Czwarty mecz bez straty bramki. Relacja z meczu Lechia Gdańsk - Polonia Warszawa

Lechia Gdańsk zremisowała z Polonią Warszawa 0:0 w meczu Ekstraklasy piłkarskiej. Na mecz w Gdańsku przyjechał selekcjoner kadry narodowej Leo Beenhakker, który oglądał przeciętne widowisko.

Michał Gałęzewski

Z wyniku tego spotkania mogą się cieszyć piłkarze Lechii. W końcu remis w meczu z liderem Ekstraklasy wstydu nie przynosi. Zadowolony może być także Sebastian Przyrowski, który nie stracił bramki w lidze od 433 minut.

Podczas rozgrzewki urazu nabawił się Krzysztof Gajtkowski i zastąpił go Daniel Mąka. Już w 6 minucie pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Radosław Majewski, natomiast do piłki wyskoczył Igor Kozioł. Bramkarz Lechii, Mateusz Bąk był bezradny, przed stratą bramki gdańszczan uratował jednak Karol Piątek. Dwie minuty później swoją szansę miał Łukasz Trałka, lecz wypuścił sobie za daleko piłkę i złapał ją Przyrowski.

Od początku pierwszej połowy to jednak Polonia była stroną przeważającą, jednak nie gracze Jacka Zielińskiego nie potrafili przeprowadzić składnej akcji mogącej zagrozić poważnie bramce Bąka. Do tempa gry aktualnych liderów tabeli ligi systematycznie jednak dostosowywali się gospodarze piątkowego spotkania. Szczególnie ciekawe były akcje Pawła Buzały, który strzelił bramkę, której jednak sędzia nie uznał z powodu spalonego, a także Karola Piątka, po którego rzucie wolnym Przyrowski musiał się sporo napracować, aby uchronić swój zespół przed stratą pierwszej bramki od czterech spotkań. Pod koniec pierwszej połowy swoją szansę miał Jarosław Lato, lecz po jego strzale piłka minimalnie minęła słupek.

Na drugą połowę z powodu urazu nie wyszedł Radosław Majewski. Ta część spotkania różniła się od pierwszej. Było bardzo mało ataków na bramkę z obu stron, a większość gry toczyła się w środkowej części boiska. Jedyną naprawdę groźną akcję mieli goście w 73 minucie, lecz znów z linii bramkowej piłkę wybił Karol Piątek. Pod koniec spotkania gdańszczanie próbowali zaskoczyć rywali długimi strzałami z woleja, oraz licznymi dośrodkowaniami, jednak wynik nie uległ zmianie i Polonia wyjechała z Gdańska z jednym punktem.

Lechia Gdańsk - Polonia Warszawa 0:0

Lechia: Bąk - Starosta (46’ Andruszczak), Wołąkiewicz, Midzierski, Kosznik - Kaczmarek, K.Piątek, Trałka (74’ Manuszewski), Rogalski - Rybski (57’ Kowalczyk), Buzała.

Polonia: Przyrowski - Mynar, Skrzyński, Jodłowiec, Sokołowski - Piechniak, Kozioł, Majewski (46’ Lazarevski), Lato - Mąka (65’ Kaźmierowski, 90’ Ł.Piątek), Ivanovski.

Żółte kartki: Starosta, Kosznik (Lechia, Mąka (Polonia).

Sędzia: Mariusz Żak (Sosnowiec).

Widzów: 10 000.

Najlepszy zawodnik Lechii: Karol Piątek.

Najlepszy zawodnik Polonii: Sebastian Przyrowski.