Michael Johnson - człowiek w złotych butach

autor: ziemo86 | 2019-02-16, 18:02 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
– Od zawsze istnieje stereotyp, że jeśli biegasz na 200 metrów, to musisz rywalizować również na setkę, a jeśli ścigasz się na 400 metrów, to powinieneś skupiać się tylko na tym – mówi Michael Johnson, najwybitniejszy w dziejach sprinter, łączący dystansy 200 i 400 metrów.

„The Duck”, jak go nazywano ze względu na charakterystyczną technikę biegu, przyszedł na świat 13 września 1967 roku w Dallas jako syn kierowcy ciężarówki oraz nauczycielki. Oprócz niego państwo Paul i Ruby Johnsonowie mieli jeszcze czwórkę starszych dzieci.

– Wychowywałem się w okolicy, w której dzieciaki nie miały wzorów do naśladowania. To były zupełnie inne czasy, a nasi rodzice nie zastanawiali się nad naszą przyszłością. Liczyło się tu i teraz. Sport uprawiali dosłownie wszyscy dookoła, włącznie z moimi braćmi oraz siostrami. W podstawówce zajęcia z wychowania fizycznego były obowiązkowe, a w szkole średniej dobrowolne, ale i tak na nie uczęszczałem. W wieku czternastu lub piętnastu lat dotarło do mnie, że chciałbym zostać profesjonalistą.

Czytaj dalej...

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.