The Championship: 57 minut Kaźmierczaka

Kolejny raz w podstawowym składzie Derby County wystąpił Przemysław Kaźmierczak. Polak grał przez 57 minut w meczu szóstej kolejki The Championship ze Swansea City. Barany mimo iż prowadziły, to tylko zremisowały 1:1. Liderem nadal jest Wolverhampton Wanderers, które wygrało z Crystal Palace 2:1.

Bartosz Zimkowski

Derby w minionej kolejce wygrało swój pierwszy ligowy mecz w tym roku ogrywając Sheffield United. Teraz tak dobrze nie było, chociaż w 63. minucie Stephen Pearson zdobył bramkę dla Baranów i wydawało się, że ci mogą wywieść trzy punkty ze stadionu beniaminka. Swansea doprowadziła jednak do wyrównania i mecz zakończył się remisem 1:1.

Wygrało Wolverhampton. Wilki już w pierwszej minucie strzelili bramkę na 1:0, a do siatki rywali trafił Sylvian Ebanks-Blake. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Paul Ifill i dopiero w drugiej połowie Wilki zdołały zdobyć zwycięskiego gola. Gdyby to nie zrobiły, to straciłyby pierwsze miejsce w tabeli. Na Ashton Gate wygrało bowiem Birmingham City. Blues ograli niezwykle trudnego rywala - Bristol City. Zwyciężyli 2:1, a jedną z bramek zdobył Cameron Jerome, który wraca po kontuzji i był to dla niego drugi gol z rzędu.

Kolejny fatalny mecz zaliczył Watford nadal grający bez kontuzjowanego Grzegorza Rasiaka. Szerszenie przegrały z Plymouth Argyle 1:2, czyli z drużyną plasującą się na samym dnie tabeli.

W kapitalnej dyspozycji byli we wtorek piłkarze Reading. Przed własną publicznością wygrali z Sheffield Wednesday aż 6:0. Hattrickiem popisał się Kevin Doyle, a dwa trafienia były dziełem Noela Hunta. The Royals przesunęli się na czwartą pozycję w tabeli i tracą 6 punktów do lidera.

Wciąż nie wiedzie się Barnsley. Zespół ten ma na koncie tylko trzy punkty i we wtorek po raz kolejny przegrał. Na swoim stadionie musiał uznać wyższość Cardiff City. Także jednobramkowym zwycięstwem gości zakończył się mecz Doncaster Rovers - Charlton Athletic. Dla The Addicks gola zdobył Andy Gray i ci przesunęli się na ósme miejsce w tabeli.

Szósta kolejka The Championship zakończy się w środę.