Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • forbai napisał/a komentarz do Co dalej z PLK? Przepis o dwóch Polakach ma zostać

  Środowisko zdiagnozowało chorobę: "Polska koszykówka jest słaba". Związek zamiast próbować wyleczyć przyczynę tego stanu rzeczy (brak szkolenia), zdecydował się na objawowe leczenie problemu, czyli 2 Polaków na parkiecie. Nie mówię, że przepis jest zły. W normalnych okolicznościach, czyli gdyby tych Polaków na odpowiednim poziomie było około 60, to ten przepis byłby nawet pożądany. Niestety obecnie tych Polaków na poziomie (czyli takich, którzy mogli by próbować sił w silniejszych ligach) w naszej lidze gra może 15 w porywach do 20. A to oznacza, że pozostałe miejsca w lidze, czyli około 100 miejsc zajmują przeciętni wyrobnicy, którzy będą grali w lidze bez względu na umiejętności. A to z kolei powoduje, że tych 15-20 najlepszych nie musi podnosić swoich umiejętności, żeby utrzymać się na tym poziomie (równają w dół). Osobną sprawą jest finansowa walka klubów o tych najlepszych (i o przeciętnych też!), przez co brakuje pieniędzy na klasowych najemników zza granicy. Czyli podwójnie obniżamy poziom ligi. Co jeszcze przyniósł ten przepis pokazuje przykład Czarnych Słupsk, gdzie za Polaków robią Litwin i dwóch przybyszy zza oceanu. W zasadzie jedynym dotychczasowym sukcesem tego przepisu jest wynalezienie Aarona Cela.

 • forbai napisał/a komentarz do Anwil zatrzymany przez AZS Koszalin!

  Anwil zagrał bardzo słaby mecz, ale nawet przy tak złej grze powinien wygrać. Wynik wydrukowali sędziowie, którzy przez całą 2 połowę gwizdali wyłącznie w jedną stronę. To co się działo pod koniec meczu to już był skandal. Odsunąć tych trzech panów od sędziowania na kilka kolejek. Może się czegoś nauczą.

 • forbai napisał/a komentarz do Walter Hodge zagra w Wilkach?! Sensacyjny transfer dojdzie do skutku?

  Właśnie dlatego koszulkę pod dachem wiesza się dopiero jak zawodnik zakończy karierę.

 • forbai napisał/a komentarz do Rosa nadal bez wygranej! Tym razem lepszy Śląsk Wrocław!

  Rosa chyba nie wytrzymała fizycznie trzeciego meczu w ciągu 7 dni. Z Anwilem biegali i bronili jak szaleni. Ze Śląskiem często odpuszczali - wyglądali na zrezygnowanych. Szczególnie to było widać po Thomasie i Sokołowskim. 2 porażki w końcówkach: ze Stelmetem i Anwilem mogły zachwiać pewnością siebie. Teraz doszła 3 porażka z rzędu, a przecież Rosa przez większość kibiców typowana była do pierwszej 4. Ciekawe co się dzieje w głowach zawodników Rosy. Potrzebują teraz jakiegoś pozytywnego impulsu. Ciekawe tylko czy Kamiński jest w stanie ich zmobilizować. Druga sprawa: Rosa w tym sezonie często będzie grała 2-3 mecze w tygodniu. Mamy już pierwszy objaw czym to się może skończyć. Wątpliwe czy wytrzymają takie obciążenia.

 • forbai napisał/a komentarz do Start Lublin po cichu myśli o "ósemce"

  Co do Stali i Siarki zgoda. Natomiast jeżeli chodzi o Polpharmę to wszyscy przyzwyczaili się, że jest na dnie, ale w tym roku mają niezły skład i przy obniżającym się poziomie ligi mogą zawalczyć o 8-10 miejsce.

 • forbai napisał/a komentarz do Anwil bez Amerykanów - Zane Knowles z kontraktem

  No cóż, w którymś momencie w klubie musieli zejść na ziemię i po bardzo dobrych kontraktach serwują nam Pana Nie-Wiadomo-Kto-To o wątpliwym CV i o wątpliwych umiejętnościach. Zapowiadało się na walkę o czwórkę, a pewnie ze względu na słabość pod koszem będzie walka o ósemkę. W zasadzie od początku wszyscy w klubie mówili, że celem będą Play-Offy, ale po dobrych transferach Polaków i po 3 bardzo dobrych transferach zagranicznych apetyty kibiców były większe. Tak więc Anwil czeka walka o ósemkę, chyba, że Pan Nie-Wiadomo-Kto okaże się perełką czyszczącą tablicę.

