Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Wilk napisał/a komentarz do Żużel. PGE Ekstraliga. Przekombinowany tor we Wrocławiu. "Jest do kitu!"

  Tor był zdecydowanie przekombinowany i w sumie po 4-5 biegach zastanawiałem się, czy ewentualne zdobycie złota w ten sposób może mnie w ogóle cieszyć. Szkoda, przykro było to oglądać. To jest pierwszy raz kiedy Sparta za tor faktycznie powinna dostać karę (wcześniejsze kary moim zdaniem nie miały sensu).

 • Wilk napisał/a komentarz do Żużel. PGE Ekstraliga. Sparta - Unia: znamy zestawienia na wielki finał (składy)

  Jeśli uda się przygotować taki tor jaki lubi Sparta to mecz będzie ciekawy i będzie szansa na to, aby do Leszna pojechać bronić zaliczki (i oby tak było, bo wtedy rewanż w finale będzie ekscytujący). Jeśli jednak tor zostanie przygotowany przez komisarza i Leszno wygra we Wrocławiu, to ten finał będzie nudny i przewidywalny (a to nie służy nikomu, nawet Lesznu).
  Szansa na złoto dla Sparty jest niewielka ale jest. Może być dyspozycja dnia, mogą się pojawić jakieś upadki/kontuzje i inne historie w wyniku których zarówno jedna jak i druga drużyna może znacznie stracić na sile rażenia.
  Jeśli miałbym typować to 90%, że złoto trafi do Leszna i 10%, że trafi do Wrocławia.

 • Wilk napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Bardzo rozsądne podejście. Juniorzy, którzy coś pokazali, ale wybitni nie byli powinni spróbować pierwszego seniorskiego sezonu w I lidze. Myślę, że taki Gruchalski może robić koło 10 pkt w pierwszej lidze.

 • Wilk napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Do tej pory redaktor Ostafiński był jedynym, który twierdził, że Drabik i Jamróg w Sparcie się wykluczają. A teraz nawet on wycofał się z tego pomysłu...

 • Wilk napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  I prawidłowo. Może kiedy pojawi się więcej takich zakazów, to zawodnicy przestaną jeździć w wielu klubach na raz i w innych ligach będzie miejsce dla kogoś innego niż tylko garstka najlepszych. Poza tym wówczas będzie łatwiej o większą ilość meczy w naszej lidze i łatwiej o organizowanie meczów pomiędzy klubami z różnych krajów.

 • Wilk napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Wydaje mi się, że Sparta powinna ten mecz wygrać, ale bonus jest gdzieś na granicy marzeń i cudów. Aczkolwiek czasami marzenia się spełniają, a cuda zdarzają.

 • Wilk napisał/a komentarz do Jacek Gajewski. Żużel według Jacka: Drabik czy Jamróg? Sparta nie musi wybierać. Tak samo jest w Lesznie (felieton)

  Póki co jedynym, któremu Drabik i Jamróg wykluczają się w Sparcie jest Ostafiński. nikt inny nie widzi tutaj problemu (włącznie z Kubą Jamrogiem).
  1.Woffinden
  2.Jamróg
  3.Drabik
  4.Fricke
  5.Janowski
  6.Cierniak
  7.Liszka
  8.Czugunov
  Moim zdaniem to jest optimum. Gleba powinni namówić do pozostania w klubie pod ósemką. Pewnie w trakcie sezonu ktoś będzie miał słabszą formę i wówczas Gleb będzie mógł startować gdzieś pod numerami 1-5 tak jak to się dzieje np. teraz kosztem Milika. Poza tym realne są też kontuzję i w tej sytuacji warto mieć 6 solidnych seniorów w tym 3 z PL. Do tej pory Drabik był takim jokerem, który w pierwszej kolejności zastępował słabiej dysponowanych zawodników, a teraz Gleb raczej nie będzie miał konkurencji w zastępstwach, bo Cierniak jest bardzo perspektywiczny, ale póki co do poziomu Drabika jeszcze mu daleko.

