Max Schmeling - Czarny Ułan znad Renu

autor: ziemo86 | 2019-02-15, 09:17 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Wychowany w Hamburgu, a urodzony w Klein Luckow Maximillian Adolph Otto Siegfried Schmeling do czternastego roku życia był zakochany w piłce nożnej i uwielbiał stać na bramce. Po ujrzeniu w akcji Amerykanina Jacka Dempseya młody Niemiec przekierował jednak swoje zainteresowania na boks.

„Czarny Ułan znad Renu”, jak zaczęto go później nazywać, zaczął trenować na własną rękę i radził sobie na tyle dobrze, że we sierpniu 1924 roku, czyli tuż przed dziewiętnastymi urodzinami, zadebiutował na zawodowym ringu. Trzy lata później był już mistrzem Niemiec w wadze półciężkiej, a w 1928 roku sięgnął po pas europejskiego czempiona w tej samej kategorii.

Po dwóch udanych obronach tytułu Max przeniósł się do wagi ciężkiej. Najbardziej prestiżowe pojedynki odbywały się wówczas w USA, a Schmeling w 1930 roku w Nowym Jorku stoczył walkę o pas mistrza świata z Jackiem Sharkeyem. Niemiec zwyciężył po dyskwalifikacji Amerykanina, który w czwartej rundzie zadał cios poniżej pasa. Dwa lata później doszło do rewanżu, w którym sędziowie orzekli dość kontrowersyjnie zwycięstwo Sharkeya na punkty. – Zostaliśmy zwyczajnie okradzeni – podsumował tamten werdykt Joe Jacobs, menadżer pokonanego. Nic nie mogło jednak już zmienić faktu, że Max był pierwszym europejskim mistrzem świata królewskiej kategorii w XX wieku.

Czytaj dalej...

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.