  A gdyby na belce w konkursie drużynowym zasiadł Stoch zamiast Kota :) i skoczył raz za siebie a raz za kolegę. Przy czym nie mial by złych intencji :) Ale Norwegowie nie zauważyli bo był w kombinezonie, trenerzy też dali się nabrać, niestety zauważyli Niemcy a ci byli na 4. To skoki powtarzamy czy medal na klatę i konkurs rozstrzygnięty? :)

 • klimas napisał/a komentarz do Jest decyzja w sprawie meczu Zagłębie - Perła! Sędziowie i delegat ukarani

  Po pierwsze jawne naruszenie przepisów, o którym tu jest mowa winno być rozpatrywane i karane “z urzędu”. I nie ma przy tym znaczenia czy zainteresowany składa skargę czy nie. Nieupewnione korzyści (punkty), choć mało istotne dla pokrzywdzonego stanowią istotny brak korzyści (potencjalnych) dla innych uczestników rozgrywek. Grono ewentualnych “beneficjentów” korzyści w przypadku innego (możliwego) rozstrzygnięcia to zatem grono pokrzywdzonych!!!

 • klimas napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Tak jak nie potrafię dogadać się z ludźmi pozbawionymi empatii, tak nie potrafię rozmawiać z ludźmi, którzy nie mają żadnej pasji! No bo o czym tu rozmawiać z kimś dla którego centrum Wszechświata jest facebook? Który nie ma pasji, zainteresowań, które mógłby rozwijać, którym mógłby się poświęcać? To już nie chodzi o to, żeby rozumieć chęć pokonania kolejnej góry! Możemy być kompletnie różni, mieć totalnie inne zainteresowania i pasje, ale jeżeli trafisz na osobę, która kocha to co robi, to czym się zajmuje i rozwija się w tym kierunku, to choćbyś prawie nic nie rozumiał, masz ochotę tej osoby słuchać, czuć te emocje, które nosi w sobie.
  Mackiewicz, Bielecki Urubko, Revol i inni dla mnie jesteście WIELCY! Liczę, że mimo wszelkim przeciwnościom wrócicie do domu!
  A do wszystkich hejterów mam tylko jedno do powiedzenia …. Człowiek bez zainteresowań jest pusty! Nie ma czym porwać, zainteresować innych. Pozostaje tylko wylewać frustracje w sieci. Ludzie bezwartościowi szybko jednak przemijają i stanowią zapomnianą część naszego życia. Dla reszty zawsze jest w nim miejsce.

 • klimas napisał/a komentarz do Olimpia-Beskid - Metraco Zagłębie. Sensacja w Nowym Sączu!

  No nie!!! Kolejny mistrz manipulacji i propagandy “sukcesu”? Czyli, że w sumie to głupi kibice nie doceniają, względnie nie rozumieją wagi owego SUKCESU??? Mamy remis, zatem ręce same powinny składać się do oklasków (wszak wcześniej była porażka). No to odnotowaliśmy progres??? Oczywiście należy również zachować spokój i konsekwentnie ośmieszać “spontanicznych” zadymiarzy, za jakich uważasz chyba kibiców wmawiając im niemal dalece posunięty niedorozwój umysłowy. Z wiarą i nadzieją należy (wg Ciecie) patrzeć na poczynania miłościwie nam panujących klubowych władz, bo przecież sukces (w postaci remisu z NS) jest!!! A jak nie to porażkę się w sukces “zawinie” i pozamiatane. Coś Ci powiem. Ocknij się i przestań fałszować prawdę! Nawet Szurek musi mieć świadomość, że nie tylko wybawienie (cyklicznie powtarzający się walkower-nawet jeśli słuszny) nie przyjdzie, ale w przeciekającym akwarium kiedyś skończy się woda!!!! Pytanie tylko, czy Szurek zdaje sobie sprawę, że celem jego mocodawców jest być może wyłącznie przedłużenie tej agonii? Jeśli nie, to najwyższa pora aby On i jego mocodawcy zdali sobie z tego sprawę. Po co się męczyć?

