Jaromír Jágr – niezniszczalny król lodowiska

autor: ziemo86 | 2019-03-29, 21:09 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Jaromír Jágr w szkole podstawowej nosił w dzienniczku zdjęcie prezydenta USA – Ronalda Reagana. Czechosłowacja znajdowała się wówczas pod silnym wpływem Związku Radzieckiego, więc nauczyciele wielokrotnie zwracali mu uwagę, a on posłusznie wyjmował fotografię, po czym niepostrzeżenie wkładał ją z powrotem. Nikt jeszcze wtedy nie przypuszczał, że wiele lat później chłopak z rządzonego przez komunistów kraju podbije amerykańską ligę hokejową NHL.

– W czasach mojego dzieciństwa jedyną szansą na lepsze życie było zostanie sportowcem lub piosenkarzem – opowiada. – Śpiewanie? Nie moja bajka! U nas za komuny te dwie profesje naprawdę otwierały wiele drzwi, więc siłą rzeczy nie miałem innej opcji. Zresztą rodzice zdecydowali za mnie, a właściwie to ojciec zdecydował.

„Jags”, jak go zaczęto później nazywać, przyszedł na świat 15 lutego 1972 roku w Kladnie, leżącym około trzydzieści kilometrów na zachód od Pragi. Hokejowe treningi rozpoczął pod okiem ojca, również Jaromíra, na placu pomiędzy domem a stodołą. Mama chłopaka, Anna, musiała w tym czasie zapewnić schronienie dziesiątkom kurczaków, których doglądała na podwórku.

Czytaj dalej...

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.