Gol Tomasza Gruszczyńskiego w lidze Luksemburga

W weekend w Luksemburgu odbyła się pełna 7. kolejka miejscowej ekstraklasy. W ramach tej serii spotkań mistrz kraju, Football 1991 Diddeleng, zmierzył się w niedzielę na wyjeździe z SC Fola Esch. Zdecydowanymi faworytami spotkania byli przyjezdni.

Wojciech Święch

Beniaminek długo skutecznie stawiał opór drużynie Football 1991 Diddeleng. Kibice zgromadzeni na trybunach Stade Émile Mayrisch do przerwy nie zobaczyli żadnej bramki. Dopiero w 64. minucie faworyzowani goście cieszyli się z trafienia. Wówczas do siatki trafił Gruszczyński. Polski napastnik w bieżącym sezonie ligowym zdobył już pięć goli. Wynik meczu na 2:0 dla F91 ustalił w 83. minucie Tony Vairelles.

Zespół aktualnego mistrza Luksemburga zajmuje w chwili obecnej 3. miejsce w tabeli Nationaldivisioun ze stratą trzech punktów do lidera rozgrywek - FC Déifferdeng 03.

SC Fola Esch - Football 1991 Diddeleng 0:2 (0:0)
0:1 - Gruszczyński 64'
0:2 - Vairelles 83'