Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • ana napisał/a komentarz do Konstantinow odmówił wywiadu Polsatowi! Wszystko przez zakodowanie mistrzostw

  Tu, niestety, liczą się liczby. Jakby nie grali polscy piłkarze, wyniki oglądalności biją siatkarzy na głowę. Stadiony są pojemniejsze od hal. Nawet Małyszowi w najlepszych czasach i Stochowi na IO ciężko wyśrubować podobne rekordy oglądalności, a żaden z nich nie doprowadził, by do ustawy wpisac coś poza IO i piłką nożną. Siatkarzy na IO w publicznej tv oglądało nieco ponad 6 mln. A to i tak jakieś 2x tyle, ilu Polsat ma abonentów.

 • ana został fanem tagów: MŚ 2014, Plamen Konstantinow

 • ana napisał/a komentarz do Konstantinow odmówił wywiadu Polsatowi! Wszystko przez zakodowanie mistrzostw

  Akurat temat artykułu praktycznie nie dotyczy siatkówki, a praktyk i sytacji związanych z jej transmisjami, więc wątpliwości co do tematyki forum wcale nie są nieuzasadnione

 • ana napisał/a komentarz do Konstantinow odmówił wywiadu Polsatowi! Wszystko przez zakodowanie mistrzostw

  Prawo cywilne to raczej kodeks cywilny, a nie konstytucja :) Konstytucja nigdy nie zawierała zapisu, który gwarantowałby bezpłatny dostęp do najważniejszych wydarzeń sportowych reprezentacji kraju. I jesteś - jak na studiowanie w jakimkolwiek zakresie prawa - mocno nieprecyzyjny. Bezpłatny dostęp do najważniejszych wydarzeń sportowych? Co to znaczy? To nie to samo co bezpłatny dostęp do transmisji. A bezpłatnego dostępu do najważniejszych wydarzeń sportowych też raczej nigdy nie bywało - kłania się biletowanie. To, co gwarantuje dostęp do bezpłatnej transmisji, to ustawa o radiofonii i tv (bądź rozporzadzenie do niej), w której precyzyjnie wyszczególnione zostały konkretne imprezy. A te imprezy - z imprez sportowych - to wg ustawodawcy jedynie IO i wszelakie mistrzostwa w piłce nożnej. Mozemy płakać, ale kibice sami są sobie winni wielbieniem pod niebiosa polsatu i wieszaniem psów na tvp. Sobie i swojej niewiedzy

 • ana napisał/a komentarz do Media o pierwszych dwóch dniach MŚ 2014: Rekord frekwencji, Serbia wpadła do krateru, koszmar Włochów

  wychodzenie polityki ponad sport na imprezie sportowej? Wiemy, że chcąc nie chcąc się to łączy, że to wyraz dezaprobaty dla tego, co się dzieje, ale klasowym zachowaniem to to zachowanie nie było i pochwalac go nie można

 • ana napisał/a komentarz do Konstantinow odmówił wywiadu Polsatowi! Wszystko przez zakodowanie mistrzostw

  Nie wg mojego toku myślenia, a wedle - niestety - obowiązującego prawa, które na tę chwile tego nie zabrania.

 • ana lubi Komentarz

  Komentarz usunięty przez użytkownika

 • ana napisał/a komentarz do Konstantinow odmówił wywiadu Polsatowi! Wszystko przez zakodowanie mistrzostw

  Dziecko drogie, wracaj do przedszkola i nie obrażaj ani się, ani innych, gdy nie dysponujesz wiedzą. Troszkę za stara jestem na naukę w gimnazjum, a konstytucję akurat znam nieźle i wciąż czekam, aż mi zacytujesz konkretny artykuł z podaniem źródła i wykażesz się wiedzą zdobytą, a nie przypadkowo zasłyszaną od tego, co ci powiedział, że ktoś mu powiedział, że ten ktoś ci powiedział, że tamten powiedział, by ci powiedział... i wiesz, jak to dalej leci. 90 zł to dla mnie nie majątek, ale potrafię sobie poradzić bez Polsatu. Co nie zmienia faktu, że Polsat za bardzo powąchał kasę kibiców.

 • ana lubi Komentarz

  Nie el tylko chłopski filozof - Solorz może sobie kodować co mu się żywnie podoba, ale PZPS i Min Sportu ma obowiązki wobec podatników, których nie dopełnili - ani PZPS z kadrą, ani Min.Sportu nie jest własnością Solorza i przez nich opłacanymi urzędnikami, to my ich opłacamy i ich psim obowiązkiem jest zapewnić dostęp do imprez z udziałem kadry, nawet u Solorza. To nie jest prywatny folwark, choć życie pokazuje co innego.

