Nice PLŻ

autor: MATT30 | 2017-03-14, 20:21 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Ze względu, iż już coraz bliżej rozgrywek ligowych, postanowiłem wziąć "na języki" I ligę żużlową, która zyskała nowych partnerów telewizyjnych i zapowiada się niezwykle ciekawie, ponieważ wiele drużyn ma wyrównane składy, ale podejmę się wytypowania tabeli końcowej. Zapraszam do lektury!

1. Grupa Azoty Unia Tarnów

Tarnowianie po zeszłorocznym spadku z najlepszej ligi świata nie zamierzają spędzić dłuższego czasu na zapleczu tych rozgrywek i zbudowali skład, który nie byłby bez szans w starciu z niektórymi zespołami z PGE Ekstraligi, jednakże przejdźmy do meritum. Praktycznie każdy zawodnik ze składu seniorskiego (oprócz Czaji), mógłby pretendować na lidera każdej innej drużyny w I lidze, co najlepiej pokazuje siłę tarnowian. Do tego dochodzą młodzieżowcy, którzy może nie zrobili furory w najwyższej lidze, ale klasę niżej raczej na pewno przywozić będą cenne punkty. Unia to dla mnie murowany faworyt do awansu.

Siła drużyny: 9,5/10

2. Orzeł Łódź

Unia zbudowała potężny skład, ale jest jedna drużyna, która przynajmniej "na papierze" może dorównywać tarnowianom. Tą drużyną jest Orzeł Łódź. Przed sezonem udało im się zatrzymać takich zawodników, jak Hans Andersen, czy Robert Miśkowiak, którzy w zeszłym sezonie rządzili i dzielili na pierwszoligowych torach, a także pozyskali ekstraligowych zawodników, którzy mają sobie "coś do udowodnienia", mowa oczywiście o Piotrze Świderskim, a także Aleksandrze Łoktajewie. Ciekawym ruchem jest pozyskanie Edwarda Kozy, który może być objawieniem sezonu. Ważne jest też zatrzymanie dwójki australijskich kangurów: Rohana Tungate'a i Rory'ego Schleina, którzy są gotowi o walkę o skład. Młodzież jest w stanie wywalczyć cenne punkty. Mogą powalczyć w barażach.

Siła drużyny: 8,5/10

3. Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Gdańszczanie zbudowali solidną drużynę, ale jeszcze nie na miarę awansu. Mimo wszystko widać, że wszystko idzie tam w dobrym kierunku. Przygotowania do sezonu są bardzo intensywne i planowane jest wiele sparingów, co pokazuje wielką mobilizację przed sezonem. Przeprowadzone transfery są naprawdę ciekawe i mają szansę "wypalić". Liderami powinni być: Kacper Gomólski, Troy Batchelor i Linus Sundstroem. Do tego o pozostałe miejsca w składzie powalczą jeszcze młodzi i perspektywiczni: Oskar Fajfer, Hubert Łęgowik, czy Anders Thomsen. Pozycje juniorskie są silnie obsadzone, co tylko może pomóc. Jednak myślę, że to jeszcze nie czas na awans.

Siła drużyny: 8/10

4. Lokomotiv Daugavpils

Tej pozycji nie jestem taki pewny, ponieważ Lokomotiv jest słabszy niż w zeszłym sezonie, natomiast zadecydował fakt, że Łotysze już nieraz potrafili zaskakiwać i postawiłem na nich. Liderem drużyny będzie Joonas Kylmaekorpi, który ma za sobą fantastyczny sezon, został, mimo, iż na pewno mógł spróbować sił w Ekstralidze. Udało się pozyskać Timo Lahtiego, który może zostać trzecim (obok Kylmaekorpiego i Bogdanowa) liderem Lokomotivu, a także transfer Siergieja Łogaczowa - wielkiego talentu, który w każdej chwili może wystrzelić. Formacja juniorska nie wygląda już tak dobrze, przez co play-offy to prawdopodobne maximum dla Łotyszów.

Siła drużyny: 7,5/10

5. Polonia Piła

Kolejny krok w przód - tak w dużym skrócie można podsumować minione okienko transferowe Polonii. Tym krokiem w przód jest utrzymanie całego trzonu zespołu z zeszłego sezonu, a także parafowanie umowy z Tomaszem Gapińskim. Największym problemem Polonii będzie brak "pewniaków" na pozycjach juniorskich, co nie oznacza, że musi to być słaby punkt pilan, gdyż Kacper Grzegorczyk i Paweł Staniszewski, zmobilizowani pewnym miejscem w składzie, mogą poczynić postęp.

Siła drużyny: 7/10

6. Stal BETAD Leasing Rzeszów

W zeszłym sezonie rzeszowianie sprawili niespodziankę, zajmując wysoką 4. lokatę, ale myślę, że w tym sezonie skupią się na walce o utrzymanie. Największym sukcesem Stali jest zatrzymanie Dawida Lamparta i Daveya Watta, a także pozyskanie Chrisa Harrisa, czy Nicklasa Porsinga. O ostatnie wolne miejsce w składzie walczyć będą: Josh Grajczonek, Andrei Popa i Dimitri Berge, ale warto podkreślić, iż żaden z nich nie jest gwarantem nawet 5 punktów na mecz, co może okazać się zabójcze dla rzeszowian. Formacja juniorska wygląda nieźle, ale nie wystarczy to, żeby móc w tym sezonie powalczyć o coś więcej niż bezpieczna lokata.

Siła drużyny: 6/10

7. Speedway Wanda Kraków

Długo zastanawiałem się nad tym, kto zajmie 7. miejsce, ale ostatecznie postawiłem na Wandę, gdyż ich formacja seniorska wygląda nieco lepiej niż ta bydgoskiej Polonii, co nie jest gwarantem utrzymanie, ponieważ brak juniorów i wąska kadra może zaważyć na ostatecznym spadku ekipy z Grodu Kraka.

Siła drużyny: 5/10

8. Polonia Bydgoszcz

Nie są bez szans w walce o utrzymanie, ale nie to jest w tej chwili najważniejsze. Przede wszystkim widać chęć poprawy wizerunku i sytuacji finansowej klubu. Skład nie wygląda tragicznie, ale jeden Kudriaszow może nie pociągnąć bydgoskiej Polonii. Plusem jest to, że kadra zespołu nie zmieniła się, co może zaważyć na tym, że ostatecznie to właśnie Polonia zajmie miejsce tuż nad kreską.

Siła drużyny: 5/10

To już wszystko. Jeżeli "dobrnąłeś" do końca i z uwagą przeczytałeś cały tekst, możesz napisać komentarz i zostawić "lajka", to zawsze mobilizuje. Z żużlowymi pozdrowieniami!

MATT30

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.