Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • handball-er napisał/a komentarz do Nadchodzi przełom? Powstanie program rozwoju piłki ręcznej

  Varsovia - ale takie są fakty - problemem polskiej piłki ręcznej jst brak zainteresowania dzieci tą dyscypliną na poziomie klas 3-4, bo tam już wchodzi piłka nożna. Jak dziecko i rodzic wybierze piłkę nożną, to nie namówisz go później do uprawiania ręcznej. A kto njlepiej poza rodzicami motywuje? Nauczyciel WF, który od najmłodszych klas prowadzi zajęcia z piłki ręcznej i podsyła najzdolniejszych do istniejących klubów, również a może przede wszystkim tych w małych miejscowościach. I to stamtąd rekrutują się późniejsi uczniowie gimnazjów sportowych z piłką ręczną. A jeżeli ZPRP zakłada 6 podstawówek w województwie to 1. przykład z brzegu - Wielkopolska: Poznań, Leszno, Ostrów Wlkp., Kalisz, Wągrowiec, Konin, Wolsztyn, Oborniki Wlkp., Kościan, Środa Wlkp. - kto się załapie, kto nie? A czy ten który się nie załapie będzie miał równe szanse rywalizacji? A jeżeli nie będzie mieć, to na ile starczy determinacji do ciągnięcia tego wózka? Żeby lepiej to zrozumieć - prześledźcie z jakich miejscowości wywodzą się obecni reprezentanci - ilu z nich zaczynało w małych miejscowościach, które w nowym programie nie miałyby szans na rozwój. Program winien wspierać i rozwijać to co mamy a nie wymyślać wszystko na nowo rozwalając to co jest.

 • handball-er napisał/a komentarz do Nadchodzi przełom? Powstanie program rozwoju piłki ręcznej

  Słyszałem o tym pomyśle z ust trenera Nowińskiego - uważam, że panowie z ZPRP kompletnie nie znają specyfiki pracy z młodzieżą na najniższym szczeblu - z dziećmi szkół podstawowych czyli tam gdzie jest miejsce i czas na zarażenie pasją do piłki ręcznej - później jest za późno. Otóż nie wyobrażam sobie aby rodzice zgodzili się oddać 10 czy 11 letnie dziecko do szkoły podstawowej poza swoją miejscowością. Jeżeli miałoby być to 6 szkół podstawowych to automatycznie wycinacie Panowie wszystkie małe ośrodki a to one dostarczają młodzież do późniejszych gimnazjów czy liceów z piłką ręczną. Jeśli już nie stać Was na stworzenie autorskiej formuły to skorzystajcie z istniejącego wzorca stworzonego przez DFB - w końcu patent jest sprawdzony. Tylko idzie on w zupełnie innym kierunku niż wasze pomysły centralizacji od najniższego szczebla. Panowie - utknęliście w słusznie minionej epoce - wasze myślenie nie przystaje kompletnie do realiów,do tego jak obecnie wychowywane są dzieci, jaki wpływ na ich wychowanie mają rodzice, nauczyciele. Wasz program sprowadzi się do walki największych ośrodków o pieniądze z ministerstwa i związku a problem coraz mniejszej popularności szczypiorniaka wśród młodzieży i co gorsza nauczycieli WF pozostanie i zabije w końcu tę dyscyplinę. Otwórzcie handball na nauczycieli WF dając im zchętę do tego aby wprowadzali tę dyscyplinę szerzej do procesu nauczania. To wystarczy resztę zrobią istniejące kluby.

