Gizbern - lubi

 • Gizbern lubi Komentarz

  Jak widzisz życzliwość ludzka nie zna granic i drugi raz mój komentarz został zadenuncjowany, a potem usunięty. Ktoś działa z uporem maniaka. Zwykła opinia (a nie hejt) ubodła kogoś do szpiku kości, że wyzwala w nim obrzydliwy instynkt donosicielstwa? To chore. Zatem po raz trzeci ponawiam swój wpis będący odpowiedzią na również usunięty komentarz "bydziaja":
  "Zgoda poza ostatnim Twoim zdaniem.Powrót na tor z chorą głową to najgorsze co mogłoby się teraz Mu przytrafić. Jemu i Jego rywalom również. Pozwolę sobie tylko zauważyć, że jak bardzo można być wolnym człowiekiem i robić co się podoba, tak samo należy umieć odróżniać zdanie na różne tematy swoich adwersarzy od zwykłego hejtu. To, że ktoś krytykuje kogoś postępowanie, nie musi wynikać z niskich pobudek, a z przekazu obrazu swojego punktu widzenia. Każdy ma prawo do własnej oceny sytuacji, o ile rzecz jasna nie jest to chamski i prymitywny przekaz. W mojej opinii problemy Oskara ze znalezieniem własnej tożsamości, wynikają z wychowania od najmłodszych lat w kulcie pieniądza. Mogę się rzecz jasna mylić, ale wieczna dyskusja o wielkiej forsie i karierze stojącej przed Nim otworem w EL-idze oraz na estradzie tylko to potwierdzają. Niestety smutny to artykuł i smutno rysująca się przyszłość młodego chłopaka zachowującego się jak nastolatek, który zjadł wszystkie rozumy i kroczącego w nawet sobie nie wiadomym kierunku. Pozostaje tylko życzyć Oskarowi zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia w już przecież dorosłym życiu. Pzdr!

 • Gizbern lubi Komentarz

  Bawi was zabawa w kotka i myszkę ? to dawać dalej ,a Ty młodo-ratorze (jakiś Transformer/dino? :))) może najpierw przeczytaj wpis ,a nie niczym marionetka bezmyślnie usuwasz wpis bo jakiś śmieszny sfrustrowany miłośnik Władka nie potrafi argumentować swojej "religii" jak tylko donosić i minusować ....typowy beton.
  Widziałeś Bartas mój wpis z przed godziny? Zdążył zniknąć hahaha żałosny portal z żałosnymi i śmiesznymi ludzikami wyznawcami religii Pana Władysława rządzi hahaha ......wiecie ,że jesteście dzięki temu postępowaniu przeciwko obudowie wielkiej Polonii ? Tylko wspólnie można odbudować coś co wiele osób zniszczyło ! Ale jeśli pasuje wam nadal 1200 osób na stadionie zaślepionych w rządach ostatnich 3 lat to proponuje wam jakiś zlot np. Łysa Góra lub bliżej Biskupin ,ustawicie bożka i będziecie go tam czcić i najlepiej już w tym archeologicznym rezerwacie pozostańcie .....amen ......i chyba nie muszę podpowiadać co macie teraz uczynić hahaha aaaaaa oczywiście nadal polecam serial "Ruchome piaski".