 • ana napisał/a komentarz do Konstantinow odmówił wywiadu Polsatowi! Wszystko przez zakodowanie mistrzostw

  Czyli i głupi, i ślepy. I do tego czytac nie umie. Znajdź taki zapis w konstytucji, który gwarantuje dostęp do imprez - gdyby był, Polsat nie mógłby kodowac meczów. To w misji TVP jest taki zapis. I dlatego inne kraje mają mundial za free, a polscy kibice wynoszacy pod niebiosa Polsat - nie. Jak przeczytasz resztę mojego poprzediego komentarza, to pogadamy.

 • ana napisał/a komentarz do Konstantinow odmówił wywiadu Polsatowi! Wszystko przez zakodowanie mistrzostw

  jesteś głupi czy ślepy? TVP nie ma czym przebić zaporowych ofert komercyjnych stacji i wycofuje się z "licytacji" w odpowiednim momencie. Polsat tego nie robi, bo uważa, że jest 'atrakcyjny'. Od dawna wiedział, że przepłacił, ale zrobił to umyślnie, licząc, ze na kibicach zarobi krocie, że sponsorzy będą walić drzwiami i oknami. Specjalnie wywindował cenę zakupu praw, bo chciał monopolu nie na imprezę, a na zyski. A tu sponsorów odstraszyła kiepska promocja imprezy przez stację (i związek), brak współpracy z miastami (to nie zadanie rządu, a organizatora), plus wygórowany cennik reklamowy. Kibice też się buntują, liczą na knajpy, strefy kibica, zagraniczne stacje dostępne na platformach cyfrowych (sama będę oglądać mecze na Rai Sport) i hakerów. Dobrze, że mają poparcie w takich Konstantinowach, którzy nie boją się mówić, co o tym myślą. Szkoda, tylko, że polscy reprezentanci nie mają w tej sprawie jaj.

 • ana lubi Kamil Stoch mistrzem olimpijskim!!!

 • ana lubi Komentarz

  a teraz po polsku

 • ana lubi Komentarz

  Kilka luźnych przemyśleń. Skoki nigdy nie były sprawiedliwe. Dziś są bardziej niż kiedykolwiek - przeliczniki to fantastyczny pomysł, szwankuje jedynie wykonanie (choć na ogół działają dobrze). Czy wprowadzenie przeliczników zmieniło wygląd czołówki? Nie. Natomiast zlikwidowało problem przypadkowych zwycięzców.
  Noty za styl? No cóż, tutaj należy zgłębić temat. Polska nazwa nie oddaje tego co oceniają sędziowie. Długość skoku ma znaczenie, bowiem oprócz elementów estetycznych (stylu) oceniana jest poprawność techniczna skoku. Jedynym sensownym rozwiązaniem byłoby zlikwidowanie not za styl. Ale wówczas stracili by zawodnicy tacy jak Stoch, o Loitzl'u czy Bardalu nie mówiąc a zyskał by Ammann. Stoch oddaje skoki z gracją, i czystą przyjemnością jest oglądanie jego prób. A czy to samo można powiedzieć o pokracznym Neumayerze albo Vassiljewie ?
  Widzę że wiele osób nie pamięta, że w erze "przedprzelicznikowej" zmiana belki powodowała restart serii. Niestety, skoki to sport ekstremalny, podmuchy wiatru są bardzo niebezpieczne i to ze względu na nie trzeba zmieniać belki. Kiedyś zmiana belki oznaczała konkurs od nowa, dzisiaj to już nie problem.
  Skoki nigdy nie były i nie będą sprawiedliwe. Ale w obecnym systemie jesteśmy jej bardzo blisko. I bardziej się już chyba nie da, nie zabijając piękna tego sportu.
  Walter Hofer, pomimo tego jest krytykowany (sam za nim nie przepadam), zrewolucjonizował skoki, a przede wszystkim zadbał o bezpieczeństwo zawodników. I to jest najważniejsze.