 • forbai napisał/a komentarz do Polacy wreszcie nie zawiodą? - zapowiedź grupy A mistrzostw Europy

  Właśnie, "przydarzyło się". Zdaje się, że to był pierwszy mecz Francji w przygotowaniach, grany niemal bez treningów, więc nie przykładałbym do niego wagi.

 • forbai napisał/a komentarz do Polacy wreszcie nie zawiodą? - zapowiedź grupy A mistrzostw Europy

  Dobry wynik to będzie 1 miejsce w grupie. 2-3 miejsce w grupie to jest realny poziom naszej drużyny. 4 miejsce to będzie wynik słaby, natomiast nie wyjście z tak łatwej grupy to będzie kompromitacja. Nie przesadzajmy też z tą niby wyrównaną grupą, bo na chwilę obecną Bośnia i Hercegowina wyraźnie odstaje, podobnie Izrael to nie jest już ta drużyna co kiedyś. Finlandia normalnie jest na naszym poziomie, ale ostatnio tego nie potwierdzają. Powinniśmy ich ograć bez problemów. Nie wiadomo, czego oczekiwać po Rosji, momentami grają dobrze, momentami fatalnie. Francja, wiadomo, poza zasięgiem. Realne 2-3 miejsce.

 • forbai napisał/a komentarz do Skibniewski jedzie na EuroBasket! Zastąpi Berishę

  Teoria jest taka, że rzuty za trzy to rzuty z dystansu, a rzuty za dwa z kilku metrów to rzuty z półdystansu. Niemniej jest to pewna zaszłość i obecnie mało kto zwraca na to uwagę.

 • forbai napisał/a komentarz do Skibniewski jedzie na EuroBasket! Zastąpi Berishę

  Nie dziwię się, że Dardan zrezygnował. Gołym okiem było widać, że Taylor nie ma absolutnie żadnego pomysłu jak go wykorzystać. Czy my mamy takie kłopoty bogactwa w ataku, że możemy sobie pozwolić, żeby nie mieć ani jednego schematu na gościa, który potrafi punkty zdobywać seryjnie? Ustawianie Berishy jako PG to już szczyt głupoty. Nie dziwię się jego frustracji, on siedzi na ławie, a na pozycji rzucającego obrońcy gra Zamojski. To w ogóle ewenement bo gość nie rzuca i nie broni, a gra jako rzucający obrońca na poziomie reprezentacji (Berisha chociaż w ataku coś umie). Jak Zamojski jest na boisku to gramy w 4 (i w ataku, i w obronie).
  Niestety to nie jest jedyny problem kadry, bo inni zawodnicy też nie są odpowiednio wykorzystywani. Taylor dopiero ostatnio zauważył, że z Kuligiem trzeba grać akcje 'Pick and Pop'. Drugi przykład to ustawianie Czyża na pozycjach od 3 do 5. Gość w meczu z Niemcami tak się przez to zamotał, że nie wiedział na jakiej pozycji gra i gdzie ma się ustawiać (Czekam kiedy Taylor wystawi go na jedynce).
  Co ciekawe jedyne momenty kiedy reprezentacja gra dobrze to wtedy kiedy łamie te słynne 130 zagrywek Taylora. Przykład to Ponitka, on punkty zdobywa prawie wyłącznie łamiąc zagrywki.
  Prawie cały czas gramy środkiem, bez względu na to czy na boisku jest Gortat, czy Karnowski. O ile Gortat w tych akcjach wygląda nieźle to Karnowski sobie nie radzi. Na mistrzostwach wszystkie drużyny będą wiedziały, że gramy tylko przez środek (może to zasłona dymna?).
  Jedyny plus ostatnich meczów to Koszarek, który zaczyna grać coraz lepiej.
  No i ostatnie słowo: wszystkie reprezentacje, z którymi graliśmy na tle naszej gry wyglądały płynniej, były szybsze i lepiej zgrane. Miejmy nadzieję, że to przez cięższy trening siłowy naszej reprezentacji.

