Scottie Pippen - w cieniu Michaela

autor: ziemo86 | 2019-03-15, 13:38 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Czy da się przez niemal całą karierę egzystować w cieniu innego zawodnika i pomimo tego być zaliczanym do grona najlepszych koszykarzy w dziejach? Scottie Pippen udowodnił, że tak, gdyż bez niego trudno sobie wyobrazić sześć mistrzowskich tytułów Chicago Bulls w latach dziewięćdziesiątych czy skład oryginalnego „Dream Teamu”.

„Pip”, jak go nazywają, przyszedł na świat 25 września 1965 roku w niewielkiej miejscowości Hamburg w stanie Arkansas. Choć wychował się w wielodzietnej rodzinie, która nigdy nie narzekała na nadmiar gotówki, to rodzice, Preston oraz Ethel, otaczali go właściwą opieką i dbali o to, żeby zawsze czuł się rozumiany i kochany.

– Jestem najmłodszym z dwanaściorga dzieci moich rodziców. Miało to swoje dobre i złe strony. Plusem było na pewno to, że znajdowałem się pod ciągłą ochroną starszych, którzy zawsze chcieli dla mnie jak najlepiej. Swój okres dorastania uważam za czas dobrej zabawy, a nie wiecznych problemów. Wiedziałem, że jeśli nie trafię do NBA, to poradzę sobie w życiu w inny sposób. Po prostu miałbym wtedy w domu mniejszy telewizor.

Czytaj dalej...

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.