Jelena Isinbajewa – Caryca Tyczki

autor: ziemo86 | 2019-04-26, 09:21 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
W świecie żeńskiego skoku o tyczce jest osobą co najmniej tak samo rozpoznawalną jak Serhij Bubka w męskiej odmianie tej konkurencji. Jelena Isinbajewa trzydzieści razy biła rekord świata, choć do piętnastego roku życia marzyła o zrobieniu wielkiej kariery w zupełnie innej dyscyplinie.

– Rozpoczęcie treningów w skoku o tyczce tak naprawdę nie było do końca moją decyzją – opowiada. – Od piątego roku życia ćwiczyłam gimnastykę, a gdy miałam piętnaście lat podszedł do mnie trener i zapytał się czy chcę spróbować swoich sił w skoku o tyczce. Twierdził, że w gimnastyce osiągnę co najwyżej tytuł mistrzyni sportu.

Jelena początkowo była niechętna, gdyż bała się nieznanego. Ostatecznie przekonała ją obietnica, że będzie mogła wrócić do gimnastyki, jeśli skok o tyczce jej się nie spodoba. Przed pierwszym treningiem przerażała ją wysokość na jakiej zawieszono poprzeczkę, nad którą należało przeskoczyć.

Czytaj dalej...

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.