Roman Koudelka mistrzem Czech

Korzystając z przygotowanej do zawodów Pucharu Świata skoczni, Czesi rozegrali na Ješted mistrzostwa swojego kraju. Po dwóch skokach na odległość 128,5 metra zwyciężył Roman Koudelka, wyprzedzając drugiego Antonina Hajka o aż 12 punktów. Na najniższym stopniu podium stanął pochodzący z Harrachova Ondrej Vaculik.

Monika Szandała

Wysoką formę potwierdził Borek Sedlak, który został sklasyfikowany na 4. pozycji. Dobrze spisali się młodzi zawodnicy, szykujący formę na Mistrzostwa Świata Juniorów- Jiri Mazoch, Robert Kuban oraz Cestmir Kozisek, którzy wyprzedzili reprezentantów kadry A- Jakuba Jandę oraz Jana Mazocha.

Miejsca 14. i 15. zajęli zawodnicy specjalizujący się w kombinacji norwskiej- Aleš Vodseďálek oraz Miroslav Dvořák.

W kategorii juniorów zwyciężył Roman Koudelka przed Jirim Mazochem, Robertem Kubanem, Cestmirem Koziskiem i Martinem Plhlalem.

Do zawodów zgłoszeni byli także Szwajcarzy- Simon Ammann oraz Andreas Kuettel, nie pojawili się jednak na starcie.

Na skoczni zgromadziło się jedynie około 20 kibiców, przeważnie były to rodziny zawodników i narciarze z pobliskiego stoku.

Na wtorek 12 lutego zaplanowane są Mistrzostwa Czech na skoczni K90 w Harrachovie, natomiast już w najbliższy weekend na skoczni Ješted odbędą się zawody Pucharu Świata A w kombinacji norweskiej. Organizatorzy uspokajają, że utrzymujące się w środkowej Europie wiosenne temperatury, nie zagrażają konkursom.

Wyniki: (seniorzy)
1. Roman Koudelka LSK Lomnice 266,1 (128,5 + 128,5)
2. Antonin Hájek TJ Dukla Liberec 254,1 (125 + 127)