Jednostronne derby (relacja)

Dość jednostronny przebieg miało środowe derbowe spotkanie w ramach 4. kolejki ekstraklasy kobiet, w którym Interferie Zagłębie Lubin podejmowało Carlos-Astol Jelenia Góra. Lubinianki wygrały pewnie 34:19 (15:10).

Łukasz Lemanik

Obydwie drużyny rozpoczęły uważnie w obronie, czego efektem pierwsza bramka zdobyta dopiero po 5. minutach gry. Wynik spotkania otworzyła, wyróżniająca się dzisiaj, Karolina Semeniuk. Chwilę później, po bramce rewelacyjnej Joanny Obrusiewicz, było 2:0 dla Zagłębia. Pierwszą bramkę dla Carlosa zdobyła w 7. minucie Marta Oreszczuk. Po niespełna kwadransie jeleniogórzanki wyszły na pierwsze prowadzenie - 5:4. Jak się później okazało było to zarazem ostatnie prowadzenie "Tygrysic" w dzisiejszych derbach. Mało tego. Jeszcze przed przerwą lubinianki zdołały popsuć humory przyjezdnym. Z 4:5 w 17. minucie zrobiło się 8:5 dla Interferii, a do szatni podopieczne Bożeny Karkut, schodziły wygrywając różnicą pięciu bramek.

Do 33. minuty zarówno zawodniczki jak i kibice Carlosa mogli mieć jeszcze nadzieję na korzystny wynik. Jeszcze wtedy było tylko 16:13 dla Interferii. Na tym jednak emocje się skończyły. Do końca spotkania na parkiecie staniało tylko Zagłębie, którego grę kreowały wspomniane Karolina Semeniuk i Joanna Obrusiewicz, bezbłędna z rzutów karnych była Jelena Kordić, a miedzy słupkami lubińskiej bramki błyszczała Izabela Czarna. Twarda obrona, wsparta bardzo dobrą postawą bramkarki i skuteczne kontry przyniosły efekt. W końcowych piętnastu minutach podopieczne Bożeny Karkut punktowały rywalki, a ich przewaga rosła z minuty na minutę i ostatecznie wyniosła aż piętnaście trafień. Co ciekawe w dzisiejszym meczu sędziowie podyktowali aż 16 rzutów karnych - 9 dla Interferii, 7 dla Carlosa.

Interferie Zagłębie Lubin - KS Carlos-Astol Jelenia Góra 34:19 (15:10)

Interferie: Czarna, Maliczkiewicz - Niedośpiał, Ciepłowska, Pielesz 2, Semeniuk 8, Obrusiewicz 10, Gunia 3, Jakubowska 2, Olszewska 1, Jacek, Kordić 7, Jochymek 1, Byzdra.

Carlos: Skompska, Baranowska - Oreszczuk 1, Kaczyńska 1, Latyshewska 3, Fursewicz 2, Polonkai 1, Dąbrowska, Gęga 6, Stochaj 2, Kobzar, Odrowska, Pylypiuk 3, Kocela.

Kary:
Interferie: 6 min.
Carlos: 12 min. (55 min. czerwona kartka - Fursewicz)

Sędziowali: Mariusz Kałużny, Tomasz Stankiewicz (obaj Opole); Delegat ZPRP: Piotr Chudzicki (Poznań).
Widzów: ok. 400