 • handball-er napisał/a komentarz do Stal Gorzów uruchamia... sekcję piłki ręcznej

  hbll - niestety ZPRP i Wojewódzkie ZPR nie tyle nic nie robią, co robią bardzo wiele żeby zniechęcić do takich inicjatyw. Ilość papierów niezbędnych do tego, żeby zagrać na poziomie młodzieżowym, że o amatorskiej III lidze nie wspomnę jest tak duża, że ludziom odechciewa się działania. Wiadomo jak jest w halach - klej zakazany, jak ktoś słyszy ręczna to terminów brak. A związek co robi? Największy paragraf w regulaminie rozgrywek to "Kary". Szkolenie trenerów? Oczywiście tylko trzeba zapłacić kilka tysięcy za licencję B, dla licencji C czyli młodzieżowej też wymyślili w regulaminie szkolenia, tylko nikt jeszcze o zorganizowaniu takiego nie słyszał. Do ręcznej wchodzą ludzie, którzy już coś w życiu zawodowym osiągnęli i chcą podzielić się swoją pasją i wiedzą, ale w kontakcie z "leśnymi dziadkami" ze Związku odpuszczają. Po co za swoje pieniądze kopać się z koniem? Lepiej przecież kupić sobie i żonie all inclusive w ciepłym kraju. Z takim podejściem już w 2016 obudzimy się z ręką w nocniku, a po mistrzostwach i rezygnacji z kadry naszych najbardziej doświadczonych zawodników moda na ręczną bezpowrotnie się skończy, bo na wyobraźnię młodych działają tylko sukcesy a tych zabraknie. Gorzkie, ale niestety prawdziwe, co smuci mnie bo ten sport dal mi wiele i teraz chciałbym się odwdzięczyć

 • handball-er napisał/a komentarz do Szkolenie trenerów powinno ulegać stałej modyfikacji - rozmowa z Jerzym Cieplińskim, prezesem stowarzyszenia trenerów

  Dodam od siebie, że stworzony przez ZPRP regulamin, pomijając zgodność z Rinck Convention i ustawą o sporcie(a mam tutaj podobne do Pana Krzysztofa wątpliwości), nie uwzględnia praw nabytych i kwestii odpowiedniego czasu na spełnienie postawionych regulaminem wymagań przez osoby, które utraciły prawa nabyte. Ale do tego potrzeba procesu cywilnego i chyba nikomu nie chce się udowadniać prawd oczywistych, że poziom legislatorów w ZPRP niewiele odbiega od poziomu sędziowania na polskich parkietach:) I dla nikogo nie jest tajemnicą, że rzecz sprowadza się nie do podniesienia poziomu trenerów, ale do zarobienia kolejnych pieniędzy przez Wyższą Szkołę Trenerów Sportu i ZPRP. Co do poziomu szkoleń trenerskich organizowanych przez ZPRP - ostatnie w Zielonej Górze w warstwie merytorycznej stało na żenująco niskim poziomie. Biegler z miną znudzonego światowca opowiada, przy marnym tłumaczeniu (sorry Panie Jacku, ale znam niemiecki, w tym specjalistyczny trochę lepiej od Pana) o selekcji do kadry na rok 2016, pozostali prelegenci to polscy trenerzy, czyli coś co analizując grę prowadzonych przez nich zespołów, można wyciągnąć bez wykładu. Zero nowych treści, pamiętam bodajże Elbląg i trenerów z Chorwacji - bez względu na ich klasę, to przynajmniej było to kompletnie inne spojrzenie na piłkę ręczną i ciekawe doświadczenie. Jak ZPRP chce inwestować w szkolenie trenerów niech zaprasza tych z najwyższej półki - niech Valero Rivera opowie o taktyce obronnej z finału z Danią z 2013, niech Serdarusić pokaże swoją ideę High-Speed Handball, czy chociażby Biegler ale ze swoją ideą Defence-Pressure czy Dujszebajev i jego obrona 5:1 czy Gislason i 3:2:1. To jest coś czego naszym polskim trenerom brakuje-kontaktu z najnowszymi pomysłami na handball, z innymi szkołami piłki ręcznej.

