Emocje w Aberdeen: Bayern tylko na remis

W pierwszym czwartkowym meczu 1/16 finału Pucharu UEFA Bayern Monachium tylko zremisował na wyjeździe 2:2 z Aberdeen, choć trzeba przyznać, że Bawarczycy mieli sporo szczęścia, gdyż mogli przegrać ten mecz. Ostatecznie jednak osiągnęli korzystny rezultat.

Adam Kiołbasa

Gospodarze od początku grali odważnie, nie czuli presji przed swoim rywalem i to przyniosło spodziewany efekt. W 24. minucie po asyście Aluko na listę strzelców się wpisał Walker, ale już po zaledwie 300 sekundach do wyrównania doprowadził Klose. Jeszcze przed przerwą Aberdeen na prowadzenie wyprowadził Aluko.

Po zmianie stron Bayern zaczął grać odważniej. W 54. minucie jeden z graczy miejscowych dotknął piłki ręką we własnym polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Co prawda strzał Altintopa odbił bramkarz, ale piłkarz zdołał dobić i dał ekipie z Bundesligi cenny remis.

Zatem w rewanżu do awansu Bawarczykom wystarczy bezbramkowy remis.

Aberdeen - Bayern Monachium 2:2 (2:1)
1:0 - Walker 24?
1:1 - Klose 29?
2:1 - Aluko 41?
2:2 - Altintop 54?

Inne wydarzenia: Altintop (Bayern) w 54. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.