 • ana lubi Komentarz

  nie zgodze sie z tą wypowiedzią Rafała Kota : "Słyszałem wypowiedzi naszych decydentów, że możemy zdobyć nawet 12 medali."
  Jeśli pan Kot ma na myśli Tajnera (prezes czyli decydent) to nie słuchał uważnie. Tajner wyraźnie mówił o SZANSACH medalowych a to zdecydowanie nie to samo co MEDALE. Mówił tez, ze ucieszyłby się, gdybysmy zdobyli TRZY- CZTERY medale
  Apoloniusz Tajner:
  "Uważam, że w biegach i skokach mamy co najmniej sześć szans medalowych. A jest jeszcze biathlon i łyżwy szybkie. Moim zdaniem wszystkich SZANS mamy 12 " (TVP Sport, 12.listopada 2013 )
  - Mamy trzy SZANSE w skokach narciarskich. Biorę pod uwagę dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy. Trzy szanse ma Justyna Kowalczyk w swoich indywidualnych startach. Trzy szanse dostrzegam u łyżwiarzy szybkich, oraz tyle samo u biathlonistek, na które szczególnie liczę - (Eurosport, 21.stycznia 2014)
  - Mówimy tu nie o medalach, a o SZANSACH MEDALOWYCH. Te szanse mamy, przecież w mistrzostwach świata przed rokiem nasi zdobyli siedem medali (...) Mamy wiele szans, więc coś może z tego wyjść. Te obecne nie są może tak pewne, ale w sporcie nie jest pewne nic.
  (Sportowe Fakty , 28.11.2013, http://www.sportowefak...ezesem-pzn ) )
  Jesli zaś Rafał Kruczek miał na myśli ministra Biernata, to zwracam honor, bo niewiele sie pomylił. Minister sportu Andrzej Biernat ogłosił (PAP, 19.12.2013):
  - " wierzę w 10 medali i będę się tego trzymał "

 • ana napisał/a komentarz do Dawid Góra: Ile sportu w skokach narciarskich?

  To, ile osób się interesuje nie jest wyznacznikiem atrakcyjności sportu, a modą. Że atrakcyjni są sportowcy, nie zanczy, ze sport taki jest. Dla mnie atrakcyjne są sporty z jasnymi, miarodajnymi regułami, gdzie tylko od sportowca i ew. (obiektywnej) oceny sędziego zależy wynik. W skokach przestało już tak być, straciły więc swój największy atut, a więc i atrakcyjność stracił sport.

  "Ja tam najbardziej cenię osoby które wyciskają siódme poty na treningach i są skłonni poświęcić całe życie sportowi." - Skoczkowie na siłowni pracują nie mniej, choć inaczej niż np. biegacze. Skąd wiesz, kto i ile potów wyciska na treningach i kto i na na ile jest skłonny poswięcać zycie sportowi? Ja np. tak patrząc na media mam wrażenie, że najwięcej wolnego czau i najmniej to się przemęczają piłkarze :)

 • ana napisał/a komentarz do Argentyńska modelka wyczynia cuda z piłką (wideo)

  I widać, że facet pisał - to nie są szpilki :P

 • ana lubi Komentarz

  Nieprzemyślana ta ankieta, jak dla mnie. Owszem, Kot ciężko pracował na bycie w kadrze olimpijskiej, ale jeżeli miałbym go nie powoływać to dlatego, że jest jedno, góra dwa nazwiska, obecnie lepiej skaczące, a nie aż kilka. Przecież Maciek nie skacze jakoś dramatycznie źle, to tylko tyle, że u wielu kibiców (chyba sukcesu :P) rozbudził wielkie oczekiwania po tych regularnych pierwszych dziesiątkach w drugiej połowie poprzedniego sezonu. Obecnie zajmuje zauważalnie niższe pozycje, ale praktycznie za każdym konkursem punktuje - ilu jest konkurentów tak regularnie skaczących?
  Inna sprawa, że obecnie ta nasza kadra doczekała się takiego stanu zawodników, że prawdopodobnie jakiego Kruczek nie dokona wyboru, to zawsze pozostawi pole do gdybania, czy nie lepiej byłoby wziąć kogoś innego. Aż boję się myśleć, co to się będzie dziać w komentarzach, gdy w Soczi wyniki będą dalekie od oczekiwanych.

 • ana został fanem Turniej Czterech Skoczni

 • ana został fanem Reprezentacja Polski kobiet

 • ana lubi Krzysztof Biegun nadal liderem PŚ

 • ana lubi Wyjeżdżam do Nowego Jorku - rozmowa z Ivanem Miljkoviciem, jednym z najbardziej utytułowanych siatkarzy świata

 • ana napisał/a komentarz do Bezradny beniaminek, piąta wygrana AZS-u - relacja z meczu BBTS Bielsko-Biała - Indykpol AZS Olsztyn

  a często przyjmować z dystansem - może i do kadry, może i max B, ale przecież nie powiedzial, że już go trener jutro do tej kadry bierze ;)
  Serce rosnie, gdy się patrzy na takie wyniki AZSu. W końcu. Nawet jeśli tylko z beniaminkiem, ale pamiętamy, jakie mecze AZS przegrywał w ostatnich 2 latach

 • ana lubi Bezradny beniaminek, piąta wygrana AZS-u - relacja z meczu BBTS Bielsko-Biała - Indykpol AZS Olsztyn

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.