 • handball-er napisał/a komentarz do MMTS i Vive Targi gromią, zwycięstwa Orlen Wisły, Chrobrego i Piotrkowianina (wyniki)

  Panowie - w kwestii Górnika - mimo zmienionej nazwy to jednak klub z tradycjami - swego czasu, a trochę wiosen już mam pamiętam mecze Pogoni Zabrze w dawnej 1 lidze. Więc tradycja,oczywiście nie taka jak w Płocku czy Kielcach, jest. A sam projekt - cóż nie zawsze obrany kierunek okazuje się najlepszym. Ważne aby umieć go skorygować bez straty dla jakości. Wiadomo przecież, że kolejnym etapem będzie Józek na ławce trenerskiej czego wszystkim, a Górnikowi w szczególności życzę.

 • handball-er napisał/a komentarz do Dramat Polaków. Porażka na własne życzenie - relacja z meczu Islandia - Polska

  Chłopie, co ty gadasz - bez presji!?! Byłem na tym meczu w Halle. 10 tys ludzi na trybunach i 99% to Niemcy - buczeli i gwizdali a ty mówisz, że bez presji. Ogarnij sie!

 • handball-er napisał/a komentarz do Dramat Polaków. Porażka na własne życzenie - relacja z meczu Islandia - Polska

  ten mecz tylko potwierdził jaką przewagę robią wartościowe skrzydła. My ich dziś, i nie tylko dziś (poza Łucakiem), nie mieliśmy i dlatego przegraliśmy ten i poprzednie mecze na tych mistrzostwach. gdyby ktoś miał wątpliwości co do tej tezy, to niech sobie zobaczy co przy stanie 15:13 dla Chorwacji zrobił 3 razy Cupić a potem jeszcze na styku 2 razy Strlek i jak się to dla Chorwatow skończyło.

 • handball-er napisał/a komentarz do Zygfryd Kuchta: Ta porażka to nie katastrofa

  Chcę być dobrze zrozumiany - jestem pod wrażeniem gry Łucaka na tych mistrzostwach bo chyba jako jedyny z naszych skrzydłowych nie bał się rzucać przy skróconym nabiegu, ponadto obserwuje co robi bramkarz. Ale pozostali skrzydłowi, wliczając w to ligowych poza naprawdę nielicznymi wyjątkami (Zydroń) są nie wyszkoleni pod względem techniki. A to pozycje najbardziej techniczne, będące miernikiem jakości szkolenia. I najmniejsze pretensje mam do samych trenerów - szkolący młodzież albo robią to charytatywnie, albo zarabiają 300-500zł miesięcznie, więc trudno mówić o motywacji na dłuższą metę i dopływie świeżej krwi do zawodu. Poza tym ilość kursokonferencji woła o pomstę do nieba, poziom również - na palcach jednej ręki można policzyć naprawdę przygotowanych prelegentów, potrafiących w dodatku zaciekawić nowym podejściem. A jakie jest stanowisko Rady Trenerów ZPRP? Sprawdźcie jaki regulamin przyznawania licencji napisali i jak go żeby było weselej interpretują. A czy nie rolą tego ciała powinno być opracowanie systemu szkolenia młodzieży i parcie do jak najszerszego propagowania szczypiorniaka w terenie? Jak wykorzystano erę Orłów Wenty? Co poza dostatniejszym sponsorem reprezentacji nam z tego pozostało. Dlatego krew mnie zalewa jak słyszę takie wypowiedzi naszych działaczy. Sorry za bardzo kocham ten sport więc mnie nosi:)

 • handball-er napisał/a komentarz do Zygfryd Kuchta: Ta porażka to nie katastrofa

  bywam na kursokonferencjach trenerskich organizowanych przez ZPRP, bywałem również na organizowanych przez związki landowe w Niemczech. Powiem tyle - zadufanie naszych działaczy jest katastrofalne. Zamiast być partnerem dla trenerów w klubach udają, że zjedli wszystkie rozumy i są na bieżąco ze światowymi trendami. Szkolenie młodzieżowe dla nich, poza SMS, nie istnieje. A mecz z Chorwacją pokazał jak szkolimy zawodników: najbardziej techniczne pozycje-skrzydła u nas nie istnieją, to że Łucak rzuca z kontry to jedno, to że ilość pozycji rzutowych ze skrzydeł jest minimalna, bo nasi boją się rzucać z miejsc, z których inni zdobywają spokojnie bramki powoduje, że cały ciężar gry spada na rozgrywających. Więc jak wczoraj naprzeciwko mieli mur dwumetrowców skupionych na małej przestrzeni, to trudno oczekiwać że narzucają nie wiadomo ile goli, czy też stworzą ileś pozycji dla koła. A pan kuchta zadowolony - pewnie kasa się zgadza i to w ZPRP najważniejsze.