 • Wilk napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Na pewno Falubaz jest faworytem, ale jakoś jestem spokojny o Spartę i sądzę, że ten mecz możemy wygrać:)

 • Wilk napisał/a komentarz do Żużel. Jamróg od zera do bohatera. Mimo to jego los jest w rękach Drabika

  Ten artykuł to w zasadzie to samo co kilka dni temu. Z tego co widzę w komentarzach ponownie wszyscy uważają, że te przemyślenia mają z realiami tyle wspólnego co nic. Żeby tu były podane chociaż jakieś źródła. Ale wygląda to tylko na pomysły redaktora. Po co więc pisać coś co ani nie ma żadnego sensownego źródła ani nawet nie trzyma się kupy, bo ciężko znaleźć kogokolwiek, kto przyznałby rację autorowi? Ja tutaj nie widzę najmniejszego konfliktu, a w wyjściowym składzie dla obu znajdzie się miejsce. Oczywiście jeśli będą reprezentować rozsądny poziom sportowy, bo każdy zawodnik, który wozi same zera (nawet z najlepszym nazwiskiem) zostanie odstawiony od składu. Jamróg to dla mnie zawodnik, który możliwościami jest podobny do Szymona Woźniaka. Z Szymonem był ten problem, że w Sparcie w niego nie wierzono i stosowano Z/Z zamiast wstawić go do składu, co skończyło się jego odejściem. Natomiast Jamróg dostał kredyt zaufania i wydaje mi się, że jest to sytuacja z obopólną korzyścią.
  Nie ma co eksperymentować i szukać na siłę nowych polskich seniorów. Należy Jakuba zostawić i dać mu to czego potrzebuje, żeby mógł się rozwijać i reprezentować taki poziom jaki reprezentuje w drugiej połowie obecnej rundy zasadniczej. Ja bym tutaj nie nazywał zawodników jedynką, dwójką czy trójką. Każdy zawodnik ma określone zadanie w drużynie. Jakub ze swojego wywiązuje się z nawiązką (moim zdaniem) i dlatego należy go za dobrze wykonaną prace docenić i zostawić.
  Nie rozumiem też czemu Jamrogowi miałoby przeszkadzać to, że w klubie może być dwóch innych polskich seniorów? Co to za różnica czy inni seniorzy są z polski czy z innego kraju skoro Jakub jedzie na tyle dobrze, że nierozsądne byłoby trzymanie go na ławce? Wydaje mi się, że cel jaki przed nim postawiono i jaki on sam przed sobą postawił jest realizowany. W tej współpracy wszystko gra, więc po co szukać dziury w całym?

 • Wilk otrzymał srebrny medal w kategorii Mistrzowski Komentarz

 • Wilk napisał/a komentarz do Żużel. Betard Sparta Wrocław nie naruszy płacowej hierarchii dla Maksyma Drabika

  Dziwny ten portal, bo znikają tu komentarze, które nie są ani obraźliwe, ani nastawione na zaczepkę, ani w żaden inny sposób nie będące niewłaściwymi. Napisze więc jeszcze raz to samo...

  Nie rozumiem dlaczego Drabik i Jamróg mają się wykluczać, a pozostanie jednego ma oznaczać odejście drugiego. Przecież miejsce w składzie znajdzie się dla obu. Dla każdej drużyny wskazane jest mieć 3 solidnych polskich ligowców, bo to daje spokój w kwestiach składu meczowego jeśli, któremuś przytrafi się kontuzja (dalej można spełnić warunek o 2 polakach na pozycjach seniorskich).
  Skład, w którym znajduje się miejsce dla Drabika i Jamroga:
  1.Woffinden
  2.Jamróg
  3.Drabik
  4.Fricke
  5.Janowski
  6.Cierniak
  7.Liszka
  8.Czugunov

  W tym składzie względem obecnego zmienia się tylko to, że Drabik zastępuje najsłabsze ogniwo, którym aktualnie jest Milik, a na juniorce pojawia się nowy zawodnik, jakim może być Mateusz Cierniak.

  Milik moim zdaniem powinien pójść do pierwszej ligi, tam odnaleźć formę i potem może wracać, bo moim zdaniem tam drzemie spory potencjał, który z niewyjaśnionych przyczyn gdzieś się zablokował.

 • Wilk napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Z jednej strony wydaje mi się, że to będzie trudny mecz dla Sparty, bo Grudziądz jest przecież silny i wyrównany. Ale z drugiej strony ten sam Grudziądz ledwo wygrał z zupełnie bezbarwnym Toruniem co pokazuje, że na wyjazdach ta drużyna jest dalej dużo słabsza niż wygląda. Jeśli Grudziądz nie zaskoczy to będzie ok. 50:40 i żadna z drużyn może nie zdobyć bonusa.
  No i ciekawe jak po wypadku będzie jechał Maciek i ile zostało z formy Sparty sprzed przerwy.

