Bogusława Nijaki - lubi

 • Bogusława Nijaki lubi Komentarz

  oj żebyś Miedziak za tydzień nie wyszedł na zadufanego, buńczucznego średniego zawodnika, który nie docenia rywala

 • Bogusława Nijaki lubi Komentarz

  Heynen się podłożył, żeby w ćwierćfinale nie grać z Polską

 • Bogusława Nijaki lubi Komentarz

  Piękny atak Gapińskiego , pięknie stadion się bawi.....

 • Bogusława Nijaki lubi Komentarz

  To tylko wkracza normalność. Czy to jest mieszkaniec Szczecina, Zielonej Góry, Gorzowa o ile jest kibicem, zawsze może wejść na stadion , by obejrzeć mecz. Oddzielić tylko trzeba tych, którzy wchodząc na stadion, nie wchodzą oglądać zawodów, a rozrabiać.

 • Bogusława Nijaki lubi Komentarz

  No i elegancko :) Tak to właśnie powinno wyglądać. Klatki, kraty, wydzielone miejsca-to wzbudza agresję. Może ten gest Pana Irka Maćka będzie takim pozytywnym sygnałem do zmian. Oby! Mój Falubaziak już ma bilet na sektor Stalowców i zamierza jak zwykle kulturalnie dopingować swoją drużynę :)

 • Bogusława Nijaki lubi Komentarz

  Ukarany powinien zostać sędzia, za nie przerwanie biegu; klub, za wspaniałą ochronę, która pilnuje pikników, zamiast młyn! (oczywiście ochrona przyszła po całym wydarzeniu, dobry refleks!) Na dobitke jeszcze "Ci na górze" powinni walkowera na korzyść Sparty dać, za to co się wczoraj działo. Dostaną po dupsku, to się nauczą, że takie zachowanie szkodzi klubowi ;) Do Falubazu zawsze szacunek był, a teraz? Jedno wielkie gówno. 5 osób wystarczyło, aby zniszczyć cały wizerunek klubu. Serdecznie dziękuje.

 • Bogusława Nijaki lubi Komentarz

  Skoro ta liga narodów ma być rozgrywana w ramach meczów towarzyskich, to czy przypadkiem reprezentacje z poza Europy nie są pokrzywdzone? Kiedy niby ma np. taka Brazylia zagrać towarzysko z Niemcami czy Hiszpanią? Poza terminem gdy mecze są totalnie nieważne i kluby nie będą puszczać najlepszych piłkarzy?

 • Bogusława Nijaki lubi Komentarz

  Najbardziej wkurzające jest wciąż pogłębiające się segregowanie klubów/reprezentacji na lepszych i gorszych, na zespoły rozstawione/nierozstawione itp. Cały czas coś się dzieli, szufladkuje. Spójrzcie jak wyłania się reprezentacje podczas eliminacji do Mistrzostw Świata w Ameryce Południowej - tam gra każdy z każdym! Platini i UEFA cały czas dąży do tego by nie było meczów "każdy z każdym" lecz "lepszy z lepszym" a "słabszy ze słabszym". Segregacja mająca na celu pogłębianie się kryzysu u biednych i polepszanie u bogatych. To co kiedyś charakteryzowało piłkę nożną to przejrzyste zasady. Obecnie piłka nożna zaczyna oddalać się od pojęcia dyscyplina sportowa. To nie jest dziedzina nauki w której należy zwalczać skostniałość i przeć ku rozwojowi. Może takie reprezentacje jak Niemcy, Hiszpania, Włochy, Holandia, Portugalia czy rzecz jasna Francja są niezwykle zadowolone z pomysłu, ale np. Mołdawia, Kazachstan, Estonia czy Polska będą na tym tracić. Nie piszę tego z racji bycia Polakiem, lecz z racji tego, że zauważam psucie i bezsensowne grzebanie w sporcie który lubię.