 • Gizbern lubi Komentarz

  Janek szukaj szukaj a jak znajdziesz to wiedz ,że moja odpowiedź na te rewelacje będzie w Twoim stylu ..."papier wszystko przyjmie,czy ta wypowiedź była autoryzowana, kim jest ten urzędnik co to powiedział lub w końcu przecież to Wyborcza itp."
  Jasiu na takim poziomie jaki zaproponowałeś (czy Latos tak powiedział?)nie ma ŻADNEJ dyskusji. Słuchasz tylko jednej jedynej słusznej wg. Ciebie strony i nikt Tobie nie jest w stanie wytłumaczyć ,że może być inaczej. Dajesz jakiś przykład po raz kolejny jakiegoś płotu u kogoś znajomego co nie dostał odszkodowania bo mapki były błędne. A nie zakładasz ,że faktycznie to przez wiele lat własnie ten Twój znajomy zajmował nie swój ,a miasta teren? Wiem coś na temat wielu takich błędnych pomiarów z lat PRL , gdyż moi rodzice to byli geodeci i gro błędnych przez lata map (działek) było w latach 90 jak i jeszcze obecnie prostowanych podczas wielu inwestycji ......"Tatko trzy palce" :))) to tak dla rozluźnienia :)
  Prawdą jest ,że tartak jest wyceniony na ponad 2 mln i że Pan Pietrzak ma 3/8 z tej działki więc otrzymując ponad 500 tys otrzymał już 70% swojej wartości ..tak czy nie?
  Działka została wyceniona już po odjęciu tego zrujnowanego domu na ok 300 zł za metr (dom wyceniono coś na ok 300 tys) i uważasz ,że jest to niska cena za teren w tym miejscu?
  Tego typu ziemie przy tak ruchliwych trasach przelotowych (bez dojazdu do nich!) i w środku osiedla miedzy blokami , gdzie nie ma miejsca na wybudowanie zakładu pracy,biurowca czy wreszcie miejsca rekreacyjnego to wartość (zerknąłem na Szwederowo,Wzgórze czy Kapy) to ok 180 do 250 zł m/2. Oczywiście są przypadki ,że można żądać więcej ,ale wartość towaru jest taka jaką daje kupujący a nie chce sprzedający , oczywiście nie mówię tu o wywłaszczeniach czy spec ustawie bo tu z reguły trzeba spotkać się gdzieś pośrodku lub ...w sądzie.
  A tak na marginesie to czy miejsce dla tartaku jest na środku osiedla mieszkaniowego czy też na obrzeżach miasta lub poza nim ?
  Wiem dobrze ,że i tak nic do Ciebie nie dotrze z tych słów ,ale może warto tez spojrzeć na dobro ogółu a nie tylko chciwej i pazernej jednostki.
  Zresztą rzygam już tym tartakiem szczególnie na wątkach sportowych ,ale Ty nie możesz sobie darować żeby co jakiś czas nie wrzucić tego wątku i podgrzewać atmosferę , bo dobrze wiesz że zawsze ktoś na te brednie zareaguje.

 • Gizbern lubi Komentarz

  Bulwersujących wpadek nie było? Myślę, że już przed, a potem w trakcie sezonu było ich więcej, niż przez poprzednie dwa lata. No chyba nie muszę ich po raz "n"-ty przypominać? Szczerze rzygam tym i nie chce do tego wracać. Masz rację, że Miasto płaci długi bo samo je wygenerowało. Żeby ratować wizerunek wiarygodnego swego włodarza, musiało znaleźć słupa, który do tego doprowadzi. A że robi to idąc po trupach, bez znieczulenia i szacunku nawet do kibiców to już inna sprawa. Teraz chyba też mógł chyba darować sobie ośmieszenia tekstem, że wystarczy do awansu senior na 6pkt. i junior na 4. No ale najważniejsze przecież, że spłaca długi... Pzdr!

 • Gizbern lubi Komentarz

  Tak Marku. Przykre to i mikre. Przypomnę tylko, że na przestrzeni 30-tu lat panu Władysławowi najlepiej wychodziło dzielenie, a nie łączenie ludzi. (Czy obecnie jest inaczej? Niech każdy sobie sam odpowie na to pytanie.) Przykładami nie będę tu zanudzał, bo musiałbym napisać referat, a było tego od groma. O potędze z lat 90-tych możemy już tylko pomarzyć, nastały smutne dla Polonii czasy. Czy widać gdzieś w oddali choć zamglone zielone światełko? Ja go nie widzę... Pzdr!

