PLŻ 2

autor: MATT30 | 2017-01-10, 10:58 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Jako, iż jest coraz bliżej do rozpoczęcia sezonu, a składy skompletowane, postanowiłem "powróżyć z fusów", czyli wytypować kolejność końcową w najniższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju.

1. KM Cross Lublin

"Przebudzenie Mocy", tak można określić w jednym zdaniu powrót żużla do Lublina. W składzie nie ma praktycznie słabych punktów, od Bjarne Pedersena, czy Pawła Miesiąca, aż po uzdolnioną młodzież. Do tego dobry szkoleniowiec, który raczej nie będzie miał problemu z poprowadzeniem tej ekipy do awansu.

Siła drużyny: 9,5/10

2. GTM Start Gniezno

 Powrót Jabłońskich, Gały i nowa generacja Fajferów, czyli cała rodzina z powrotem w Gnieźnie. Jednakże nie można zapomnieć o jeszcze kilku ciekawych ruchach działaczy z pierwszej stolicy Polski. Przede wszystkim pozyskanie Olivera Berntzona, a także Eduarda Krcmara, którzy wciąż mają wielki potencjał. Normalnie z takim składem Gniezno powinno "powymiatać' w II lidze, ale dream team z Lublina, raczej sprowadzi ich na ziemię. Warto wspomnieć także o młodym Stalkowskim z Bydgoszczy, który skłócony z papem Gollobem dał "nura" do Startu, co może mu wyjść na dobre, bo chłopak niewątpliwie ma talent.

Siła drużyny: 8,5/10

3. TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.

Po rocznej banicji wracają na żużlową mapę Polski. Nie było takich ruchów, jak w Gnieźnie, czy Lublinie, ale też ostrowscy działacze nie byli bezczynni na rynku i sprowadzili do Ostrowa takie nazwiska jak Suchecki, Dolny, czy Masters. Bardzo ciekawym ruchem jest wypożyczenie Studzińskiego, który jest kolejnym utalentowanym juniorem w II lidze, któego zapewne chciałby nie jeden klub z Nice PLŻ. Mimo wszystko Start ma minimalnie większy potencjał kadrowy, jednak uważam, że w 2018 roku, to między tymi klubami rozegra się walka o Nice PLŻ.

Siła drużyny: 8/10

4. KSM Krosno

 Może z bardzo przeciętną kadrą, ale nadal na swoim specyficznym torze, który co sezon jest ich ogromnym atutem. Do tego transfer Puszakowskiego, który według mnie będzie jednym z czołowych zawodników drugiej ligi, Andreas Lyager, czyli kolejny młody Duńczyk gotowy do podboju polskiej ligi, oraz Ilja Czałow, który z odpowiednim sprzętem i przygotowaniem, może wszystkich niejednokrotnie zaskoczyć.

Siła drużyny: 7/10

5. Kolejarz Opole

Gdyby nie brak juniorów, to wylądowałby tu PSŻ, ale mimo wszystko cieszy, że kolejny zasłużony klub wraca na żużlową mapę Polski. Na uwagę zasługuje stosunkowo silna polska seniorka, dzięki Gomólskiemu, Stachyrze, oraz Marcinowi Rempale, którzy powinni pociągnąć ten zespół. Oczywiście wspierać ich będzie Denis Gizatullin, który móglby spróbować sił nawet w I lidze, jednak zdecydował się zostać w Opolu i według mnie dobrze zrobił. Opolski klub zasługuje również na brawa, z powodu szkolenia naprawdę uzdolnionych juniorów, co jest rzadkością na tym szczeblu.

Siła drużyny: 6/10

6. PSŻ Poznań

 Brak juniorów jest na pewno największą bolączką włodarzy z Poznania, jednak nie zmienia to faktu, że według mnie w stolicy Wielkopolski powstaje "coś grubego". Klub jest profesjonalnie zarządzany, a do tego potencjał dużego miasta, jakim jest Poznań, daje ogromne pole do popisu, jednak powróćmy do czasów teraźniejszych.
Na razie w Poznaniu zbudowano można powiedzieć interesujący skład, który jednak nie gwarantuje play-offów. Można uznać za sukces zakontraktowanie Borowicza, Borodulina, czy choćby młodego Jakobsena, ale to cały czas za mało. Najbardziej ciekawi mnie zakontraktowanie Adam Strzelca, który na pewien czas zniknął z radarów, ale powraca i liczy na szybką odbudowę pod skrzydłami Tomasza Bajerskiego.

Siła drużyny: 5/10

7. Kolejarz Rawicz

Mimo małych turbulencji, "Niedźwiadki" przystąpia do kolejnego sezonu w lidze, za co ich szanuję i podziwiam, ale nie wróżę im wielu sukcesów. Mimo wszystko skład nie jest aż taki zły, jak można było się spodziewać. Liderami powinni być Grobauer, oraz Mielniczuk. Pewne miejsce w składzie powinien mieć również Zdenek Holub, a swoją szansę powinni dostać młody Korolew i Patrik Mikel. Marek Lutowicz jako junior, też może dołożyć kilka cennych punktów. Poza tym widać, że nowe władze mają pomysł na rawicki klub, co rysuje, choć odrobinę bardziej świetlaną przyszłość przed Kolejarzem.

Siła drużyny: 3,5/10

Może Ameryki nie odkryłem, ponieważ było wiele podobnych typów, jednak liczę, że podobał ci się mój "artykuł" i że zostawisz pozytywnego lajka.

Matt30

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
KOMbyy

Fajnie napisane :) Osobiście strzelam na wyższą pozycję PSŻ-tu oraz zamianę pozycji pomiędzy drużynami z miejsc 2. i 3. Pozdrawiam!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.