 • Bogusława Nijaki lubi Komentarz

  Piłka Nożna to nie Hokej. Zamiast wprowadzić takie mechanizmy aby piłkarze nie mieli powodu do frustracji na "ślepotę" sędziów to ciągle szuka się metod aby karać piłkarzy. Piłka to dziś nie tylko sport ale spora kasa a gdy wchodzą w grę takie pieniądze to łatwo o korupcję szczególnie w przypadku takiej grupy jak sędziowie, którym pozwala się na błędy wypaczające sportowy wynik. Nie wiadomo tak naprawdę czy to są błędy czy też celowe działanie.
  Wiele razy już powtarzałem na tym forum, że przy dzisiejszej technologii można w ciągu kilkudziesięciu sekund przeanalizować kontrowersyjną sytuację i wydać stosowny sprawiedliwy werdykt. Przykład faulu na Lewym. Gdyby techniczny obserwował monitor i powtórki z sytuacji natychmiast podałby głównemu właściwą ocenę i czerwona kartka ostudziłaby brutalność przeciwników.

  Za ten pomysł dla Platiniego też czerwona kartka.

 • Bogusława Nijaki lubi Komentarz

  nie dodawajcie kartek.. szkolcie sędziego który wychodzi na spotkanie! przyklad faulu na Lewym ze Szkocją...po cholere dawac białe kartki? najpierw trzeba zauważyć faul albo po prostu chcieć go widzieć...bo takie zagrania nie są gdzieś na trybunach!! w samym centrum gry! i jesli za takie brutalne faule kartek nie ma...maaalo ...nie ma nawet faulu! no to już chyba lekka przesada! dajcie nie wiem więcej arbitrów...albo jakieś challenge jak w siatkowce...no nie wiem...albo po prostu dobrych okulistów.. bo za taki brak reakcji sędziego kartka należy się właśnie sędziemu..i to czerwona :D a białe kartki pogłębią problem korupcji i ustawiania meczów! co za problem podejść odgwizdać faul za byle gówno... zirytować tym pilkarza i wypieprzyc go za to że nie podoba mu się fakt że został niesłusznie ukarany !:)

 • Bogusława Nijaki lubi Komentarz

  Za puszczenie bąka podczas meczu - brązowa.
  Za grubsze sprawy - sraczkowata.
  Za nurkowanie - niebieska.
  Za zbyt długie leżenie na trawie - zielona.
  Za pawia - kolorowa.

 • Bogusława Nijaki lubi Komentarz

  Rasista!!!1111!

  Pomysł Platiniego dziwny, nie wiem po co miałby być wprowadzony w życie. Jest dobrze jak jest, piłkarz się zbyt rzuca po decyzji sędziego = żółta, sadzi się jeszcze bardziej/bije sędziego/bije kogokolwiek innego = czerwona, nic prostszego :d

  Dodatkowo rozdawanie białych kartek byłoby praktycznie nieweryfikowalne, więc mogłoby dochodzić do jeszcze większych nadużyć.

 • Bogusława Nijaki lubi Komentarz

  Najpierw niech podumają, czy aby nie warto wprowadzić dodatkowej, czwartej zmiany podczas dogrywki. Kartki są okej. Kłótnia - ostrzeżenie, kolejna kłótnia - żółta kartka i to wystarcza. Mnożenie jest niepotrzebne.
  Może Platini ma znajomych prowadzących drukarnię - wówczas wprowadzenie dodatkowych kartek spowodowało by wzrost produkcji, a dalej i dystrybucji :P

 • Bogusława Nijaki lubi Komentarz

  A może niech sędzia, zamiast kartek nosi w kieszeni tableta? Wtedy po kazdym gwizdku mógłby na ekranie wybrać z palety barw kolor który chce pokazać zawodnikowi? Miał by wtedy znacznie wiekszy wybór. Nie ważne jaki kolor i nie ważne co by to oznaczało, ważne że było by bardziej kolorowo :)

 • Bogusława Nijaki lubi Komentarz

  A zaczynając czytać miałem nadzieję, że te kartki będą potrzebne dla oceny sędziów i ich sędziowania (przez niezależnych obserwatorów i trenerów)! To co ostatnio dzieje się na boiskach piłki nożnej zakrawa na skandal i kpinę z piłkarzy i kibiców! (np mecz Włochy - Słowacja) Uefa zjada już swój ogon!