Po 23 latach w PGE Ekstralidze...czyli marudzenie "po lubelsku"...

autor: Dyżurny Elektryk | 2018-11-05, 22:33 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Speed Car Motor Lublin po 23 latach ligowego bytu w niższych klasach rozgrywkowych wraca na żużlowe salony. Dla jednych powód do radości i ekstazy, dla drugich płacz i niedowierzanie z powodu nazwisk zakontraktowanych na najbliższy sezon. Moim zdaniem...niesłusznie.
Jakub Kępa, dyrektor sportowy lubelskiego Motoru wraz z otaczającymi go ludźmi - Piotrem Więckowskim i Markiem Kępą stworzyli coś z niczego. Po ponad 20 latach panującego w lubelskim środowisku żużlowym dziadostwie stworzyli coś, czego nawet największy optymista nie mógłby się spodziewać.....
Pierwszy raz zaznałem smaku żużla w 2003 roku. Ówczesny TŻ Sipma Lublin awansował rok wcześniej z II ligi i w roli beniaminka przy wsparciu śp. Lee Richardsona i "Ugly Duck'a", czyli Hansa Andersena walczyli o jak najlepsze miejsce w ligowej tabeli, co ostatecznie zaowocowało 3-cim miejscem na koniec sezonu. W kolejnym roku otarliśmy się o sferę marzeń lubelskich kibiców, braliśmy udział w barażach o awans do Ekstraligi z ŻKŻ Zielona Góra.
W swoim wpisie specjalnie przedstawiłem następujące sezony ligowe z prostego powodu. Charakteryzowały się one wysoką jak na tamte realia frekwencją, wahała się ona w przedziale od 5 do 8 tys. widzów.
Nagle wszystko runęło jak domek z kart...Przez następne lata lubelski speedway przeżywał najgorsze męki: nieodpowiedni włodarze, słaby marketing, kiepska organizacja zawodów, które doprowadziły do diametralnego spadku frekwencji (4 tyś. widzów to był rzadki widok) i długów. Nie pomogła likwidacja TŻ i powstanie Klubu Motorowo - Żużlowego, choć co po niektórzy mogli widzieć w nim nadzieje na lepsze jutro. Nie pomogły pieniądze Lubelskiego Węgla "Bogdanka", gdyż bez odpowiedniego podejścia zarządu od strony PR i dobrego zarządzania finansami nie można zbudować pozytywnej marki.
Dlatego zwracam się do wszystkich kibiców lubelskiego żużla. Szanujcie prace lubelskiego zarządu, bo odwalili kawał dobrej roboty. Jestem pewien, że nie znajdzie się druga ekipa , która zapewniła by Wam żużel na najwyższym poziomie. Pozdrawiam :)
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
kibic84

Bardzo dobry komentarz. Ja chodzę na Motor od 2000 roku i cieszyłem się jak dziecko po awansie. Niektórzy twierdzą, że mamy słaby skład, ale ja się z tym absolutnie nie zgadzam bo mamy młodych gniewnych (W. Lampart, W. Trofimow, Lambert) i ludzi, którzy mają coś do udowodnienia (Zengota, Jonsson) i jestem bardzo ciekawy jak to będzie wyglądało. Wiem jedno, cokolwiek by się nie działo to co mecz będę na Zygmuntowskich bo nie po to tyle lat czekałem, aby teraz to olać zwłaszcza, że zarząd wykonał fantastyczną robotę. Pozdrawiam

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.