Eredivisie: Den Haag dzielnie dotrzymuje kroku PSV

Prawdziwą sensacją początku sezonu Eredivisie jest nie PSV, które po raz kolejny jest wymieniane jako główny kandydat do mistrzowskiego tytułu, ale beniaminek Den Haag. To właśnie PSV i Den Haag po sobotnich spotkaniach w Eredivisie zajmują pierwsze miejsca.

Maciej Krzyśków

Na kameralnym obiekcie w Hadze w obecności zaledwie 7833 widzów gładko wygrali z AZ Alkmaar aż 3:0. Gole dla Den Haag zdobywali: Richard Knopper, Yuri Cornelisse i Hursut Meric. Warto jednak zaznaczyć, że do chwili, gdy siły były wyrównane, na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Dopiero druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Bretta Holmana w 47. minucie zmieniła na dobre obraz gry na stadionie beniaminka Eredivisie. Dren Haag jest liderem do spółki z PSV.

Falstart na stanowisku szkoleniowca Twente Enschede notuje Steve McClaren. Podopieczni byłego selekcjonera reprezentacji Anglii mają po dwóch kolejkach zaledwie dwa oczka na swoim koncie. W sobotni wieczór wydawało się, że wszystko jest na jak najlepszej drodze dla Twente do odniesienia pierwszego w tym sezonie zwycięstwa, lecz w 88. minucie do wyrównania doprowadził Joel Tshibamba. W składzie NEC od pierwszych minut grał Arkadiusz Radomski, którego w 85. minucie zmienił właśnie strzelec bramki na wagę remisu dla NEC.

Dwa rzuty karne skutecznie egzekwowane przez Jona Dahla Tomassona jeszcze w pierwszej połowie zapewniły Feyenoordowi sowitą zaliczkę w meczu z FC Volendam. W drugiej połowie do siatki trafiali tylko zawodnicy gospodarzy. Wyczyn Tomassona skopiował rezerwowy Diego Biseswar, który na placu gry pojawił się w 11. minucie w miejsce kontuzjowanego Andwele Slore, i także zaliczył dwa trafienia. Na ostatnie pięć minut na boisku pojawił się w barwach Feyenoordu Michał Janota, który zmienił Tomassona. W doliczonym czasie gry wynik na 5:0 podwyższył doświadczony Michael Mols.