4. kolejka Primera Division: Real miażdży

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Real Madryt poprawił osiągnięcie FC Barcelony z ostatniego weekendu i pokonał beniaminka Sporting Gijon aż 7:1. Blaugrana natomiast w meczu z Betisem Sevilla zapewniła sobie komplet oczek dopiero w 80 minucie za sprawą trafienia rezerwowego Eidura Gudjohnsena.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

W ostatniej kolejce Sporting Gijon przegrał aż 1:6 z FC Barceloną. Tym razem kibice musieli przełknąć jeszcze większą porażkę, gdyż siedem bramek w meczu z beniaminkiem zdobyli piłkarze Realu Madryt. Królewscy w końcu błysnęli skutecznością, a największe brawa należą się autorowi hat-tricka - Rafaelowi van der Vaartowi. Również w końcu z dobrej strony pokazał się krytykowany Raul, który zaliczył dwie asysty i tyle samo trafień.

Znacznie więcej problemów ze zgarnięciem trzech oczek miała FC Barcelona. Po 23. minutach Katalończycy co prawda wygrywali z Betisem Sevilla 2:0 po dwóch bramkach Samuela Eto'o, ale w końcówce miejscowi kibice musieli przeżywać prawdziwy thriller. Los Verdiblancos doprowadzili do wyrównania i gospodarzy musiał ratować rezerwowy Eidur Gudjohnsen, który po 9 minutach na boisku zdobył zwycięską bramkę.

Również zwycięstwa odniosły ekipy Villarrealu, Sevilli oraz Atletico. Żółte Łodzie Podwodne w cztery minuty zdobyli dwie bramki po główkach przeciwko Racingowi Santander. Pierwszą porażkę ponieśli natomiast niedawni liderzy tabeli - Espanyol Barcelona. Los Pericos stanęli przed swoim jak na razie najtrudniejszym przeciwnikiem - Sevillą i korzystny rezultat utrzymywali tylko do 58. minuty.

W małych derbach Madrytu Atletico pokonało na wyjeździe Getafe. Bohaterem spotkania został Florent Sinama-Pongolle, który otworzył wynik meczu, a następnie w samej końcówce po jego akcji samobójcze trafienie zaliczył Cortes. Były gracz Recreativo Huelva ma już cztery bramki na koncie i razem z Van der Vaartem przewodzi klasyfikacji strzelców.

Szczęśliwy remis osiągnęli gracze Deportivo La Coruna. Gracze z Galicji od 58. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla De Guzmana, mimo to nie stracili bramki w wyjazdowej potyczce z Osasuną Pampeluna.

Osasuna Pampeluna - Deportivo La Coruna 0:0

Real Madryt - Sporting Gijon 7:1 (3:0)
1:0 - Van der Vaart 18'
2:0 - Van der Vaart 33'
3:0 - Higuain 37'
4:0 - Van der Vaart 47'
5:0 - Robben 52'
5:1 - Kike Mateo 54'