• Ekstraliga 2020 - pola startowe

  Cześć! Dziś statystyki pól startowych z tego sezonu na torach, na których rozegrane zostały już 3 spotkania Ekstraligi w tym sezonie. Tak się składa, że na 3 z tych torów odbędą się mecze także w najbliższy weekend w ramach VII kolejki!Wrocław: najlepsze pole A (średnia 2,2 - 94 punkty i 5 bonusów w (…)

  Więcej

 • Ekstraliga 2018-2020 - serie startów

  Czołem fani żużlowej Ekstraligi!Kilka ciekawostek dla Was po dotychczasowych pięciu kolejkach Ekstraligi (bez uwzględnienia meczu Motoru z GKM-em), a także z 2 poprzednich sezonów w kontekście występów zawodników w kolejnych seriach startów!W tym sezonie, póki co, w I serii startów niepokonany jest (…)

  Więcej

 • Ekstraliga 2018: miejsca 5-8

  KS Toruń, GKM Grudziądz, Falubaz Zielona Góra, Unia Tarnów. Te zespoły jazdę w Ekstralidze 2018 zakończyły już 2 tygodnie temu. Zielonogórzanie przygotowują się do walki o utrzymanie najwyższej klasy rozgrywkowej poprzez baraże z nowym prezesem za sterami zarządu klubu. Ich występy w Ekstralidze, podobnie (…)

  Więcej

 • Zamknięty krąg: Leszno-Toruń-Zielona Góra, złoty remis z Wrocławiem?

  1. Toruń awansował do najwyższej ligi żużlowej w 1975, ale pierwszy remis w tej lidze zanotował dopiero w 1987 roku, mimo, że nieprzerwanie w niej startował. 2. Remis ten miał miejsce z zespołem Unii Leszno, który sięgnął w tym samym roku po tytuł Drużynowego Mistrza Polski. 3. W żadnym innym mistrzowskim (…)

  Więcej

 • Wnioski z pierwszej połowy rundy zasadniczej?

  Runda zasadnicza Ekstraligi prawie na półmetku, brakuje tylko przełożonego meczu Tarnów-Zielona Góra. Jakie można wyciągać wnioski? Trzy najlepsze drużyny (Unia, Falubaz, KST) prześladuje plaga kontuzji, gdyby wypisać kontuzjowanych, albo poważnie poobijanych z tego sezonu z tych klubów, powstałby kolejny (…)

  Więcej

 • Taktyka Adama - błąd, czy nie...?

  Różnego rodzaju wątpliwi eksperci postanowili w sezonie 2015 poddawać decyzje szkoleniowców drużyn Ekstraligi swoim ocenom. Po pojedynku z Toruniem pod lupą Adam Skórnicki. Jak wygląda sezon 2015 w taktycznym wykonaniu Unii Leszno? UNIA - Grudziądz - zmiana w XIV biegu: Piotr Pawlicki za Tomasa Jonassona, (…)

  Więcej

 • You Dash analizuje: Ekstraliga 2015

  Wstęp krótki: do napisania bloga zachęciły mnie słowa laika byczka w kontekście meczu I kolejki Rzeszów-Leszno, że będzie to prawdziwy test. Nie zgadzam się z tym. Ja widzę to tak: 1. Kolejki I-X One wskażą nam, kto pojedzie w play-off i czy typowana przez wielu "żelazna czwórka" - ZG, Gorzów, Leszno, (…)

  Więcej

 • Blog Cysia dot. KSM - odpowiedź

  1. Wprowadzenie. Pod blogiem Cysia wyniknęła pewna dyskusja dotycząca naliczania KSM i przyznania dla Grigorija Łaguty KSM 6,5. Postanowiłem policzyć KSM na podstawie średnich ważonych dla zawodników Ekstraligi 2015 (prawdopodobnie nie wszystkich, nadal czekamy na ostatnie ruchy kadrowe klubów).2. Zasady. (…)

  Więcej

 • Ku sprawiedliwości - system play-off (regulamin) w opinii Wojtka

  Podobno jestem nieobiektywny i niesprawiedliwy (opinia Wojtka). A jaki musiałby być system, aby zadowolił samego autora tej opinii o mnie? 1. Play-offy należą się następującym zespołom: - Unibax Toruń, - najlepszy zespół rundy zasadniczej oprócz Unibaxu, - drugi najlepszy zespół rundy zasadniczej oprócz (…)

  Więcej

 • Najlepsi zawodnicy play-off 2014

  Stal Gorzów, Fogo Unia Leszno, a także Tarnów i Zielona Góra. Oto ilość zdobytych punktów, bonusów, odjechanych biegów i średnie biegowe zawodników tych zespołów w play-off!  

  Więcej