Frank Rijkaard - piłkarz, który został trenerem

autor: ziemo86 | 2019-03-16, 20:21 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Frank Rijkaard, a właściwie to Franklin Edmundo Rijkaard, karierę futbolisty miał zapisaną w genach. Jego ojciec, Herman, w młodości był piłkarzem i w latach pięćdziesiątych przybył do Amsterdamu wprost z Surinamu, czyli dawnej kolonii holenderskiej w Ameryce Południowej.

Co ciekawe, tata Franka zawitał na Niderlandy wraz z Georgem Gullitem – ojcem Ruuda, czyli innego wybitnego zawodnika reprezentacji Oranje. Herman wielkich pieniędzy na zielonej murawie nie zarobił, dlatego po kilku latach przekwalifikował się na pracownika socjalnego. W międzyczasie poślubił też Holenderkę Neel van der Meulen, która urodziła mu dwóch synów. Młodszy z nich niemal od kołyski zdradzał talent do futbolu, dzięki czemu został szybko zauważony przez Ajax Amsterdam. 23 sierpnia 1980 roku Leo Beenhakker pozwolił siedemnastoletniemu Frankowi zadebiutować w pierwszym zespole, a występujący wówczas na pozycji środkowego obrońcy Rijkaard odpłacił mu się golem w wygranym 4:2 starciu z Go Ahead Eagles.

– Holendrzy mają bzika na punkcie futbolu, a wiele klubów wykonuje olbrzymią pracę z dziećmi i młodzieżą. Ajax Amsterdam czy PSV Eindhoven od zawsze wypuszczają na rynek ponadprzeciętnych zawodników. Tak naprawdę jednak nasze drużyny muszą działać w ten sposób, ponieważ na sprzedaży wyróżniających się piłkarzy zarabiają wielkie pieniądze, które pomagają im funkcjonować w tym biznesie na przyzwoitym poziomie.

Czytaj dalej...

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.