 • Wilk napisał/a komentarz do Żużel. PGE Ekstraliga. Znamy obsady sędziowskie najbliższych spotkań ligowych

  Czemu mecz Wrocław - Grudziądz sędziuje znowu Słupski? Sędziował w meczu tych samych drużyn w Grudziądzu i nie popisał się (żeby nie powiedzieć, że drukował jak leci) i boję się, że teraz będzie to samo:/

 • Wilk napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Dopóki jakikolwiek zawody nieindywidualne będą rozgrywane w innej formule niż tradycyjny mecz żużlowy 2 drużyn po 7-8 zawodników, dopóty te wszystkie imprezy będą nudne i nijakie. Ja zawsze jak słyszę, że coś takiego bedzie, to żyje nadzieja, że nie będzie kontuzji i taka nieistotna impreza nie wpłynie na rozgrywki ligowe. Po sponsorach i pieniądzach również widać, że liga jest lata świetlne przed całą resztą żużlowych tworów.

 • Wilk napisał/a komentarz do Żużel. Dariusz Ostafiński. Bez Hamulców 2.0: Milion oficjalnie, prawie drugie tyle pod stołem (felieton)

  Gdybyś znał konstrukcje VATu, wiedziałbyś, że jeżeli VAT należny (pochodzący od sprzedaży) jest mniejszy niż VAT naliczony (pochodzący od zakupów czyli m.in faktur wystawionych przez zawodników), to całą tę różnicę możesz odebrać z reguły w ciągu 60dni (wiąże się to z czynnościami sprawdzającymi ze strony Urzędu Skarbowego, ale o ile nie masz nic za uszami jest to tylko formalność załatwiana zazwyczaj przez telefon i maila). De facto w uproszczeniu klub będzie płacił VAT dopiero jeśli będzie zarabiał więcej niż wydaje, a wszyscy wiemy, że na prowadzeniu klubu żużlowego w obecnych realiach zarobić się nie da. No chyba, że jest się Nawrockim - on miał zarobić...

 • Wilk napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Moim zdaniem problem spirali finansowej wynika wprost z rozmiaru ekstraligi. Mamy 8 druzyn, które są naszpikowane gwiazdami i teraz, którąkolwiek z tych drużyn zdecyduje się na wariant oszczędnościowy - spadnie. Gdyby było 12 drużyn w ekstralidze to owszem, byłyby silniejsze i słabsze, ale te troszkę biedniejsze kluby nie byłyby od razu skazane na spadek i mogłyby między sobą rywalizować . Poza tym, gdyby drużyny gwiazd miały w sezonie odjechać ze swoim składem 26 meczy zamiast 18, to myślę, że musiałyby zrezygnować z części gwiazd tym samym dając możliwość zakupu takich zawodników przez te nieco biedniejsze kluby. Finalnie żeby móc spokojnie jeździć i Przy odrobinie szczęścia o coś powalczyć wystarczyłyby 2 gwiazdy, solidny junior i nie najgorsza druga linia.

 • Wilk napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Moim zdaniem musimy mieć przepis osłabiający nasza ekstraligę (przepis o 2 polskich juniorach) dlatego, że cała dyscyplina jest na tyle słaba i niszowa, że musimy w ten sposób dokładać nowych młodych Polaków, bo inaczej cały żużel będzie się kurczył.

 • Wilk napisał/a komentarz do Żużel. Fogo Unia chce zatrzymać Bartosza Smektałę. Mistrza Polski czekają ciężkie wybory

  Takim co siedzi na ławce i czeka na swoją kolej jeśli jakiś inny senior jedzie piach przez kilka meczy, albo jesli w drużynie obrodzi kontuzjami.

