SportsFan10 - komentarze

 • SportsFan10 napisał/a komentarz do Damian Gapiński: Trzy argumenty za zmniejszeniem Ekstraligi

  O ile trafności dwóch pierwszych argumentów nie da się zakwestionować o tyle wysunięcie tego o atrakcyjności rozgrywek co najmniej mnie dziwi. Jeśli chodzi o play offy, to pozbawieni zostaliśmy Ćwierćfinałów, które bardzo często bywały moim zdaniem najnudniejszą rundą sezonu, gdyż często zdawało się, że lider po rundzie zasadniczej dwukrotnie wysoko pokonywał szóstą drużynę, której celem i tak było tylko utrzymanie, więc do ćwierćfinałów podchodziła zupełnie bez ambicji i woli walki. NUDA. Zdarzały się sezony, w których pojedynek drugiej i piątek drużyny wyglądał podobnie chociaż nie było to regułą. Wtedy z kolei trzeci, teoretycznie najciekawszy pojedynek także tracił na atrakcyjności, bo te dwie równe drużyny mogły zakładać, że jedna z nich będzie "lucky loserem". Poza tym, niejednokrotnie odnosiłem wrażenie, iż niektóre drużyny "kombinowały" nieco w czasie tej rundy. Zamiast tego dostaliśmy dłuższą i CIEKAWSZĄ rundę play off. Ciekawszą, bowiem kilka klubów do końca walczyło o czwórkę, kilka klubów do końca walczyło o utrzymanie. Nie mieliśmy, nie można powiedzieć, że nie było ciekawie. Co ważniejsze. Kluby pierwszej czwórki mogły mieć poczucie, że zajmując wysokie miejsce w r. zasadniczej, rzeczywiście mają jakąś gwarancje na koniec sezonu (gdyż tylko 4 kluby przechodziły dalej), więc dzięki temu walka w rundzie zasadniczej była CIEKAWSZA i BARDZIEJ EMOCJONUJĄCA. Ostatecznie otrzymaliśmy ARCYCIEKAWE play offy, gdzie nie ma drużyn, których ambicją było uniknięcie baraży czy spadku, ale cała czwórka walczy o MISTRZOSTWO. - Moim zdaniem 10 drużyna liga jest o wiele wiele ciekawsza.
  Co do osłabienia poziomu, ma Pan całkowitą rację, ale moim zdaniem większy wpływ na to ma fakt OGRANICZENIA LICZBY ZAWODNIKÓW Z GP oraz NISKI GÓRNY KSM DRUŻYNY - ale wiadomo, przepisy te wprowadzone zostały ze względów oszczędnościowych. Problem w tym, że ciężko wprowadzić przepisy wydatki klubów ekstraligowych tak, żeby nie odbiło się to na poziomie zawodników w nich jeżdżących (przynajmniej przez pierwszych kilka sezonów). Przynajmniej nie słyszałem jeszcze o rozwiązaniu, które gwarantowałoby jedno, nie uderzając w drugie.
  I liga - oczywiście jej poziom znacznie się obniżył, ale zastanawiam się na czym nam bardziej zależy. Na ciekawej EKSTRALIDZE czy I LIDZE? Poza tym, nie oszukujmy się, gdyby nie degradacje i problemy finansowe klubów m.in. z Rybnika, Piły czy Poznania to rozgrywki pierwszej i drugiej ligi widzielibyśmy w 8 drużynowych składach i na pewno byłoby o wiele ciekawiej.
  Pozdrawiam.

 • SportsFan10 napisał/a komentarz do Jarosław Hampel o dzikiej karcie: Na razie to są tylko dywagacje

  1.Chris Holder
  2.Greg Hancock
  3.Nicki Pedersen
  4.Tomasz Gollob
  5.Jason Crump
  6.Emil Sajfutdinov
  7.Fredrik Lindgren
  8.Antonio Lindbaeck
  -------------------------
  9.Martin Vaculik
  10.Michael Jepsen Jensen
  11.Matej Zagar/Jurica Pavlic/Niels Kristian Iversen/Leon Madsen
  -------------------------
  12.Andreas Jonsson
  13.Jarosław Hampel
  14.Darcy Ward
  15.Tai Woffinden/Maciej Janowski

