Cukierki Odra wygrywają turniej w Lipsku

Cukierki Odra Brzeg zwyciężyły w rozgrywanym w weekend w Lipsku 3. turnieju Get-Together-Cup, wygrywając przekonywująco oba swoje pojedynki.

Grzegorz Grajdura

W otwierającym turniej spotkaniu Polki rozgromiły Zweitligist BIG Gotha 103:45 (do przerwy 48:25), a w drugim swoim meczu wygrały bez problemów z gospodyniami - BBVL Lipsk 79:61 (33:30). Koszykarki Cukierków grały tak dobrze, że tylko raz pozwoliły rywalkom na objęcie prowadzenia (w 25. minucie było 39:41).

W pierwszym meczu nowego sezonu FGE brzeżanki zagrają w Rybniku z miejscowym Utex ROW (sobota, godzina 18:00).

Cukierki Odra Brzeg - BIG Gotha 103:45

Odra: Izabela Bogdan 18, Tysell Bozeman 17, Agnieszka Pietraszek 14, Justyna Daniel 12, Magdalena Rzeźnik 11, Agata Bachryj 10, Eliza Gołumbiewska 8, Ewelina Buszta 6, Ofa Tulikihihifo 6, Amber Petillon 4, Marta Szymańska 0.

BBVL Lipsk - Cukierki Odra Brzeg 61:79

Odra: Amber Petillon 20, Eliza Gołumbiewska 14, Justyna Daniel 12, Tysell Bozeman 10, Magdalena Rzeźnik 10, Ofa Tulikihihifo 9, Agnieszka Pietraszek 5, Marta Szymańska 0, Izabela Bogdan 0, Agata Bachryj 0, Ewelina Buszta 0.