 • Gizbern lubi Komentarz

  Jestem fanem Polonii ponad 50 lat.Ale to co się dzieje dzisiaj z moim ukochanym klubem przerosło moje najczarniejsze sny.Wszystkim tym którzy tak ufają WG zadam pytanie:A jak Tomek nie obejmie klubu to co?Kto wyłoży kasę.Nie wiem,ale jak ktoś kupuje klub(za grosze)to chyba powinien wyłożyć swoje pieniądze.Praktycznie na dług daje miasto(i jeszcze na górkę).A gdzie Władzine pieniądze?Gdzie sponsorzy? Policzcie sobie ile rocznie kosztuje ta pseudo drużyna.Nie wierzę w ani jedno słowo wypowiadane przez WG i jego klakierów.Jaki biznesplan przedstawił że Bruski wybrał jego ofertę?Ludzie opamiętajcie się.Jedynym ratunkiem dla Polonii jest odsprzedaż klubu nowemu właścicielowi z kasą.Nie czekam na odpowiedzi typu ,,nie ma sponsorów bo klub zadłużony itp.Klub jest zadłużony od lat a na murawie i bilbordach sponsorów była cała masa.Nie myślałem że doczekam takiego upodlenia Polonii.

 • Gizbern lubi Komentarz

  To potem nie stękajcie tutaj ,że ludzie dłubią , wnikają i snują różne domysły. Najgorsze w przekazie publicznym jak i biznesie jest brak informacji lub kłamliwe info.

 • Gizbern lubi Komentarz

  To widzę, że w naszym klubie jest jeszcze gorzej, niż sądziłem. Do tego jakaś porażająca niekonsekwencja w podejściu do młodego zawodnika. Z jednej strony utajnia się informacje na temat Jego zdrowia, rzekomo dla Jego dobra. Z drugiej strony, zamiast faktycznie zaopiekować się chłopakiem, który znalazł się na życiowym wirażu, dobija się Go dość dużą karą finansową za nieobecność na treningach! I to jest dbanie o dobro chorego zawodnika? No nie do wiary... Zum teufel! O co tu chodzi? Przecież ten klub to totalna amatorszczyzna. Niebawem nikt nie będzie chciał jeździć w takim bagnie. Pzdr!

 • Gizbern lubi Komentarz

  Dziwisz sie ,ze ludzie pisza ploty a temat ponoc wyglada calkiem inaczej?Sa rozne media,w ktorych mozna sytuacje przedstawic i uwolnic sie od plotek,trzeba tylko miec ochote to zrobi, i nie robcie juz z tego Wladka jakiegos meczennika,bo ma skore z niedzwiedzia i niezly awanturnik z niego.Za stary? po choooj sie pchal w to wszystko,bez zadnego pomyslu,ladu i skladu.Absurd

 • Gizbern lubi Komentarz

  Bez przesady. Póki co prowadzisz 1:0. Tak serio, to chyba tych minusów nie bierzesz na poważnie? Chociaż jest to jakiś sondaż sytuacji. Widocznie to my jesteśmy ci "głupi". He, he. Życie jest pełne niespodzianek. Smacznego i Zdrówko Mordo. Pzdr!

 • Gizbern lubi Komentarz

  Sprawa załatwiona z Jarkiem. Macie z "Wiśnią" wejściówki jak obiecałem. Będziemy w kontakcie. Załatwiaj wolne. Pzdr!

 • Gizbern lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • Gizbern lubi Komentarz

  Marek wczoraj przyrównując Władka do Traugutta czy Staszica pokazałeś szczyt ,ale widzę że atakujesz kolejny ośmiotysięcznik :) Qwa mać naprawdę uważacie ,że zużlem interesują się ludzie na poziomie pantofelka czy torów kolejowych ?

 • Gizbern lubi Komentarz

  To jest dramat... Pzdr!

 • Gizbern lubi Komentarz

  ja ci powiem gdzie jest policja na miesiecznicach

 • Gizbern lubi Komentarz

  Gdybys przetłumaczył z narzecza zuluskiego na polski to bym wiedział co napisałeś

