Rozczarowanie w Opolu (relacja)

Passę 10. meczów bez porażki opolskiego klubu przerwało w zeszłym tygodniu Zagłębie Lubin, a tym razem z kwitkiem Odrę odprawiła Flota. Bramki dla drużyny gości strzelali kolejno Piotr Dziuba i Jacek Magdziński.

Paweł Drewniak

Przy dość słonecznej, ale też chłodnej pogodzie spotkanie rozpoczęli gospodarze. Pierwszą składną akcję przeprowadzili zawodnicy z Opola już chwilę po pierwszym gwizdku, ale nie przyniosła ona pożądanych efektów. Chwilę później rywale oddali pierwszy strzał na bramkę. Jednak żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej sytuacji, a gra nie wzbudzała zainteresowania.

W 20. minucie meczu mimo kiepskiego widowiska, obejrzeliśmy pierwszego gola. Dziuba strzałem głową z kilku metrów pokonał Marcina Fecia i Flota wyszła na prowadzenie. Kilkadziesiąt sekund później mogło być 0:2, ale Marcel Surowiak w porę uratował Odrę. Jednak co się odwlecze... W 25. minucie po podaniu strzelca pierwszej bramki - Dziuby - do siatki pakuje piłkę Magdziński. Opolanie znani są z wyjątkowej efektywności podczas wykonywania stałych fragmentów gry. Jednak żaden z dwóch rzutów wolnych nawet nie zagroził przeciwnikowi. Chwilę później była wyśmienita okazja na zdobycie kontaktowego gola, jednak doświadczony Marcin Józefowicz nie poradził sobie w sytuacji sam na sam z Sergiuszem Prusakiem. Pod koniec pierwszej połowy jeszcze obydwie strony stworzyły sobie okazje, ale wynik już nie uległ zmianie.

W drugiej części gry miał wyjść zupełnie odmieniony zespół gospodarzy, wyraźnie zaskoczony postawą Floty. Ale to właśnie przyjezdni zaczęli od ataków, choć w 52. minucie Madrin Piegzik trafił w poprzeczkę z rzutu wolnego. Zaraz potem Arkadiusz Sojka mógł podwyższyć prowadzenie swojej drużyny, jednak po jego strzale Feć zdołał sparować piłkę na rzut rożny. W kolejnych kilku minutach niegroźne zaatakowali jeszcze raz goście - bezskutecznie. W 74. minucie Józefowicz po raz drugi sobotniego wieczoru miał okazję na odmianę losów meczu, ale z główki uderzył obok bramki. Pod koniec spotkania wreszcie inicjatywę przejęła Odra, ale ani Samba Ba, ani ponownie Józefowicz nie byli w stanie choć raz trafić do siatki. Flota wygrała zasłużenie, a gospodarze rozegrali chyba najsłabszą partię w bieżącym sezonie!

Odra Opole - Flota Świnoujście 0:2 (0:2)
0:1 - Dziuba 20'
0:2 - Magdziński 25'

Odra Opole: Feć - Filipe (62' Orłowicz), Monasterski, Surowiak, Tracz, Samba Ba, Józefowicz, Copik, Filipowicz (75' Uchenna), Fanowicz, Rogowski (46' Piegzik).

Flota Świnoujście: Prusak - Hrymowicz, Niewiada, Dziuba (74' Lindner), Magdziński, Fechner, Chrzanowski, Protasewicz (67' Polak), Sojka (88' Rygielski), Benevente, Krajanowski.

Żółte kartki: Copik, Ganowicz (Odra) oraz Niewiada, Fechner (Flota).

Sędzia: Michał Zając (Sosnowiec).

Widzów: 2500.