Puchar Niemiec: Awans Bayernu, grali Polacy

W środowych meczach 2. rundy Pucharu Niemiec obyło się bez większych niespodzianek. Zawiodła tylko Alemania Aachen, która przegrała z Wehen Wiesbaden. Zgodnie z planem do dalszych gier awansował Bayern Monachium. Zwycięstwo odniosły także zespoły Hamburgera SV, VfB Stuttgart oraz Borussi Dortmund.

Adam Kiołbasa

Bawarczycy już w 6. minucie starcia z FC Nurnberg objęli prowadzenie za sprawą Miroslava Klose. Po zmianie stron wynik starcia ustalił Tim Borowski.

Dopiero po dogrywce awans do 3. rundy DFB Pokal wywalczyła Borussia Dortmund. Klub Jakuba Błaszczykowskiego, bez kontuzjowanego Polaka w składzie pokonał 2:1 Herthę, w której od 76. minuty na placu gry pojawił się Łukasz Piszczek. Gospodarze objęli prowadzenie już w 7. po trafieniu z rzutu karnego Freia. W 21. Pantelić zdołał doprowadzić do wyrównania, ale ostatnie słowo należało do miejscowych. W 103. o losach pojedynku zadecydował Klimowicz.

Popis gry dał Wolfsburg, który rozgromił Oberneuland. Aż cztery bramki w tym spotkaniu zdobył Dzeko. Jacek Krzynówek po raz kolejny nie zagrał. Dla Polaka zabrakło miejsca nawet na ławce rezerwowych.

Zgodnie z planem wygrało HSV. Klub z Hamburga strzelił Vfl Bochum dwie bramki, a nie stracił żadnej. Bohaterem meczu został Petrić. W szeregach gości przez pełne 90 minut grał Tomasz Zdebel.

Arminia Bielefeld z Arturem Wichniarkiem w składzie uległa 0:2 w Stuttgarcie. Prowadzenie miejscowym dał już w 17. minucie Cacau, a wynik potyczki ustalił Marica.

Wyniki meczów 2. rundy DFB Pokal:

Borussia Dortmund - Hertha Berlin D.2:1 (2:1, 1:1, 1:1)

1:0 - Konig 72'

Bayern Monachium - FC Nurnberg 2:0 (1:0)
1:0 - Klose 7'
2:0 - Borowski 69'

Carl Zeiss Jena - FSV Frankfurt 1:0 (1:0)
1:0 - Petersen 25'

Freiburg - Hoffenheim 3:1 (0:1)
0:1 - Salihović (k.) 36'
1:1 - Schwaab (k.) 68'
2:1 - Turker 83'
3:1 - Idrissou (k.) 89'

VfB Stuttgart - Arminia Bielefeld 2:0 (1:0)
1:0 - Cacau 17'
2:0 - Marica 65'.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)