  Zakładając, że w klasyfikacji GP nic się nie zmieni, a z GP Challenge awansuje trójka z w.w. szóstki zawodników to moim zdaniem najsprawiedliwszy podział dzikich kart.
  12. Andreas Jonsson - Może i miał nie najlepszy sezon w GP, za to w Ekstralidze i Elitserien było dużo lepiej, możliwe, ze kontuzja wyeliminuje go z ostatnich rund GP, poza tym to ciągle aktualny wicemistrz świata - więc powinien dostać szanse poprawy po słabym sezonie.
  13.Jarosław Hampel - Podobna sytuacja, co AJ, gdyby nie odpuszczenie kilku rund przez kontuzję niewątpliwie byłby w 8-semce, przed kontuzją stawał nawet na podium pojedynczych turniejów GP, dobre występy w ligach, medale w dwóch ostatnich edycjach GP.
  14. Darcy Ward - Dwukrotny Mistrz Świata Juniorów i Wicemistrz Świata Juniorów, obecnie zdecydowanie najlepszy "Anglosas" nie występujący w GP.
  15. Tai Woffinden/Maciej Janowski - Jeśli w cyklu musi być Brytyjczyk, to "dzikus" należy się tylko Woffindenowi. Prezentuje podobny (jeśli nie lepszy) poziom do Harissa i Nichollsa, ale w przeciwieństwie do nich jest zawodnikiem młodym, niedoświadczonym i ma jeszcze szanse aby się rozwinąć.
  Podobno jednak BSI rozważa, czy nie zrezygnować z dawania dzikiej karty Anglikowi (kosztem wprowadzenia do cyklu Australijczyka, który też przyciągnie kibiców z wysp - Ward), jeśli taka byłaby decyzja, jedyną słuszną opcją jest Maciej Janowski - najlepszy na świecie junior ostatnich lat, aktualny Mistrz Świata Juniorów, wczesniej Wicemistrz, aktualnie walczy o kolejny tytuł, wielokrotny medalista DMŚJ (aktualny mistrz), także w ligach na tle innych juniorów wypada świetnie - jeśli odmładzać cykl GP, to to chyba najlepszy wybór!

 • SportsFan10 napisał/a komentarz do Kadrowicze krytykują występek Obraniaka

  Brawo, chłopaki. Zjechać Obraniaka w mediach, zrobić z niego kozła ofiarnego, może już go więcej nie powołają a wy nie będziecie musieli się aż tak bardzo wysilać, aby dostać powołanie. Kogo obchodzi "team spirit" i wspieranie się także w gorszych chwilach. Ciekawy tylko jestem na kogo zwalicie winę za kolejną "wpadkę", kiedy Obraniaka nie będzie na boisku?

 • SportsFan10 napisał/a komentarz do Eliminacje czas zacząć - zapowiedź meczu Czarnogóra - Polska

  Tytoń - Piszczek, Perquis, Glik, Komorowski - Polanski, Krychowiak - Błaszczykowski, Grosicki - Obraniak - Lewandowski!

 • SportsFan10 napisał/a komentarz do Łaguta i Szombierski zostają w Częstochowie!

  1.Nermark
  2.Woffinden/Jonasson/Lindgren
  3.Łaguta
  4.Szombierski/Zengota
  5.Hampel :)
  6.Czaja
  7.Łęgowik

  Wiem, że taki skład może bardzo przerosnąć możliwości finansowe naszego odbijającego się od dna finansowego klubu, ale... cudownie byłoby taki mieć ;)

 • SportsFan10 napisał/a komentarz do Kacper Gomólski dla SportoweFakty.pl: Cieślak jest najlepszy na świecie!

  To nie jest żart. Gomólski to niewątpliwie utalentowany junior, ale wydaje mi się, że ostatnie kontuzje trochę zahamowały jego rozwój, do tego dochodzi przeskok o jedną klasę rozgrywkową wyżej. Oczywiście mogę się mylić, ale wydaje mi się że Kacper może zapłacić frycowe w Ekstralidze ;)

 • SportsFan10 napisał/a komentarz do Kacper Gomólski dla SportoweFakty.pl: Cieślak jest najlepszy na świecie!

  TOP 10 juniorów Ekstraligi 2012 - Mój Typ!
  1.Maciej Janowski (Tarnów)
  2.Przemysław Pawlicki (Leszno)
  3.Piotr Pawlicki (Leszno)
  4.Patryk Dudek (Zielona Góra)
  5.Bartosz Zmarzlik (Gorzów)
  6.Emil Pulczyński (Toruń)
  7.Tobiasz Musielak (Leszno)
  8.Artur Czaja (Częstochowa)
  9.Kacper Gomólski (Tarnów)
  10.Szymon Woźniak (Bydgoszcz)/Patryk Malitowski (Wrocław)