 • handball-er otrzymał brązowy medal w kategorii Mistrzowski Komentarz

 • handball-er otrzymał brązowy medal w kategorii Guru Dnia

 • handball-er napisał/a komentarz do Porażka na własne życzenie - relacja z meczu Serbia - Polska

  Biegler nie jest fachowcem z najwyższej półki, co było wiadomo przed jego nominacją. jak również to, że jego obsesją - pozytywną - jest obrona. I tę obronę gramy bardzo dobrze. Natomiast zostawiając jego ewidentny brak zmysłu taktycznego i umiejętności czytania gry chcę zwrócić uwagę na jeden fakt - kim ten gość gra. O ile druga linia, bramka i koło są pozycjami obsadzonymi zawodnikami o światowych umiejętnościach, bądź możliwościach (Syprzak), o tyle najbardziej techniczna pozycja w handballu - skrzydła, są naszą piętą achillesową. Bylo co najmniej 5 okazji do rzutu ze skrzydeł, których nasi nie wykorzystali rezygnując z wejścia w strefę i oddając piłkę na obwód, gdy na poziomie reprezentacji z takich miejsc zdobywa sie bramki. Technicznie nasze skrzydła odstają o lata świetlne od innych ekip. I to przekłada się też na karne, które w większości ekip wykonują skrzydłowi. Jak robi to Eggert, Weber, Cupić, Eckberg, Gensheimer - każdy rzut inny, rzadko kiedy siłowy, zawsze techniczny. Jedyny, który to potrafił - Tomek Tłuczyński - wyszkolony za granicą. Zanim więc zwolnicie Bieglera zastanówcie się, czy tylko on jest winny takiego stanu rzeczy. Bo niestety czasy Orłów Wenty się skończyly, niewykorzystane przez wybitnych fachowców z ZPRP, a to co nadchodzi (możę poza Syprzakiem), to co najmniej poziom niżej. Bez nowego podejścia do szkolenia na poziomie najmłodszych będzie z nami coraz gorzej. Niestety samouwielbienie działaczy ZPRP, którym rządzą byli sędziowie, nie rokuje na przyszłość.

 • handball-er napisał/a komentarz do Talant Dujszebajew: Zostałem trenerem jednej z najlepszych drużyn na świecie

  cieszy fakt pojawienia się takiej osobowości w polskiej piłce ręcznej. Jestem w takim wieku, że pamiętam cuda jakie wyczyniał Talant na boisku jeszcze w barwach reprezentacji WNP i Rosji, a potem Hiszpanii. Tym wszystkim którzy martwią się o gwiazdozbiór kielecki polecam analizę składu Ciudad Real i Atletico, ktore trenował - sądząc po wynikach potrafi sobie z gwiazdami poradzić

 • handball-er napisał/a komentarz do Przed ME 2014: Serbowie na fali, fatalni Rosjanie, Francuzi ulegli Duńczykom

  Serbska bramka może być naprawdę nie do przejścia. W meczach Vardar-Metalurg to nie Stanić ale Milić robił cuda w bramce, zresztą z Barceloną też się wykazywał. Wygląda misiowato ale refleks ma niewiarygodny i przy swojej posturze fantastycznie broni doły. Obyśmy się o tym nie musieli przekonywać

 • handball-er napisał/a komentarz do Turniej Noworoczny nie dla polskich telewidzów