 • forbai napisał/a komentarz do Reprezentant Czech we Włocławku! David Jelinek Rottweilerem!

  Bochno na poziomie plk nie da rady grać na trójce. Michalak być może, choć mam wątpliwości (tytanem obrony to on nie jest, a musiałby grać z zawodnikami silniejszymi fizycznie). Wiśniewski w zeszłym sezonie z musu rozgrywał w Śląsku i raz wychodziło to lepiej, a raz gorzej. Dużo będzie zależało od Winnickiego jak to poukłada. Co do Sulimy to oprócz bardzo dobrych statystyk, w zeszłym sezonie robił masę roboty, której nie widać w statystyki (broniło, zamęczał przeciwników). Według mnie bardzo dużo w tym zasługi Bogicevicia, który z niektórych zawodników potrafi wydobyć więcej niż inni. Zobaczymy jak się sprawdzi pod Winnickim, który na twardą grę raczej nie stawia. Na pewno będzie mu o to trudniej.
  Zbawieniem dla Was byłby Czyż, wtedy problem z rotacją Polakami zniknie, ale trzeba pamiętać, że w Słupsku Czyż jest potrzebny tak samo jak w Toruniu, a licytacja nadal trwa.

 • forbai napisał/a komentarz do Reprezentant Czech we Włocławku! David Jelinek Rottweilerem!

  Koszar to marka, ale faktycznie jego gra w reprezentacji ostatnio nie powala. Wywalenie go to trochę za mocno, bo myślę, że w końcu odpali. Natomiast jeśli nie odpali to brak backup'u na PG może nas na eurobaskecie bardzo boleć.

 • forbai napisał/a komentarz do Reprezentant Czech we Włocławku! David Jelinek Rottweilerem!

  Właśnie Szubarga może być kluczem, bo moim zdaniem zeszły sezon miał kompletnie nieudany. I nie chodzi tylko o kontuzje. Gdy grał, był taki ... nijaki. Za czasów gry w Anwilu był liderem z prawdziwego zdarzenia. Może na tym polegał jego problem w AZS, że nie potrafi być w cieniu innych. Przy Swansonie i Woodsie był tylko jednym z wielu.

 • forbai napisał/a komentarz do Reprezentant Czech we Włocławku! David Jelinek Rottweilerem!

  Moje zdanie jest takie, że w Łączyńskiego to musi wierzyć cała Polska, bo za 2 lata może się okazać, że nie będziemy mieli kim grać w kadrze. Jakoś nie widać innych Polskich PG na poziomie. Mi się para Łączyński\Skibniewski bardzo podoba i myślę, że zapewnią Anwilowi dużo spokoju (no chyba, że wyskoczy jakiś kwas pomiędzy nimi). Ale faktycznie czas pokaże na co ich stać.

 • forbai napisał/a komentarz do Reprezentant Czech we Włocławku! David Jelinek Rottweilerem!

  Według mnie wąski. Wyobraź sobie, że Dmitriev łapie kontuzję. Stelmach + Tomaszek muszą wtedy wyrobić 50+ minut:).

 • forbai napisał/a komentarz do Reprezentant Czech we Włocławku! David Jelinek Rottweilerem!

  Nie, ale w Toruniu mocno zdublowana Polakami jest jedna pozycja, więc dużo grać będą Perka i Sulima, a nie wierzę, że Sulima zagra drugi sezon życia z rzędu.
  Zgoda, że Czarni mają Cesnauskisa i Mokrosa, ale poza tym Seweryn i Śnieg, którzy robili za statystów i młody Borowski, z którym nic nie wiadomo. AZS ma niezły skład przy założeniu, że odpalą Kucharek i Witliński (we Włocławku długo czekaliśmy, żeby odpalił i nic, może Dedkowi się uda).

 • forbai napisał/a komentarz do Reprezentant Czech we Włocławku! David Jelinek Rottweilerem!

  Nie każdej. My budujemy wyraźnie wąski skład, a wtedy każda kontuzja boli bardziej.