 • Gizbern lubi Komentarz

  W meczu z Wandą jest zdecydowanie mniej ludzi to piszecie ok 2500 a potem zmieniacie na 2000. Dziś spokojnie było 3000-3500 ale tu można przeczytać kolejny nonsens mianowicie ok 1600. Panie Ostafiński weź tych "pismoków" za dziób może!? Początek ustawił cały mecz, coś drgnęło w połowie i bardzo mocno w końcówce jak już nie polewali ;) Nie wiem czy można było o coś więcej powalczyć skoro rywal praktycznie po 6 wyścigu mógł świętować wygraną. My nadrobiliśmy taktykami bo w miarę się udawało i tyle. Jazda parą szczególnie na prostej przeciwległej kuleje - To, że Oskar swoich wozi w deski to już zauważyłem rok temu ale, dziś nawet Kudriaszow do niego dołączył czyżby za dużo razem przebywali? Niby z Kułakowem nie chcą jeździć...pff.. ;) Teraz już o wzmocnieniach nie ma co gadać, raczej za wiele nie da się już ugrać. Chytry 2x traci, tak najłagodniej można powiedzieć. Może jedno zwycięstwo z Loko wydaje się pewne bo nie będą mieli już z/z, ale co dalej? Łódź? No nie wiem...niby ich seniorzy szału nie robią na razie[Mazur,Trawka i "Tungejt"] ale przyjadą do nas i się obudzą, norma. Niestety ale Curyło może jeździć wyłącznie hobbystycznie na treningach. Teraz wyjazd do Loko, Papa już stwierdził, że nie są w najlepszej dyspozycji także rozumiem, że po zwycięstwo śmigamy ;) Zapomniałem. Gratulacje dla najeżonego Gdańska, jechali jakby o MŚ, brawo ;)

 • Gizbern lubi Komentarz

  aaaaa bym zapomniał przecież zaraz będziemy w latach 20 ..... XX wieku :) wracamy do pieców kaflowych w imię ratowania kopalni !!!!!! a , że przy okazji staniemy się skansenem Europy i średnim wiekiem życia 55 lat to szczegół .... rząd obiecał ,że uratuje kopalnie to uratuje !!!!

 • Gizbern lubi Komentarz

  Boże Ty mój o czym ta dyskusja ? o sprzedanych częstokroć ogromnych molochów z czasów PRL lub firm niepotrafiących znaleźć sie w gospodarce wolnorynkowej ? Jak przeciwnikom kapitalizmu (zwolennicy PIS!!!!) wytłumaczyć ,że towar wyprodukowany przez 3000 ludzi w firmie np. "Remotech" mieszczącym sie w hali 1000 m2 i ogromnym biurowcu kosztujący w sklepie (ogromne koszta! premie,socjal itp. ) 20 zł ma konkurować z firmą prywatną zatrudniającą 200 pracowników zarządzanej wg.zasad "uwaga konkurencja nie śpi!" po wszelkich kosztach (nie muszę rozwodzić się raczej o kosztach uzyskania przychodu) wytwarzający produkt kosztujący na półce 4 zł ???? .... do kogo pretensje ? Chyba do PZPR ,że tak łatwo oddali władzę