 • klimas napisał/a komentarz do Patrycja Chojnacka dołączyła do AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk

  Brakuje nam chyba …. refleksji nad sensem szkolenia młodych sportowców, a lista “klubowych” grzechów w tym względzie jest bardzo długa.
  W obrębie obecnego systemu szkolenia funkcjonuje zbyt wiele “podmiotów”, które mają stricte finansowy interes w szkoleniu jak największej liczby zawodników. W obecnym stanie rzeczy nie jakość, lecz liczba “wyszkolonych” (nawet kiepsko) zawodników decyduje o tym czy dany poziom szkolenia w klubie przetrwa czy nie. Co więcej, obecny model finansowania szkolenia “sportowego” sprawia, że trenerzy odpowiedzialni za kształcenie juniorów (w dużej mierze zawodnicy kończący kariery) nie mają żadnego interesu w tym, by ich zawodnicy po wejściu w wiek seniorski osiągali sukces. Prosta przyczyna - trenerzy – rozliczani są z doraźnych rezultatów. Często zatem nadmiernie eksploatują młodych zawodników, przez co wiele talentów przedwcześnie kończy karierę. Reszta czym prędzej ucieka, widząc brak zainteresowania (lub/i) poświęcenia czasu, względnie uwagi tak niezbędnego do rozwoju młodego talentu.
  Podsumowując: brak długofalowej strategii działania, nadmierne przyzwyczajanie byłych już (jak by nie było) zawodników/zawodniczek) do kroplówki finansowej (w takiej czy innej postaci bez względu na umiejętności/kompetencje) to główna przyczyna, tego że klub popada w ruinę - bez większych perspektyw na odbudowę czy rozwój.

 • klimas napisał/a komentarz do Zagłębie - AZS Łączpol: Piąte miejsce nie dla lubinianek

  Ustalmy coś na początku. Jeśli zagadnienia z zakresu marketingu, sponsoringu sportowego traktujesz jako formę "bazarowego targu", to niestety niewielkie masz pojęcie o tym jak powinny się kształtować owe relacje. Marketing sportowy jest narzędziem dostępnym i przeznaczonym dla klubów, natomiast sponsoring sportowy to atrybut w rękach przedsiębiorców. Pomiędzy tymi dwoma pojęciami istnieją ścisłe, biznesowe (w twojej nomenklaturze “bazarowe”, “targowe”) korelacje. Wszakże zadaniem naszych marketingowców jest pozyskiwanie sponsorów!!!! Zatem (jeśli chcesz trzymać się Twojej formuły) wchodzą po coś na teren “bazaru”. Po co? Ano po kasę. Inną wspólną cechą, która łączy te dwa podmioty to obopólne korzyści!!! I tu z całą świadomością podkreślam znaczenie słowa obopólne, gdyż jeżeli współpraca nie przynosi efektów obustronnych to najczęściej szybko kończy się zerwaniem umowy.Sponsor wymaga przede wszystkim wyników i to nie tylko sportowych (te nawet mogą być mniej istotne), ale tych, które dotyczą jego działalności!!! Jeżeli zainteresowanie jego produktami wzrasta w zadowalającym tempie z pewnością, nie zrezygnuje ze współpracy, co więcej będzie dążyć do tego by przedłużyć ją na nowych atrakcyjniejszych dla klubu warunkach. Działanie władz klubu powinno być ukierunkowane identycznie, gdyż tak naprawdę klub sportowy jest przedsiębiorstwem nastawionym na maksymalizację swoich zysków... Tyle w temacie Panie

  Ps. Mam nadzieję, że zbytnio nie namieszałem Ci w głowie i bóg mi świadkiem starałem się jak mogłem trzymać się “targowej” vel “bazarowej” nomenklatury i czyniłem to z myślą o Tobie.

 • klimas napisał/a komentarz do Zagłębie - AZS Łączpol: Piąte miejsce nie dla lubinianek

  A coś Pan taki wścibski? "Po co w jakim celu?". Przecież każdy miał cyt. "Pilnować swojego nosa" :) A tak przy okazji rzeczywiście był powód do balowania bo i świętować było co!

