Martina Navrátilová – urodzona na korcie

autor: ziemo86 | 2019-04-26, 09:26 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
– W tenisa zaczęłam grać dzięki mamie i ojczymowi. Jeszcze przed rządami komunistów przy domu mojej babci znajdował się kort. Do dziewiątego roku życia grałam na nim jej rakietą, która była dla mnie o wiele za duża – mówi Martina Navrátilová, uważana przez wielu specjalistów za najwybitniejszą tenisistkę w dziejach.

Późniejsza pierwsza rakieta globu urodziła się 18 października 1956 roku w Pradze jako Martina Šubertová. Jej ojciec, Miroslav, był instruktorem narciarstwa, a matka, Jana, również trudniła się tym fachem, będąc przy okazji znakomitą gimnastyczką i tenisistką. Gdy Martina miała trzy latka, jej rodzice się rozwiedli, a dziewczynka przeniosła się ze swoją rodzicielką do podpraskiej miejscowości Řevnice. W 1956 roku Jana wyszła za mąż za Miroslava Navrátila i postanowiła, że również jej córka przyjmie jego nazwisko.

– Moi rodzice się rozwiedli, ale w rodzinie nikt z tego powodu nie dramatyzował. Miałam naprawdę wspaniałe dzieciństwo i nie uważam, żeby coś mnie ominęło. Mieszkałam w jednym domu z dziadkami i rodzicami. Było to cudowne miejsce. Nie należeliśmy do bogaczy, ale niczego nam również nie brakowało. Nie chodziłam głodna, ani zmarznięta. Rodzina się mną wzorowo opiekowała i byłoby cudownie, gdyby każde dziecko mogło liczyć na takie warunki.

Czytaj dalej...

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj: