Ligue 1: Auxerre wygrywa, Jeleń ponownie strzela

Ireneusz Jeleń zdobył bramkę dla AJ Auxerre w meczu z Le Havre i przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny, pojedynek na Stade l'Abbé-Deschamps zakończył się wynikiem 3:0. Największą niespodzianką jest porażka Paris Saint Germain z Grenoble. Na pozycji lidera umocnił się natomiast Olympique Lyon.

Piotr Robaczyński

Cenne trzy punkty dopisali w sobotę do swojego dorobku piłkarze AJ Auxerre, podopieczni Jeana Fernandeza pokonali na własnym stadionie Le Havre 3:0. w barwach AJA w wyjściowej jedenastce pojawił się Ireneusz Jeleń, Polak zdobył jedną z bramek (jest to już jego trzecie trafienie w tym sezonie) i przyczynił się do sukcesu swojej drużyny. 27-letniego napastnika w 77. minucie zastąpił Daniel Niculae. Ponownie spotkanie na ławe rezerwowych rozpoczął natomiast Dariusz Dudka, wszedł on na boisko dopiero w 82. minucie, zmieniając Kevina Lejeune.

Ciekawie zapowiadający się pojedynek dwóch klubów z czołówki tabeli - Le Mans i Olympique Marsylia dostarczył kibicom wielu emocji. Goście w 7. minucie objęli prowadzenie po golu Hatema Ben Arfy, ale już trzy minuty później na tablicy wyników widniał wynik 1:1, gospodarze odpowiedzieli bramką świetnie dysponowanego w bieżących rozgrywkach Thorsteina Helstada. W dalszej części spotkania to piłkarze OM mieli więcej okazji do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę, rezultat nie uległ już jednak zmianie.

Potknięcie OM wykorzystał Olympique Lyon. Zespół Les Gones pokonał u siebie AS Nancy 2:1 i powiększył przewagę nad wiceliderem do sześciu punktów. W drużynie Claude Puela na listę strzelców wpisali się Karim Benzema oraz Fred, goście odpowiedzieli jedynie golem Pascala Berenguera.

Piątą porażkę w sezonie zanotowali zawodnicy FC Nantes, tym razem nie potrafili oni nawiązać wyrównanej rywalizacji z SM Caen. Trzy punkty wywalczyli w sobotę natomiast piłkarze Rennes, którzy ograli OGC Nice oraz Grenoble. Beniaminek niespodziewanie wygrał na wyjeździe z Paris Saint Germain. Mecz FC Sochaux - FC Lorient zakończył się podziałem punktów.