WTA Vina del Mar: Turniej główny bez Domachowskiej

Nie udało się Marcie Domachowskiej awansować do turnieju głównego w Vina del Mar. Polka, rozstawiona w eliminacjach z numerem 1., przegrała decydujące spotkanie z Marią Jose Martinez Sanchez 2:6, 5:7.

Beata Tarnowska

To nie był dzień Marty Domachowskiej. Mecz z Hiszpanką od początku nie układał się po jej myśli. Polka fatalnie serwowała, wystarczy nadmienić, że w pierwszym secie ani razu nie udało jej się utrzymać własnego podania. Jedyne dwa gemy zdobyła przy serwisie rywalki.

Druga partia mogła odmienić losy meczu, bowiem Marta prowadziła już 5:3. Pozwoliła jednak Hiszpance na wyrównanie, a po przegraniu 11 gema do zera rezultat brzmiał 5:6. Przy serwisie Polki Martinez Sanchez dopełniła formalności i po godzinie i 35 minutach zakończyła spotkanie wynikiem 6:2, 7:5.

Serwis - to element, który dziś najbardziej zawodził Domachowską. Niski procent (49%) piłek wygrywanych po pierwszym podaniu i jeszcze niższy (35%) po drugim, do tego 7 breaków (tyle samo break pointów obroniła) - wszystko to złożyło się na porażkę Polki.

Wynik III rundy eliminacji:

Maria Jose Martinez Sanchez (Hiszpania, 6) - Marta Domachowska (Polska, 1) 6:2, 7:5