 • forbai napisał/a komentarz do Reprezentant Czech we Włocławku! David Jelinek Rottweilerem!

  Nie wiadomo. W zeszłym sezonie AZS typowano do medalu, a nawet do finału, a jak się skończyło każdy pamięta. Na tę chwilę możemy oceniać tylko potencjał drużyn i faktycznie w tym sezonie w Anwilu jest potencjał, ale jedna dwie kontuzje i może się na potencjale skończyć.

 • forbai napisał/a komentarz do Reprezentant Czech we Włocławku! David Jelinek Rottweilerem!

  Czy ja wiem, czy mnie poniosło? na chwilę obecną zdecydowanie najlepszy skład Polaków ma Stelmet. Potem są Rosa, Wilki i Anwil - mniej więcej ten sam poziom. Poziom niżej Czarni, AZS, Toruń i MKS. Następnie Śląsk, Polpharma, Kutno, Turów i Asseco. Z tyłu stawki Trefl, Jezioro, Stal i Lublin. Pomieszać może jeszcze tylko transfer Czyża, lub jakaś niespodzianka (Ignerski).

 • forbai napisał/a komentarz do Reprezentant Czech we Włocławku! David Jelinek Rottweilerem!

  Absolutnie się nie zgadzam. Polski skład mamy 3-4 w lidze. Co do samego transferu Jelinka to wow.
  Nie rozumiem tylko tego, że szukamy jeszcze centra do pierwszej piątki. Czyli ktoś z trójki: Oguchi, Jelinek, Dmitriev będzie zaczynał z ławki? Nie mieści mi się to w głowie.

 • forbai napisał/a komentarz do AZS Koszalin zmienia wizerunek - nowe logo klubu

  Nie podobne, tylko zerżnięte. Nazywajmy rzeczy po imieniu.

 • forbai napisał/a komentarz do Rumunia wzięła na cel TBL. Dlaczego Liga Nationala jest trendy?

  Liga Rumuńska jest biedniejsza od Polskiej. Kluby Rumuńskie są biedniejsze od Polskich. Ale kluby Rumuńskie mogą wydać na zawodników zagranicznych tyle samo albo więcej co kluby Polskie. Wynika to przede wszystkim z przepisu o 2 polakach na parkiecie i z tego w jaki sposób liga jest zarządzana. W tym miejscu należą się serdeczne podziękowania panom Bachańskim, Romańskim i reszcie tego kółka wzajemnej adoracji. W kilka lat potrafili Polską Ligę Koszykówki sprowadzić do poziomu śmieciowego. Inne ligi się rozwijają, my się cofamy. Trzeba szkolić młodzież (zmusić kluby do szkolenia młodzieży), a nie sztucznie regulować liczbę Polaków na boisku. Oni do tej pory nie potrafią tego zrozumieć.
  Nie mam nic przeciwko temu, żeby Polscy zawodnicy zarabiali dużo. Ba, uważam, że powinni zarabiać jak najwięcej (lepsza, popularniejsza liga = lepsze płace), ale dopiero wtedy kiedy będą warci tych pieniędzy.

 • forbai napisał/a komentarz do Polacy przegrali ze Słowenią po dogrywce!

  Tylko, że Kulig może w każdej chwili odpalić, a Hrycaniuk nie. Generalnie póki co reprezentacja gra bardzo dziwną koszykówkę. Po penetracji PG prawie zawsze jest podanie do centra, rzadziej rzut do kosza, natomiast odrzucenia na obwód praktycznie nigdy. Wygląda jakbyśmy za wszelką cenę chcieli grać przez Gortata. Problem z Gortatem jest taki, że on nigdy nie był liderem, tylko zadaniowcem i w roli lidera póki co się nie sprawdza. Zebrać, dobić, bronić, rzadziej rzucić to powinna być jego działka. Przez to, że pchamy się na siłę przez środek przeciwnikom gra się łatwiej a inni zawodnicy są całkowicie niewykorzystani.

 • forbai napisał/a komentarz do Na EuroBasket bez Michała Chylińskiego?

  Szkoda, bo to jedyny nasz zawodnik z pewną trójką (no może jeszcze Berisha). Zamojski pojedzie do Francji. Z resztą zdjęcie dosyć wymowne:)

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.