 • klimas napisał/a komentarz do Zagłębie - AZS Łączpol: Piąte miejsce nie dla lubinianek

  Realizacja jedynie własnych interesów przez władze klubowe z pewnością odciśnie się piętnem na relacjach sponsoringowych. Te są bowiem rodzajem biznesowego porozumienia. W ich wyniku sponsor (firma) zyskuje wzrost pozycji własnej marki na rynku lub efekt sprzedażowy, a sponsorowany klub zyskuje pieniądze na działalność. Zwykle są one dużo wyższe niż te, którymi dysponuje klub samodzielnie. Klub zatem (władze klubowe) winien się troszczyć o "medialno-ludzki" efekt sportowego widowiska. Powinien dbać o (najprościej rzecz ujmując) poszukiwanie ze sponsorem “wspólnego interesu”. O sukcesie zaś widowiska sportowego (lub jak kto woli, o realizacji wspólnego interesu) decyduje zadowolenie jego uczestników!!! To zaś osiąga się dbając też o zadowolenie i uznanie kibiców. O tym władza klubowa zapominać nie powinna. W tym kontekście wypowiedź, miłościwie nam panującego, sternika naszego klubu (jakoby posiadanie takich kibiców przynosiło ujmę) jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.

 • klimas otrzymał brązowy medal w kategorii Mistrzowski Komentarz

 • klimas otrzymał brązowy medal w kategorii Guru Dnia

 • klimas napisał/a komentarz do AZS Łączpol AWFiS - Metraco Zagłębie: Sensacyjne zwycięstwo gdańszczanek!

  ...złożonej z osób, które powinny być z tego klubu dumne a niektóre panie o tym chyba zapomniały. Takie panie jak Paluch i Obrusiewicz chyba zapomniały ile temu klubowi zawdzięczają. Zwłaszcza druga przeze mnie wspomniana. Podpisano z nią kontrakt mimo, że spodziewała się dziecka i czekać na jej powrót trzeba było długo. Wcześniej jednak w niemiłych okolicznościach rozstała się z klubem zza miedzy, czytaj rozwiązano kontrakt (w barwach KPR-u rozegrała 1- słownie jeden mecz, po czym doznała kontuzji i zaszła w ciążę). Sprawa skończyła się w sądzie, a gwiazda została bez kontraktu i perspektywy na przyszłość. W takich okolicznościach podpisano z nią kontrakt w obecnym klubie. Zaryzykowano, dano szansę. A dzisiaj ploty szerzy i fochy strzela.

 • klimas napisał/a komentarz do Holenderski walec zrównał Polki z ziemią. Bezradność Biało-Czerwonych

  A po kiego grzyba Pielesz czy Zych tak blisko pod obrone podchodzą jak zasięg nakazuje rzucać dystansu? Czy to maniera, której nie da się zmienić?

 • klimas napisał/a komentarz do Oficjalnie: Iwona Niedźwiedź zawodniczką MKS-u Selgrosu Lublin


  Wcale bym się nie zdziwił! Ponoc w weekend w Lublinie pewna pani Kosma była a jej firma lubi ponsorowac to i owo!

 • klimas napisał/a komentarz do Iwona Niedźwiedź przejdzie do MKS-u?

  A Bozena Karkut byla widziana w towarzystwie Moniki Marzec, to pewnie w kadrze juniorek zagra , a Obrusiewicz w towarzystwie Kima to niebawem w kadrze zagra : )

 • klimas napisał/a komentarz do Zdjęcia

  Na zdjęciu jest Ola Paluch fryzura myli ale Ola ładniejsza niż Asia O.

 • klimas napisał/a komentarz do Ważny triumf Miedziowych, awans beniaminka - podsumowanie 16. kolejki PGNiG Superligi Kobiet

  Bo zmarł Jej ojciec i chwilowo wróciła do domu.

 • klimas napisał/a komentarz do Jelena Bader zawodniczką KPR-u Jelenia Góra

  Trzeba brać pod uwagę oczywisty fakt że oprócz bycia sportowcem Jelena to również (a może raczej przede wszystkim) mama i żona. Wszystkie Panie reprezentujące barwy jakiegokolwiek klubu mają pewne zobowiązania rodzinne (szkoła, przedszkole,swoje własne ułożone życie). Gdy zostają bez kontraktu i szukają nowego pracodawcy z pewnością względy nazwijmy je poza sportowe odgrywają dużą rolę. Nie dziwi zatem fakt że nawet tak doświadczona zawodniczka wybiera Jelonkę (gdzie może dojechać z Lubina w około 1,5h). A może po prostu nazwa się Jej spodobała... W każdym razie ja dziękuję za piękne chwile i osobiście mam nadzieję, że będziesz tam szalała na parkiecie jak przed urlopem macierzyńskim :)I jeszcze zobaczymy dawną Jele choć już w barwach Jelonki :)

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.