 • Gizbern lubi Komentarz

  Widzę, że dalej kopiesz się z koniem? To nie ma sensu. Zawsze Cie zakrzyczy ogólnikami. Kiedy przyjdzie do konkretów będzie gadał wymijająco i nie na temat lub zwyczajnie kłamał. Janek niestety, niestety, niestety nie ma pojęcia nawet o podstawach ekonomii. A o tym póki co uczą się dzieci w Gimnazjum.
  Duże zakłady pracy upadały jak muchy nie dlatego, że ktoś(najlepiej jakiś Żyd) je przejął i rozkradł, tylko dlatego, że były nierentowne. Dla nieznających tego terminu napiszę, że zwyczajnie nie przynosiły zysku i to już od początku powojennego PRL-u. W dużej mierze temu zjawisku możemy zawdzięczać to, że gospodarka za "komuny" wreszcie padła. Po transformacji ustrojowej przeszliśmy na gospodarkę wolno rynkową. Czyli dla niezorientowanych, z rąk państwowych przeszliśmy w ręce prywatne. Przedsiębiorstwa, które miały szansę w nowych realiach odżyć, zostały sprywatyzowane. Te zaś które nie miały szans racji bytu, zostały zlikwidowane, a nie rozkradzione przez złodziei, Niemców i Żydów, a najlepiej Żydów niemieckiego pochodzenia. Niestety prostych prawideł ekonomii nie przyswoją sobie ludzie nie wykształceni, leniwi oraz Ci, którzy po prostu tego nie chcą. Wolą tkwić w realiach z przed 30-tu lat i ujadać na wszystko i wszystkich dookoła. Nie mam do Janka zarzutu, że się nie wykształcił. Mam za to duże zastrzeżenia, że lenił się samemu poznać choć podstawy ekonomii. Gdyby je sobie przyswoił, to by wiedział, że inaczej zrobić się nie dało. Po za tym ludzie znaleźli pracę w innych sektorach gospodarki. Dziś bezrobocie sięga pułapu 7-8%. Zważywszy, że wszędzie na świecie ok. 4% bezrobotnych to Ci, którzy nigdy nie pracowali i nigdy nie będą pracować, bo nie chcą(o tym też nie wszyscy mogą wiedzieć, bo skąd?), Śmiało możemy zatem zaryzykować stwierdzenie, że u nas bezrobocia nie ma. Te pozostałe ok. 4% to szara strefa. Ludzie dostający pieniądze pod stołem i nie płacący podatków. A i jeszcze jedno. Ciekawi mnie skąd Janek ma tak ścisłe dane o upadłej fabryce kabli w Bydgoszczy??? Z tego co wiem, a wiem bardzo dobrze, to firma zatrudnia kilka set mieszkańców Bydgoszczy i okolic. Do tego świetnie prosperuje.
  Wydaje się, że jak nigdy wcześniej. Żeby nie było o kapitale TYLKO polskim. Żadnych spółek zagranicznych, jak to sprytnie sugeruje Janek. Mało tego, to właśnie dzięki polskiemu kapitałowi Tele-Fonika otworzyła swoje filie fabryki w Serbii i na Słowacji i Ukrainie. No, ale Janek tego nie wie. Za to kluczy, kłamie i po prostu manipuluje. Bydgoski Kabel przeszedł reprywatyzację, a potem były właściciel sprzedał ją innemu kolesiowi tyle, że z Krakowa, a nie z Bydgoszczy. Dla Janka najważniejsze jest jednak to, że nie widzi przejeżdżając Fordońską napisu "Kabel". No szok! Ręce opadają. Tylko, że nowy właściciel nie zatrudnił ludzi z Krakowa, Radomia czy Gliwic. To cały czas firma bydgoska. Oparta o bydgoskich pracowników, płacących podatki w swoim miejscu zamieszkania, a nie w Rumunii czy innym Bangkoku. Tego jednak Janek nie pisze, bo woli zasypać nas nie mającymi pokrycia z rzeczywistością ogólnikami. Gdy przechodzi do konkretów... To jak pisałem już wyżej, kluczy lub kłamie. To żałosne zachowanie z którym nie sposób polemizować. Życzę spokojności i darowania sobie wymiany zdań z kimś, kto zwyczajnie nienawidzi bliźnich. Ja, Piotr i nam podobni owszem, wytykamy i wyśmiewamy pisiorów. I mimo nieraz ciętych ripost na tym się to kończy. Niestety język naszych adwersarzy jest przesiąknięty wrogością, nieufnością i nienawiścią. To jest język Kaczora, więc czegóż tu innego oczekiwać. Jeszcze tylko przypomniała mnie się wypowiedź pana Gwiazdy, po której Janek nie miał cywilnej odwagi przyznać, że zwyczajnie piexdolił głupoty. Nie! Odpisał, że Gwiazda faktycznie nigdy nie miał drygu do wypowiedzi. Szok. A co takiego powiedział Gwiazda?
  Ano, że po 3 latach rządów Balcerowicza Polska była zniszczona bardziej, niż po 2-iej wojnie światowej. Koszmar. Czyli Warszawy nie było. Została zrównana z ziemią, a reszta kraju zatopiona i spalona. Ja bardzo miło wspominam lata 90-te ale nie mam racji. Tę mają zarezerwowaną tylko szczekacze Kaczora. I tak to qwa wygląda. Mało tego. Większości społeczeństwa to pasuje. Nie mam więcej pytań, ani odpowiedzi. Nawet gdybym miał, to w tym towarzystwie mnie już nie zobaczycie... Pzdr!