Historyczne zwycięstwo krośnian - relacja z meczu Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno - Asseco Prokom II Sopot

Duża ilość strat i mała ilość zdobytych punktów - tak wyglądał początek spotkania Delikatesów Centrum PBS Bank MOSiR Krosno z drużyną Asseco Prokom II Sopot. Skuteczność poprawiła się dopiero w drugiej części spotkania.

Dawid Cysarz

Sobotnie spotkanie było pierwszym w historii meczem krośnieńskiego zespołu w pierwszej lidze. Początek meczu nie był zbyt udany dla gospodarzy. Jako pierwsi prowadzenie objęli goście. Po rzutach za dwa Piotra Śmigielskiego i jednym wykorzystanym osobistym przez Sławomira Sikorę sopocianie wygrywali 3:0. Pierwsze historyczne dwa punkty - w pierwszoligowych rozgrywkach - gospodarze zdobyli za sprawą Krzysztofa Kalinowskiego. Zawodnicy MOSiR-u rozpoczęli mecz bardzo nerwowo notując bardzo dużo strat. W początkowej fazie pojedynku Asseco Prokom dominował w zbiórkach w ataku. Przy stanie 3:9 dla gości, trener Mariusz Zamirski wziął czas. Po przerwie zawodnicy z Krosna wzięli się do odrabiania strat. Krośnianie zdobyli dziewięć punktów z rzędu. Ostatecznie pierwsza odsłona meczu zakończyła się wynikiem 17:13 dla gospodarzy.

W drugiej kwarcie pierwsze trafienie odnotowano dopiero w trzeciej minucie - po akcji 2+1 Śmigielskiego. Na początku tej część meczu skutecznością popisywał się Dariusz Oczkowicz. Na 180 sekund przed końcem kwarty sopocianie doprowadzili do remisu 24:24. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa. Sześć punktów z rzędu sprawiło, że do przerwy krośnianie wygrywali 30:24.

Początek trzeciej odsłony meczu to kolejne trzypunktowe akcje - najpierw Piotra Pluty a później Daniela Wilkusza. W dalszym ciągu obie drużyny notowały bardzo duże ilości strat. W piątej minucie tej kwarty krośnianie prowadzili 41:28. Końcówka trzeciej części spotkania była wyrównana.

Dopiero w ostatniej odsłonie spotkania kibice doczekali się większej ilości celnych rzutów. Początek to przede wszystkim popis strzelecki Przemysława Hajnsza, który w czasie czterech minut zdobył osiem punktów. Na 240 sekund przed końcem pojedynku gospodarze prowadzili już 76:51. W końcówce spotkania krośnianie systematycznie powiększali przewagę, która ostatecznie wyniosła dwadzieścia siedem punktów.

Ponad tysiąc kibiców zgromadzonych w krośnieńskiej hali obejrzało zwycięstwo 90:63 podopiecznych Mariusza Zamirskiego. Beniaminek rozgrywek po tym spotkaniu został liderem tabeli pierwszej ligi.

Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno - Asseco Prokom II Sopot 90:63 (17:13, 13:11, 22:17, 38:22)

Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno: K. Kalinowski 20, M. Salamonik 16, P. Hajnsz 10, P. Pluta 8, R. Stolarek 8, D. Oczkowicz 7, A. Peciak 7, B. Bal 7, G. Ożóg 3, Ł. Puścizna 3, G. Sołtysiak 0.

Asseco Prokom II Sopot: S. Sikora 12, P. Śmigielski 10, D. Wilkusz 7, J. Kietliński 7, A. Krauze 6, J. Załucki 6, I. Trela 6, P. Bach 5, Ł. Paul 2, P. Wojdyr 2, M. Stech 0.