22. kolejka Serie A: Inter wygrał w Katanii

W spotkaniu kończącym zmagania 22. kolejki Serie A Inter Mediolan zgodnie z planem pokonał na Sycylii Catanię Calcio i nadal z ośmiopunktową przewagą nad drugim miejscem przewodzi ligowej stawce. Nerazzurri mają na swoim koncie już 56 punktów.

Agnieszka Kiołbasa

Pierwsza połowa spotkania stała na słabym poziomie. W 45 minutach kibice zgromadzeni na trybunach Angelo Massimino doczekali się tylko jednej sytuacji bramkowej. Pomocnik Catanii Iezco nie zdołał jednak zmusić do kapitulacji Julio Cesara. Brazylijczyk nie musiał nawet interweniować. Szkoleniowiec gości Roberto Mancini już w 26 minucie był zmuszony dokonać zmiany. Kontuzji doznał chilijski pomocnik Interu Mediolan - Luis Jimenez.

Po zmianie stron spotkanie nieco się ożywiło i w 64 minucie tifosi doczekali się na bramkę. Piłkę do siatki po asyście Javiera Zanettiego skierował Esteban Cambiasso. Po upływie zaledwie 180 sekund było już 2:0 dla gości. Po dobrym podaniu Ibrahimovicia bramkę zdobył rezerwowy David Suazo

Inter nie rozegrał wielkiego spotkania, ale mimo to pokonał Catanię Calcio, która do tej pory na własnym terenie przegrała tylko dwukrotnie. Nerazzurri utrzymali ośmiopunktową przewagę nad drugą Romą.

Catania Calcio - Inter Mediolan 0:2 (0:0)
0:1 - Cambiasso 64?
0:2 - Suazo 67?

Catania: Polito, Sardo (74? Alvarez), Silvestri, Stovini, Vargas, Baiocco, Edusei, Izco, Colucci (67? Martinez), Spinesi, Mascara (83? Pia).

Inter: Julio Cesar, Burdisso, Cordoba, Materazzi, Maxwell, J. Zanetti, Cambiasso, Chivu (55? Suazo), Jimenez ( 26? Pele), Ibrahimović (71? Maniche), Cruz.

Żółte kartki: Vargas, Spinesi, Mascara, Silvestri (Catania) oraz Cordoba, Pele (Inter).

Sędzia: Farina.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)