 • Wilk napisał/a komentarz do Żużel. Fogo Unia chce zatrzymać Bartosza Smektałę. Mistrza Polski czekają ciężkie wybory

  Ja widzę 2 kierunki:
  1. Zastąpienie Smektałą najsłabszego zawodnika (Kurtz)
  2. Unia może chcieć inwestować w młodszych zawodników (żeby za kilka lat połowa składu nie była dinozaurami) i tym samym pozbyć się któregoś z najstarszych (Hampel?), a zostawić Kurtza, który walczyłby o skład z Lidsey'em i ewentualnie jeszcze kimś jeśli do Unii trafi jakiś kolejny młody Australijczyk od Adamsa.
  Ta druga droga chociaż obarczona większym ryzykiem na sezon 2020, to jednak w dłuższej perspektywie wydaje mi się dużo rozsądniejsza, bo daje lepsza perspektywę na przyszłość. Wydaje mi się też, że im młodsza drużyna tym większa motywacja, a ta będzie niezwykle ważna jeśli Unia zdobędzie kolejne złoto.
  Tak czy siak Unia będzie dalej bardzo mocną drużyną. Jestem za to ciekaw co stanie się ze Spartą. W Częstochowie polscy seniorzy jadą beznadziejnie więc w ciemno można zakładać, że będą chcieli za wszelką cenę ściągnąć Drabika. Jeśli im się to uda, to wartość Sparty drastycznie zmaleje. Mam jednak nadzieję, że Drabik zostanie i wówczas na pozycjach seniorskich będą: Woffinden, Janowski, Drabik, Fricke i Jamróg. Pod 8 Czugunow. Na juniorce Liszka i Wojdyło (chociaż średnio mnie ten duet przekonuje... to już będą biegi juniorskie kręcące się między przegranymi, a zremisowanymi z pojedynczymi wygranymi na drużynach z juniorami-kewlarami). No i być może jako rezerwowy zostanie Milik, chociaż nie widzę go w tej roli (powinien raczej jeździć, a nie czekać).
  Patrząc na to wszystko wydaje mi się, że Sparta ponownie będzie chciała rozejrzeć się za jakimś juniorem z zewnątrz (ja stawiam na Cierniaka).

 • Wilk napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Ja byłem, jestem i będę zwolennikiem 12 drużyn w ekstralidze. Ale to nie oznacza, że ostatnia drużyna ma zostać w ekstralidze. Ona musi spaść, nawet gdyby w zamian miało wejsc 5 drużyn z pierwszej ligi. Zobaczymy co będzie po wygasnieciu aktualnej umowy z telewizja, ale chyba wszyscy zgodzimy się, że meczy w sezonie jest za mało i dlatego ligę należy powiększyć.

 • Wilk napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  A gdzie Przemek Liszka? Pojechał naprawdę ładny mecz i chyba nikt nie spodziewał się po nim tyłu punktów. Moim zdaniem to jest wynik lepszy niż Bartosza Smektały, bo do dobrych występów Bartka już się wszyscy przyzwyczaili, a Liszka miał pierwszy tak dobry mecz. W całym meczu przegrał tylko z Thomsenem.

 • Wilk napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Każdego rywala trzeba szanować, bo niespodzianki się zdarzają, ale od pewnego czasu Sparta zatrybiła i dzięki temu jadą o wiele lepiej niż na to wskazują nazwiska:)
  To co moze być problemem, to wysoka temperatura. W takich warunkach sprzęt może wariować i to może mieć duży wpływ na finalny wynik.

 • Wilk napisał/a komentarz do Policja udaremniła ustawkę między kibolami. Wylegitymowano ponad 60 osób

  Nie rozumiem po co im przeszkadzać. Każdy kto jedzie na taką ustawkę z pewnością jest świadomy tego, że może doznać kontuzji lub nawet stracić życie w wyniku pobicia, więc nie ma tutaj logicznego powodu, żeby do tego nie dopuścić i w ten sposób ich ochronić. Skoro chcą niech się tłuką. Tyle tylko, że zakończyć powinno się to na 2 sposoby:
  a) Publiczna służba zdrowia nie powinna udzielać pomocy medycznej (uczestnikom ustawki) za darmo (bo wszystkie powstałe kontuzje są tutaj nie wypadkiem, a wynikiem podjętych decyzji)
  b) Ewentualnie rozstrzelać towarzystwo, które z ustawki wyszło żywe (rozwiązanie drastyczne i niezgodne z dzisiejszymi standardami (poprawność polityczna) ale bardzo skuteczne, bo ci, którym zależy na tłuczeniu się szybko się skończą w wyniku rozstrzelania, a reszta, którym życie miłe zrezygnuje z ustawek i zajmie się czymś konstruktywnym.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.