  Kolejna jazda leśnych dziadków jest z licencjami trenerskimi - po ustawie deregulacyjnej ZPRP napisało sobie regulamin. Tylko to co napisali zupełnie inaczej interpretują. Dla Pana Wiceprezesa zapis prawny "albo" wcale nie oznacza możliwość wyboru - bo jak mówi: źle Państwo interpretujecie. Dla licencji B: II i III liga wymyślili sobie, że nie można być instruktorem sportu tylko trenerem II klasy. Oznacza to, że żółtodziób, który świeżo skończył AWF w specjalizacji trenerskiej stoi wyżej od wieloletniego trenera seniorów na poziomie II ligi, który ma tytuł instruktora sportu, bo np. kończył uczelnię techniczną, jest inżynierem i nie ma czasu i ochoty tracić rok na studia podyplomowe trenera II klasy, który nic poza kasą dla organizatorów nie daje. Jak tak ma wyglądać rozwój naszej dyscypliny wg pomysłu ZPRP to zaprawdę ci Panowie żyją w innym świecie i żadne lekarstwa im nie pomogą.

 • handball-er napisał/a komentarz do Na kogo postawi Michael Biegler?

  Z zupełnie innej beczki - wszystkich interesujących się piłką ręczną odsyłam do nowego regulaminu przyznawania licencji trenerskich, który spłodził ZPRP. Takiego imbecylizmu prawnego dawno nie czytałem. Leśni działacze skompromitowali się po raz kolejny. Stworzyli taki bałagan, że w poniedziałek będą podejmować uchwałę, żeby wyjść z tego z twarzą. Jak dalej tak będą zarządzać, to niedługo nie będzie kogo wybierać do reprezentacji.

 • handball-er napisał/a komentarz do Medal był blisko, Polki gorsze od Dunek - relacja z meczu Dania - Polska

  Gratulacje dla dziewczyn. Paradoksalnie ten sukces obróci się przeciwko naszej dyscyplinie. Pozwoli to bowiem naszemu kochanemu ZPRP trąbić na lewo i prawo o świetnej kondycji piłki ręcznej. A tak naprawdę tak jak nie wykorzystano szansy i PR-owo i strukturalnie po sukcesach mężczyzn, tak i teraz. Paru działaczy się napasie a w klubach czyli tam gdzie tworzy się prawdziwą piłkę dalej będziemy się męczyć jak związać koniec z końcem.

 • handball-er napisał/a komentarz do LM: Mecz Vive z FC Barceloną zainauguruje Final Four

  mam bilety - będzie uczta

 • handball-er napisał/a komentarz do El. ME 2014: Jicha i spółka pogrążyli Niemców! Węgrzy lepsi od Chorwatów

  To chyba oglądaliśmy różne mecze - nie widziałem po pierwsze aby w pierwszej połowie Czesi odcinali bocznych rozgrywających. Bronili 6:0 z Kubesem, Jichą i Horakiem w centrum. A doszli Niemców, bo ci przestali grać konsekwentnie i zaczęli odpalać rzuty z nieprzygotowanych pozycji. I dzięki temu Petr(!!!!) Stochl (Richard też broni ale w reprezentacji Słowacji) zaczął trochę odbijać, bo początek miał fatalny. Jicha i owszem zdobył 10 bramek, ale skuteczność rzutową miał nie najlepszą, gdybyście napisali, że miał fantastyczne asysty to pełna zgoda - czapki z głów za dogrania na koło albo skrzydła ze środka rozegrania czy lewej połówki. W ogóle dziwię się Niemcom - grę Czechom robił Jicha - Becvar to jednak melodia przyszłości i to niepewna - a Niemcy nie potrafili ustawić obrony pod niego. Heinevetter też moim zdaniem powinien był dłużej odpocząć, bo początek miał świetny ale później szczególnie przy strzałach Jichy nie radził sobie (większość rzutów Jichy w światło bramki wchodziło, niską miał skuteczność rzutową bo dużo nie trafiał w bramkę). Panowie redaktorzy więcej przykłądajcie się do relacji i sprawdzania tego co wstawiacie do artykułów.

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.